İçeriğe Yönlendir

Sizce 2002 Focus 1.6 Comfort Mu Yoksa 1997 Passat 1.8 T Mi ?

Guest Abdullah Ayd?n

Recommended Posts

Guest Abdullah Ayd?n

bu iki araçta kararsız kaldım ikisinden birini almak istiyorum listede başka araba olmayacak.Gönlüm focustan yana ekonomik ve passat tan daha çok tutulduğu için siz olsanız hangisini alırdınız ?

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz

97 passatlar artık hurdaya ayrılcak başınız çok ağrır çünkü hakikaten yıprandı pasaatlar 2006 2007 lerinde dahi temizini bulmak güçleşti fakat focusta bu birazdaha az gibi görünüyor temizini bulma şansınız yüksek ama iki modeldede temizini bulursanız alın çünkü ikisindede parça sıkıntısı yaşamazsınız iki aracında parçaları fiyat olarakta uygun bulunurluk açısındanda kolay.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
(düzenlendi)

Passat kasa-motor olarak daha albenili,bi o kadar da riskli. :)

tarihinde Fatih Bayram tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İkisi de ayrı dünyaların insanları :) , sanırım fiyatları çok yakın; 97 model turbo bir otomobilin, ilk sahibi komşum değil ise listeye bile almazdım, en ufak hıçkırması bile 1000TL den başlar. Bir de nezle olsun, 5000TL yetmez.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
İkisi de ayrı dünyaların insanları :) , sanırım fiyatları çok yakın; 97 model turbo bir otomobilin, ilk sahibi komşum değil ise listeye bile almazdım, en ufak hıçkırması bile 1000TL den başlar. Bir de nezle olsun, 5000TL yetmez.

Abi eniştemde vardı 97 yada 98 1.8 T.. komple turbosunu 550 TL ye değiştirdi.. ben de inanamadım.. :good1: iyi gidiyordu meret.. şimdi 1.9 TDI aldı ama 1.8 T daha iyi gidiyordu diyo.. sanırım aldığı TDI sıkıntılı.. :)

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
(düzenlendi)

Temizini ne kadar bulunabilir ama kesinlikle 1.8 T.Komşumda var ve harika bir araba.Kmsi yüksek alınca biraz masraf etti ama şimdi gayet sorunsuz biniyor.Lpgli doğal olarak.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Abi eniştemde vardı 97 yada 98 1.8 T.. komple turbosunu 550 TL ye değiştirdi.. ben de inanamadım.. :rolleyes: iyi gidiyordu meret.. şimdi 1.9 TDI aldı ama 1.8 T daha iyi gidiyordu diyo.. sanırım aldığı TDI sıkıntılı.. :nazar:

105 lik tdi olabilir ki en baba tdi o 130 du 1.8 T da fazla zevk verir.

Çağlarabi 5000 tl beniznli motor için çok değil mi :) dizel olsa neyse :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Abi eniştemde vardı 97 yada 98 1.8 T.. komple turbosunu 550 TL ye değiştirdi.. ben de inanamadım.. :keyifli: iyi gidiyordu meret.. şimdi 1.9 TDI aldı ama 1.8 T daha iyi gidiyordu diyo.. sanırım aldığı TDI sıkıntılı.. :durbunlu:

V6 2.5 TDI bile 1.8 T ile kapışamaz. İllaki daha iyi gider 1.8T. Her şey normal sanırım. :gunesli:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1.8 T Passat denince, akslar, sensörler ile ilgili pahalı tamirat sürpriz olmamakta. 97 yılından beri başından geçenler...

Yorum bağlantısı

tabiki focus ,o kadar maceraya gerek yok

passatın motoru taş gibi ,ama zaten taş devrinden kalma nasıl olabilirki başka.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
tabiki focus ,o kadar maceraya gerek yok

passatın motoru taş gibi ,ama zaten taş devrinden kalma nasıl olabilirki başka.

