İçeriğe Yönlendir

Bankaların Kredi Kartı Aidatında Taksit Kurnazlığı

Fahrettin Karakoç

Recommended Posts

Fahrettin Karakoç

Yargıtay 13. Hukuk Dairesi'nin, müşteriden kredi kartı aidatı talep edilemeyeceğine ilişkin kararına rağmen bankalar aidat tahsil etmek için ilginç yöntemler deniyor. Taksit kurnazlığı bunun son örneği:

Haber

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

geçen ay ekstremde gördüm 35 lira kart aidatı hemen telefon açtım kartı iptal edin ben aidat filan ödemek istemiyorum diye hemen kıvırıyolar siz eski müşterimizsiniz memnuniyetiniz için iade edebiliriz falan filan ..ertesi ay çekilen miktar iade edildi ;)

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç
geçen ay ekstremde gördüm 35 lira kart aidatı hemen telefon açtım kartı iptal edin ben aidat filan ödemek istemiyorum diye hemen kıvırıyolar siz eski müşterimizsiniz memnuniyetiniz için iade edebiliriz falan filan ..ertesi ay çekilen miktar iade edildi ;)

Siz yinede takip edin. Bir iki ay sonra tekrar kesebilirler.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Arayıp itiraz etmek genelde başarılı oluyor..

Geçen ay bende 50 tl olan aidatı iptal ettirdim.. ( Yapıkredi )

Ancak Garanti bankası pek umursamıyo ; tamam iptal edelim diyorlar, ;)

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Özellikle bazı bankalar işin cılkını çıkarttı.Üyelik aidatı gelince direk kartı kapatacağımı söyledim, X bankası aylık 150 tl extre sözü verirseniz(3 aylık)iade yapabileceğini söyledi-yaptı.Y bankası para iadesi yapamayacağını,puan olarak iade yapacağını belirtti,sonuca extre gelince bakacam...

Banka ismini gerekirse silebilirsiniz.AKBANK bankamatiklerden para yatırma-çekme sonucunda extre için 0.25 tl işlem parası alıyor,Karasu şubesine ait bir durum mu bilmiyorum,sorsan çevre-kağıt israfı vs...derler.Vatandaşı nasıl tırtıklıyacaklarını şaşırdılar iyice. ;)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

bende sırf bu yüzden bonustan , yapıkrediye geçiyorum yavaş yavaş.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Arayıp itiraz etmek genelde başarılı oluyor..

Geçen ay bende 50 tl olan aidatı iptal ettirdim.. ( Yapıkredi )

Ancak Garanti bankası pek umursamıyo ; tamam iptal edelim diyorlar, :)

garanti bonusu aradım bende anlaşmaya çalışıyorlar. 3 ay içinde ayda 400 lik harcama yapın iptal edelim diyorlar vb...

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
(düzenlendi)

Krizde bile yüzde bilmem kaç büyümenin sırrı bu olmalı+krediler.

Anladığım kadarıyla kimisi para iadesi,kimisi puan,kimisi de extre sözü.Sanki pazardan domates alıyoruz da pazarlık yapıyoruz,tutturabildiğine.

tarihinde Fatih Bayram tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özdemir Erten

Koç ailem personeli olmama rağmen sağ olsun yapı kredi bankası bendenda talep ediyor aidat. :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Krizde bile yüzde bilmem kaç büyümenin sırrı bu olmalı+krediler.

Anladığım kadarıyla kimisi para iadesi,kimisi puan,kimisi de extre sözü.Sanki pazardan domates alıyoruz da pazarlık yapıyoruz,tutturabildiğine.

Pazarlık sünnettir :) , 10 yıl öncesini düşünün bütün avantajlar bankaların elindeydi..Hele devlet bankaları gerçi hala öylelerde...Onlar almaya biz ödeme yapmamaya gayret etmek zorundayız..

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin
bende sırf bu yüzden bonustan , yapıkrediye geçiyorum yavaş yavaş.

