İçeriğe Yönlendir

Çekici Hizmeti Hakkında

Selçuk Çoban

Recommended Posts

Selçuk Çoban

Merhaba Arkadaşlar Benim Güneş den Kaskom Var.

Gecen Pazar Günü Ordu Fasa Arası Tünel Yolunda Aracımın Sartın Mafsalları Dagıtması Sonucu Yolun Tam Ortasında Kaldım Ta Karşımda Trafik Ekipleri Çevirme Yapıyorlardı Hemen Yanıma Geldiler Ben O Arada Kasko Sirketini Arayıp Çekici Göndermesini İsteyecektim Fakat Ulaşamadım Dakikalarca Bekledim Memurlar Yolun Daha Fazla Bu Sekilde Kalamayacagını Belirtip Çekici Cagırdılar Telefon Görüşmemizde Çekici Fatura Kesecegini Benim Kasko Sirketimden Parayı Alabilecegimi Söyledi Zaten Hersey O Kadar Hızlı Olduki Kimseye Birsey Diyemedim. Sonuc Olarak KDV Dahil 230 TL Para Ödedim Kasko Sirketim Olan Güneş Sigortayı Bu Gün Aradıgımda İse Aldıgım Cevap Aynen Bu Sekilde (Çekici Hizmetini Biz Veriyoruz Bizi Arayacaktınız Biz Size Çekici Yolayacaktık Bu Sekilde Ödeme Yapmıyoruz) Sigorta Acentemi Aradım. Poliçe Üstünde Yazan 444 lü Numarayı Defalarca Aramama Ragmen Kimseye Ulaşamadım. Hem Hakkım Olan Çekici Hizmetini Zamanında Alamadım Ayrıca Kendi Cebimden Verdigim Çekici Ücretini Kasko Sirketimden Alamadım.Ücreti Kasko Sirketinden Tahsil Etmek İçin Yapılabilecek Her Hangi Birsey Varmı Bilgisi Olan Arkadaşlar Yardımcı Olursa Çok Sevinirim....

Yorum bağlantısı
Lokman Özbek
(düzenlendi)

Geçmiş olsun. Birde ben sorayım benim kaskoya...

tarihinde Lokman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Özbek

Bizim kaskocunun cevabı zor şeklinde. acente iyi acenteyse ödeyebilir dedi.kaza olsaydı öderdi ama arıza halinde zor dedi.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun.Öncelikle keşke acentanızı arasaydınız.Konu hakkında bilgi almış olurdunuz.Böylelikle alternatif çekicileri kabul etmeyerek ısrarla 444 lü numarayı arardınız.Kasko varken polislerinde bir şey diyeceğini sanmıyorum.En fazla kenara çekin bekleyin derler o zaman.Çekiciye verecek param olsa kasko yaptırmazdım denilebilir. :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Burda belki şu yapılabilir..

Kasko şirketinize ulaşsaydınız, muhtemelen sizin aracı çektirdiğiniz çekiciye ulaşacaktı ve ona çektirecekti aracınızı, çekicinin parasını da ödeyecekti..

Aradığınız saatde şirkete ulaşamadığınızı ispat edin, onların tarifesinden çekici parasını almayı deneyin..

Not: Daha önce başıma böyle bir şey gelmedi. Sadece ben olsam ne yapardım diye düşündüm...

Yorum bağlantısı
Özgür Ahkem Gökce
Burda belki şu yapılabilir..

Kasko şirketinize ulaşsaydınız, muhtemelen sizin aracı çektirdiğiniz çekiciye ulaşacaktı ve ona çektirecekti aracınızı, çekicinin parasını da ödeyecekti..

Aradığınız saatde şirkete ulaşamadığınızı ispat edin, onların tarifesinden çekici parasını almayı deneyin..

Not: Daha önce başıma böyle bir şey gelmedi. Sadece ben olsam ne yapardım diye düşündüm...

Mehmet abi genede çok saçma bir uygulama yapmışlar,

dağ başında telefonun çekmediği bir yerde kalsak, güç bela bir kurtarıcı bulsak,ozaman bana ne kardeşim bize ulaşsaydın şimdi ne halin varsa gör mü diyecekler. Bence çok saçma.

