İçeriğe Yönlendir

Arka Planda çalışan Programlar Mı Var?

Fahrettin Karakoç

Recommended Posts

Fahrettin Karakoç

4-5 gündür bilgisayarımı açtıktan sonra imlec sürekli bir program açmış gibi hareketli bir durumda .

Acaba sürekli bir program mı çalışıyor?

Bu ara da az da olsa bilgisayar ağırlaştı gibi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar
(düzenlendi)

İşletim sisteminiz nedir?

Windows olduğunu varsayarak cevap vereyim. Görev yöneticisini açarak en çok cpu kullanan uygulamayı bulmaya çalışın.

Ya da run menüsünde msconfig yazıp açılışta çalışan programları bir inceleyin. O listede uygunsuz birşey var mı kontrol edin.

tarihinde Mehmet Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
İşletim sisteminiz nedir?

Windows olduğunu varsayarak cevap vereyim. Görev yöneticisini açarak en çok cpu kullanan uygulamayı bulmaya çalışın.

Ya da run menüsünde msconfig yazıp açılışta çalışan programları bir inceleyin. O listede uygunsuz birşey var mı kontrol edin.

:p

ücretsiz olarak malwarebytes adlı programı indirip kurmayı da deneyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç
(düzenlendi)

Vista home Basic

İntel Core 2 Quard

Q8200 2.33 GHZ

Ram 4.00 GB

32 bit

Sistem bu.

Arada bir de ekran kararır : Görüntü sürücüsü hatası ikaz eder bazen kurtulur, bazende kitlenir yeniden açarım

tarihinde Fahrettin Karako tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Konfigürasyon iyi ama bir an önce vistadan kurtulun. Yine devam ederse bir donanım sıkıntısı olma ihtimali var.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Konfigürasyon iyi ama bir an önce vistadan kurtulun. Yine devam ederse bir donanım sıkıntısı olma ihtimali var.
+++

Valla imkanınız varsa vista çöpe hiç zaman kaybetmeden.

Legal olarak vista dan kurtulmanın en ucuz yolu nedir?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
4-5 gündür bilgisayarımı açtıktan sonra imlec sürekli bir program açmış gibi hareketli bir durumda .

Acaba sürekli bir program mı çalışıyor?

Bu ara da az da olsa bilgisayar ağırlaştı gibi.

Abi nod32 kullanıyorsan kaldır...Ben de nod32 kaynaklı bir sorun oldu 3 yıldır sıkıntısız kullanıyordum ama son güncelleştirmelerden sonra pc yi çok kastı.Format attım düzelmedi.Meğerse sorun ekrn.exe diye bir dosya var ondaymış.Manyak cpu kullanıyor. %99 dolaylarında :p Nod32 kaldırıldığı zaman sorun kalmıyor.

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç
(düzenlendi)
+++

Valla imkanınız varsa vista çöpe hiç zaman kaybetmeden.

Sorun vista da mı ? diyorsunuz. Vista yerine hangisi tavsiyeniz.

Abi nod32 kullanıyorsan kaldır...Ben de nod32 kaynaklı bir sorun oldu 3 yıldır sıkıntısız kullanıyordum ama son güncelleştirmelerden sonra pc yi çok kastı.Format attım düzelmedi.Meğerse sorun ekrn.exe diye bir dosya var ondaymış.Manyak cpu kullanıyor. %99 dolaylarında :p Nod32 kaldırıldığı zaman sorun kalmıyor.

Evet Nod32 kullanıyorum. Bende pek kasma yok. Sadece bahsettiğim sorun 4/5 gündür.

Ama ekranın kararması olayı bir yıldır var.

Sizde nod 32 nasıl sorun oluşturdu.

tarihinde Fahrettin Karako tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Nod32 mi aman aman :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Sorun vista da mı ? diyorsunuz. Vista yerine hangisi tavsiyeniz.

Evet Nod32 kullanıyorum. Bende pek kasma yok. Sadece bahsettiğim sorun 4/5 gündür.

Ama ekranın kararması olayı bir yıldır var.

Sizde nod 32 nasıl sorun oluşturdu.

İşte abi diyorum ya bende 3 yıldır kullanıyordum son 5-6 gündür kasmalar-donmalar-tepkisizlikler olmaya başladı.Nod32 kendini güncelliyor ya o sırada sanırım bir sorun oluyor.Kaldırdım hiç sıkıntı kalmadı.Kaldırın deneyin...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bir de eski kitaplarda bilgisayar "proğram"ı yazardı. 50 lerden kalma kitaplarda "motör" denmesi gibi.

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç
İşte abi diyorum ya bende 3 yıldır kullanıyordum son 5-6 gündür kasmalar-donmalar-tepkisizlikler olmaya başladı.Nod32 kendini güncelliyor ya o sırada sanırım bir sorun oluyor.Kaldırdım hiç sıkıntı kalmadı.Kaldırın deneyin...

Evet sürekli güncellemesi var.

Şimdi kullandığın var mı? Kaldırınca hangisini kuralım.

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç

Ayhan kardeşim dediğin gibi galiba.

Nod 32 yi kaldırmadım ama devre dışı bıraktığımda bahsettiğim imlecin çalışması yok oldu.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Ben win makinemde kullanıyorum nod32 yi, niçin bende böyle bir durum yok? Ha bu arada nod32 v2.7 :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Ayhan kardeşim dediğin gibi galiba.

Nod 32 yi kaldırmadım ama devre dışı bıraktığımda bahsettiğim imlecin çalışması yok oldu.