Yapı kredi kartını geçenlerde kapattırdım. 60 TL ücret talep ettiler, itiraz edince anlaşalım şu kadar süre de bilmem kaç lira kullanın dediler kabul etmedim. Ya iptal edin ya aidatı kaldırın dedim. İptal ettiler. :) Ama bir önceki yıl sorunsuzca ücreti iptal etmişlerdi.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçenlerde başıma ne geldi anlatayım.Akbank aradı şu tarihe kadar yapacağınız taksitli alışveriş neticesinde ilk taksit bizden dedi.(50tl ye kadar).Ben uzun süredir akbank kartımı kullanmıyordum.Bunlarda aidat alacakları zaman hiç kullanmamışım ki neyin aidatı bu diyordum iptal ediyorlardı.Neyse taksitli alışveriş yaptım 140 Tl yi 4 taksit yapmıştım dedikleri gibi ilk taksit olan 35 tl yi ödediler.Ancak hooop hemen öbür ay 30 tl yıllık aidat geldi. :) Tabii bende açıp bir şey diyemedim adamlar 35 tl kazandırmış daha fazla yüzsüzlük yapamadım :p Gerçi bakınca 5 tl karım oldu ama ne yapalım hiç yoktan iyidir :) Dikkat edin bir banka size çok cazip kampanyalar sunuyorsa mutlaka altında bir şey saklıdır.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Kredi kartına kesiyolar tamam.Normal hesap kartından da AKBANK 6 ayda bir 37.5 işletim ücreti alıyor,2 tane otomatik ödeme talimatı verirseniz almayız diyorlar. :)

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç

Vakıfın word kartı kullanıyorum aynı zamanda maaşı vakıftan alıyoruz.

Geçen hafta vakıftan kurye ile yeni bir kart göndermiş kartın üzerinde milli eğitimin amblemi var.

Kuryeye ben kart istemedim bu ne kartı dedm.

Kullandığım kart ise 2014 yılına kadar geçerli.

Kurye dediği eski kartların cipleri hatalıymış bunları kullanacaksınız ve eskileri hemen imha edin.

Banka bana bir bilgi göndermeden kurye tarafından bu bilgilerin bana verilmesi hoşuma gitmedi.(bu arada imzayı atıp kartı almış bulundum)

Kurye gidince vakıfban müşteriyi aradım. Malum telefon şu numaraya bas, bekle, yoğunluk derken bağlandık.

Durumu yetkiliye anlattım özellikle kuryenin söylediklerini ve kuryenin sizin elemanınız mı olduğunu ve bu kuryenin bu şekilde bu bilgileri müşteriye söylemesinin ne kadar ciddi olduğunu söyledim.

Yetkili ise böyle bir şeyin söz konusu olamayacağı, kurye kendi başına böyle bilgi vermiştir dedi.

Ben o an yeni gelen kartı iptal ettirdim.

fakat yetkilinin söyledikleride pek tatmin edici gelmedi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile, haberin ilk cümlesi traji komikliği resmen belgeliyor: Kriz yılında, rekor kar açıklayan bankalar. Hani krüz vardı ya, hani maaşlı çaycıları işten çıkarmak tek yolda ya, hani 100 yıllık otomotiv şirketi, 8 ayda iflas etmiş ya....... Suç ortada, cezası yok....

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sizde benim gibi söyleyin, cebimde 3 kart var, biri fazla ama hangisi karar veremiyorum....:rofl:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sizde benim gibi söyleyin, cebimde 3 kart var, biri fazla ama hangisi karar veremiyorum....:rofl:

"Hamili kart yakinimidir" var mı onu söyle...

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten

:rofl:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Garanti 3 sene evvelde şimdide kesinlikle ücreti iptal etmiyor.

İşbankası "faks geçin hemen halledelim" dedi, gerçektende ertesi gün düşülmüştü.

Yapıkredi kabul etmemişti, "puanlarınız var kartınızı da kapatmayız ödeyeceksiniz veya puanları unutacaksınız" dedi, ertesi gün 100tl'lik alışveriş yaptım, kurtuldum karttan.

Finans öğrenci kartıma 5tl kesiyor, onu da arayıp iptal etmeye yüzüm yok :rofl:

Bu aralar finans'ın fix'ini düşünmeye başladım...

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

YKB bu ay hesap kesim tarihinde 75 TL kart ücreti işlemiş, yine aynı gün hesaba + olarak 75 TL iade girmiş anlamadım gitti. İtiraz edeceğimden korktular heralde. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ing banktan hesap açmam gerekti bankamatik kartından evvel kredi kartı gelmiş limiti 750 lira :D gelir felanda göstermedim hiç bir yere anlamadım gitti. iptal ettireceğim birde 30 -40 lira kart parası ister kan çıkar valla :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Valla ben de iptal edin diyeyim, bana da şu kadar harcama sözü verin desinler bari :D Her ay 2 bankaya 1.2k yatırıp duruyorum :) Hemen yarın telefon :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...