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

cep telefonu olmayana yada evde unutana ve yahut kontürü yada şarjı biten poliçesindeki olanaklardan yararlanamıyormu ? gerçekten aldığımız poliçelerde yazılı bir çok klozu ya bilmiyoruz yada firmalar kullandırmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. ve genelde vakit yokluğundan ve adaletin(bence yoktur iyi veya kötü avukat vardır) geç ve yanlı tecelli edeceğini bildiğimizden bize vaad edilip kullandırılmayan haklarımızdan telefonun ucunda ilgili kişiye ulaşmak için herseferinde 40-45 dakkalık fon müziğinin akabinde ulaştığınız kişinin ertesi gün için aramınızı söyleyip bıktırma psikoloji ile lanetler okuyup vaz geçiyoruz. bu sorunları hakimler değil hakemlerin çözmesi ve anında karar verebilecek ticaret odaları tarafından denetlenecek bir mekanizmanın devreye girmesi taraftarıyım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet abi genede çok saçma bir uygulama yapmışlar,

dağ başında telefonun çekmediği bir yerde kalsak, güç bela bir kurtarıcı bulsak,ozaman bana ne kardeşim bize ulaşsaydın şimdi ne halin varsa gör mü diyecekler. Bence çok saçma.

Valla hiç başıma gelmedi.. Bu konuda bu güne kadar yaşadığımız en büyük sorun, hadi diyince çekicinin bulunamaması olmuştur, onda da en fazla 2 saat beklenmiştir..

Böyle bir durum gelişse idi.. Sigortalım beni arardı, ben de bir şekilde çözerdim.. Sigortalım beni aramadan olay yukardaki gibi gelişmiş olsa, Ben o iş için, asistans şirketine kaç lira ödüyorsam o parayı öderdim..

Bu şu demek... : O araç kaldığı yerden polisin bulduğu kurtarıcı ile 280 lira çekilmiş.. O kurtarıcı o işi atıyorum bize 180 liraya yapardı.. Böyle bir durumda da biz sigortalıya 180 lirayı öderdik...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ama şu da var.. asistans telefonuna ulaşılamaması için ciddi bir afet, yer kayması, kasırga falan gibi olağan üstü durumlar olması lazım...

Yorum bağlantısı
Özgür Ahkem Gökce
Valla hiç başıma gelmedi.. Bu konuda bu güne kadar yaşadığımız en büyük sorun, hadi diyince çekicinin bulunamaması olmuştur, onda da en fazla 2 saat beklenmiştir..

Böyle bir durum gelişse idi.. Sigortalım beni arardı, ben de bir şekilde çözerdim.. Sigortalım beni aramadan olay yukardaki gibi gelişmiş olsa, Ben o iş için, asistans şirketine kaç lira ödüyorsam o parayı öderdim..

Bu şu demek... : O araç kaldığı yerden polisin bulduğu kurtarıcı ile 280 lira çekilmiş.. O kurtarıcı o işi atıyorum bize 180 liraya yapardı.. Böyle bir durumda da biz sigortalıya 180 lirayı öderdik...

Abi 3 senelik hasarsızlık indirimim var, 1 defa kurtarıcı çağırmak durumunda kaldım, onuda yolda geri dönderttim,

ama böyle bir durum başıma gelse telefonun ucunda yetkili kim varsa biraz adab-ı muaşeret kuralları dışında konuşma gerçekleşir ve bir daha da o firmaya sigortalatmam aracımı.

Yorum bağlantısı
Selçuk Çoban

Sigorta Sirketimle Son Konuşmamda Beni Deli Etti Bir Gün Aracın Yagını Degiştirmeye Gitmek İçin Gıcıklıgına Çekici Cagıracagım.Ayrıca Sigorta Sirketim Olan Başak Sigorta Bana Sigorta Yaparken Cekici Hizmetinin Oldugunu Söylemiştim 444 Lü Numarayı Aradıgımda Plaka Sorgulaması Yaptılar Anlaşmada Çekici Hizmetinin Bulunmadıgını Söylediler. Arabayıda Satıyorum Zaten Bu Adamlardan Kalan Parayı Alıp Güvenilir Bir Sigorta Acentesi Bulmam Gerek... Zaten Araba Arıza Yapmış Canım Burnumda Birde Hizmet Satılana Kadar Süper Harika Tamamen Yanınızdayız Sizin İçin Burdayız Gibi Söylenen Sözler Boşa Cıkınca İnsanın Canını Sıkıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi 3 senelik hasarsızlık indirimim var, 1 defa kurtarıcı çağırmak durumunda kaldım, onuda yolda geri dönderttim,

ama böyle bir durum başıma gelse telefonun ucunda yetkili kim varsa biraz adab-ı muaşeret kuralları dışında konuşma gerçekleşir ve bir daha da o firmaya sigortalatmam aracımı.