Abi sen avast falan kur...Nod32'yle vedalaş.

Ben win makinemde kullanıyorum nod32 yi, niçin bende böyle bir durum yok? Ha bu arada nod32 v2.7 :)

Valla ben bu durumu tespit ettim ama henüz çözemedim.Neden dersen nod32 bazı pc lerde sorunsuz çalışmaya devam ediyor.Ama bazı sistemlerde 5-6 günlük bir geçmişi var bu olayın sapıttı :) Sanırım dönem dönem güncelleştirmelere bağlı olarak bu tip sorunlar çıkabiliyor.Tavsiyem şu olur ctrl+alt+del ile İşlemler adımına bakın orada ekrn.exe var...Eğer bu dosya cpu kullanımında %90 lar üstünde gözüküyorsa o nod32 den hemen kurtulun ;)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Abi sen avast falan kur...Nod32'yle vedalaş.

Valla ben bu durumu tespit ettim ama henüz çözemedim.Neden dersen nod32 bazı pc lerde sorunsuz çalışmaya devam ediyor.Ama bazı sistemlerde 5-6 günlük bir geçmişi var bu olayın sapıttı :) Sanırım dönem dönem güncelleştirmelere bağlı olarak bu tip sorunlar çıkabiliyor.Tavsiyem şu olur ctrl+alt+del ile İşlemler adımına bakın orada ekrn.exe var...Eğer bu dosya cpu kullanımında %90 lar üstünde gözüküyorsa o nod32 den hemen kurtulun ;)

Bende sorunsuz çalışıyor; ve ekrn. exe yok bende :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Şöyle fotoğraf veya uzun bir word belgesi falan açarsan ekrn.exe nin devreye girmesi lazım.Bu arka planda çalışmakta olan dosyaları tarıyor...Nod32 varsa mutlaka vardır.Ancak arka planda koruma pasif edilmişse belki çalışmayabilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar, yanlış anlaşılma olmasın ancak Nod32'nin yetkili bayilerinden biriyim. Hem evimde hem işyerimde, hem abimde, hem onun işyerinde nod32 kullanıyorum. Tabiiki satıyorum ve hiç bir kullanıcımızda bu tip problemler yaşamadık.

Öncelikle şunu söylemek isterim, kullandığınız nod32'ler versiyonları 4.x'ten aşağı ise, vista ve üstünde çalışmaz. Çalışsa bile bahsettiğiniz problemler oluşur.

Size tavsiyem, versiyon kontrolü yapmanız, illegal dahi kullanıyorsanız versiyon yükseltmenizdir.

Gelelim vista'dan kurtulma yollarına. Upgrade kit denen, Win7'ye güncelleme paketleri var. Ancak size tavsiyemi OEM olarak satılan Windows 7 PRO'lardan almanız, ve sistemi sıfırdan kurmanızdır.

Yaşadığınız görüntü hatası muhtemelen ekran kartı sürücünüzden kaynaklanıyor. Sürücünüzü ekran kartınızın sitesinden değilde chipset sitesinden (www.amd.com veya www.nvidia.com) indirmenizdir.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Arkadaşlar, yanlış anlaşılma olmasın ancak Nod32'nin yetkili bayilerinden biriyim. Hem evimde hem işyerimde, hem abimde, hem onun işyerinde nod32 kullanıyorum. Tabiiki satıyorum ve hiç bir kullanıcımızda bu tip problemler yaşamadık.

Öncelikle şunu söylemek isterim, kullandığınız nod32'ler versiyonları 4.x'ten aşağı ise, vista ve üstünde çalışmaz. Çalışsa bile bahsettiğiniz problemler oluşur.

Size tavsiyem, versiyon kontrolü yapmanız, illegal dahi kullanıyorsanız versiyon yükseltmenizdir.

Gelelim vista'dan kurtulma yollarına. Upgrade kit denen, Win7'ye güncelleme paketleri var. Ancak size tavsiyemi OEM olarak satılan Windows 7 PRO'lardan almanız, ve sistemi sıfırdan kurmanızdır.

Yaşadığınız görüntü hatası muhtemelen ekran kartı sürücünüzden kaynaklanıyor. Sürücünüzü ekran kartınızın sitesinden değilde chipset sitesinden (www.amd.com veya www.nvidia.com) indirmenizdir.

Sani win 7 için eset deneme versiyonu varmı?

Birde 1 yıllık eset ne kadar? ( win 7 )

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Microsoft security essentials nasıldır arkadaşlar? Kullanan varsa izlenimlerini paylaşırsa çok sevinirim :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

www.nod32.com.tr de 1 aylık tam sürüm deneme versiyonu mevcut.

Şu anda yanlış hatırlamıyorsam 30$+kdv ye biz satıyorduk. 2 senelik alanlara 3. sene de bedava kampanyası var nod32'nin bizim üzerimizden.

Microsoft security essentials nasıldır arkadaşlar? Kullanan varsa izlenimlerini paylaşırsa çok sevinirim :p

Hakan abi'nin mondeo'su gibi desem :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Hakan abi'nin mondeo'su gibi desem :D

Bilgisayarın arkasından dumanmı çıkartıyo :p yoksa tırt mı? :rofl::rofl:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
www.nod32.com.tr de 1 aylık tam sürüm deneme versiyonu mevcut.

Şu anda yanlış hatırlamıyorsam 30$+kdv ye biz satıyorduk. 2 senelik alanlara 3. sene de bedava kampanyası var nod32'nin bizim üzerimizden.

3 yıllık 100 tl gibi uygunmuş fiyat ..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...