İçeriğe Yönlendir

1998 Monde 2.0 Ghia Tcs Sorunu Ya Da Gaz Pedali Sertliği

Kadir Aras

Recommended Posts

Kadir Aras

Merhaba arkadaşlar.

Yeni aldım 1998 mondeo Ghia'yı. Biraz uygun aldık. Ama TCS yani anti patinaj ışığı sürekli yanıyor. düğmeye bassanda basmasanda hep açık. Gaz pedalı da çok sert. mondeo II forum konularının tüm sayfalara baktım. Tam olarak böyle bir sıkıntı yaşayan yok. TCS motoru arızalı olan bir arkadaşın konusu vardı. Onda teşhis olarak bunlar yoktu.

Aracımda TCS motoru mu arızalıdır?

Söylenenlere göre 2.000 tl imiş(forumda öyle yazıyordu) Gaz teli değişmek önerilmiş. TCS yi devre dışı bırakıp. Ama bu da aracın özelliği açısından bence doğru değil. Bir araç tüm fonksiyonları çalışmalı bence.

Söylenen bu maliyetten daha aşağı bir maliyeti nasıl sağlayabilirim.

Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Bu arada siteye yeni üye oldum. Güzel düşünülmüş. Sadece ford araçları için bir site. Emeğe geçenlere teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

%90 ihtimal ile tcs motor komplesi arızalı. Ayrıca, tcs parça fiyatını duyunca, Gaz teli değişimi mantıklı gelebilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mondeodaki TCS çok işe yarayan bir sistem değil.. Çünkü.. yaptığı şey sadece kazı kesmek.. Bunu siz de yapabilirsiniz..

Ha her şey çalışmalı mı evet... Çalışmalı... Benimki de çalışmasa, üstüne gider yapardım... Ama 2000 lira çok para ve bu sistem kesinlikle 2000 lira etmez..

Yurt dışı sitelerden araştırın... Çook ucuza bulabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Kadir Aras

9750 ye almıştım alım satım su bu 10.250 ye mal olmustu.

O parçayı buldum ama almadan müşteri gelince sattım 11750 ye. karlı bir durum oldu. teşekkürler mondeo:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...