İyide, 444'lü numaranın hiç cevapsız kaldığını yada dakkalarca beklenip müzik dinlendiğini görmedim ben...

Ayrıca; Selçuk Bey'in kaskosunda Asistans yokmuş anladığıma göre..

Bu sistem gördüğüm kadarıyla ülkemizde gayet düzgün çalışıyor...

Yorum bağlantısı
Selçuk Çoban
İyide, 444'lü numaranın hiç cevapsız kaldığını yada dakkalarca beklenip müzik dinlendiğini görmedim ben...

Mehmet Bey,

Zorunlu Trafik Sigortası Yaparken Bana Başakdan Yapalım Çekici Hizmeti Var Dediler Küçük Bir Fiyat Farkı Vardı Biraz Daha Yüksekti Ben Ne Olur Ne Olamaz Deyip Başakdan Yaptırdım Fakat 444 Lü Numarayı Arayıp Aracımın Plakasını Verdigimde Aracımın Ücretsiz Çekici Hizmetinden Yararlanamayacagını Söylediler.

Kaskoda İse Yine Aynı Sey Geçerli Güneş Sigortadan Ücretsiz Çekici Hizmetinin Oldugunu Söylediler Dogru Var Fakat Çekici Organizasyonunu Kasko Sirketinin Yapması Gerekiyormuş Yani Kendi Anlaşmalı Oldukları Sirketin Taşıyacagı Bedeli Bile Karşılamıyorlar Ayrıca Gelen Aracın Üstünde Assist Yazıyordu Ne Anlama Geldigini Bilmiyorum Belki Adamlara Ulaşa Bilseydim Yine yanı Çekici Gelecekti

Yorum bağlantısı
Özgür Ahkem Gökce

Anlatamadım abi, bir yerler eksik kalmış,

cep telefonunun şarjı bitmiş, arıza yapmış, yada ordaki şebekede arıza vs olabilir, ne ettiysem arama imkanı bulamadım gibi bir durumdan bahsediyorum.

Bence böyle bir durum kolay kolay başa gelmez, ama gelirse de kasko şirketinin ,işin içinde kaskodan para koparmak gibi bir niyet var gibi düşünmemesi lazım ,

Bu sene köyden ilçeye inerken araç kaydı, yolun dışına çıktım, 444'lü numarayı bilgisayara kaydetmiştim, o gün bilgisayarım yanımda olmasaydı ulaşamazdım, ve bir şekilde başımın çaresine bakardım, bu durumda kasko şirketinin beni madur etmemesini beklerdim. demek istediğim bunun gibi durumlar. :D (çok şükür böyle birşey başıma gelmedi inşallah da gelmez :) )

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Anlatamadım abi, bir yerler eksik kalmış,

cep telefonunun şarjı bitmiş, arıza yapmış, yada ordaki şebekede arıza vs olabilir, ne ettiysem arama imkanı bulamadım gibi bir durumdan bahsediyorum.

Bence böyle bir durum kolay kolay başa gelmez, ama gelirse de kasko şirketinin ,işin içinde kaskodan para koparmak gibi bir niyet var gibi düşünmemesi lazım ,

Bu sene köyden ilçeye inerken araç kaydı, yolun dışına çıktım, 444'lü numarayı bilgisayara kaydetmiştim, o gün bilgisayarım yanımda olmasaydı ulaşamazdım, ve bir şekilde başımın çaresine bakardım, bu durumda kasko şirketinin beni madur etmemesini beklerdim. demek istediğim bunun gibi durumlar. :unsure: (çok şükür böyle birşey başıma gelmedi inşallah da gelmez :) )

Anladım... Uç bir örnektesin... Ama şartları fazla zorluyorsun :)

Yukarda açıklamıştım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...