97-98 model 1.8 T motorlar hatalı dizayn yüzünden oldukça sorunlular. Sanırım turbo hortumunun motorun üstünden geçmesi ve aşırı sıcaktan kurum yapması yüzünden çok çabuk turbo bitiriyordu. Sırf bu hatadan sonraki 1.8 T motorlarda hortum dizayn değişikliği yapıldı. Sonrası problemsiz diye biliyorum. Nette araştırmak lazım. Ama o model Passatların çoğu hoşaf, olmayana da abuk para isterler.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Konuyu açan arkadaş zaten tercihini ford'tan yana kullanmış, modifiye kısmında blue devil başlıklı konuda aracını tanıtmış.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

97 model passatın iç gösterge ışıklandırmaları 98-99 larda olduğu gibi mavi yanmıyor. Normal sarı ışıklar var buna dikkat edin. 1.8T passat her açıdan focustan daha üstün, motor performansı bir harika zaten 150bg motor var. Babam yıllar önce aldı ama yakıt durumunu görünce 6 gün sonra tekrar sattı :durbunlu:

Yorum bağlantısı
97 model passatın iç gösterge ışıklandırmaları 98-99 larda olduğu gibi mavi yanmıyor. Normal sarı ışıklar var buna dikkat edin. 1.8T passat her açıdan focustan daha üstün, motor performansı bir harika zaten 150bg motor var. Babam yıllar önce aldı ama yakıt durumunu görünce 6 gün sonra tekrar sattı :)

demekki her açıdan üstün değilmiş.

Yorum bağlantısı
Tarık Cihangir

şu anki aracıma 2002 1.8T passattan geçiş yaptım.. aracın performansı ve konforu mükemmeldi.. şimdiki aracım c-max'de sadece passatın yol tutuşu ve ses yalıtımını bulamadım.. ama yinede aracımdan memnunum..

şunu söylemekte fayda var.. 1.8T motorlarda ikinci elde en büyük risk turbo olayıdır.. turbo eğer arıza vermeye meğil etmişse veya şöyle diyelim bakımlı ve bilinçli kullanılmamışsa büyük dertler açabilir.. turbo gerçekten ilginç bir parça.. orjinali ile değişse bile fabrika çıkışı gibi olmuyor.. arkadaşım çok uğraşmıştı kendi passatı ile.. turbosu orjinali ile serviste değişti ama yinede eski tadı yok diyordu.. en sonunda sattı aracı..

fakat inanılmaz yol tutuşu ve 1.8T motorun verdiği özgüven ile müthiş tork gücünü söylemeye gerek bile yok :)

Yorum bağlantısı
Guest Abdullah Ayd?n
Konuyu açan arkadaş zaten tercihini ford'tan yana kullanmış, modifiye kısmında blue devil başlıklı konuda aracını tanıtmış.

evet aracı aldık ama birde sizin tercihiniz ne olur diye merak ettim oyuzden konuyu açtım ama aracımdan memnunum lütfen tercihlerinizi söylemeye devam edin :)

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
demekki her açıdan üstün değilmiş.

O arabanın suçu değil, teknik özelliklerine göre durum bu.

Yorum bağlantısı
şu anki aracıma 2002 1.8T passattan geçiş yaptım.. aracın performansı ve konforu mükemmeldi.. şimdiki aracım c-max'de sadece passatın yol tutuşu ve ses yalıtımını bulamadım.. ama yinede aracımdan memnunum..

şunu söylemekte fayda var.. 1.8T motorlarda ikinci elde en büyük risk turbo olayıdır.. turbo eğer arıza vermeye meğil etmişse veya şöyle diyelim bakımlı ve bilinçli kullanılmamışsa büyük dertler açabilir.. turbo gerçekten ilginç bir parça.. orjinali ile değişse bile fabrika çıkışı gibi olmuyor.. arkadaşım çok uğraşmıştı kendi passatı ile.. turbosu orjinali ile serviste değişti ama yinede eski tadı yok diyordu.. en sonunda sattı aracı..

fakat inanılmaz yol tutuşu ve 1.8T motorun verdiği özgüven ile müthiş tork gücünü söylemeye gerek bile yok :lol:

passatın yol tutuşunu mu bulamadınız ???

nassı yani ???

O arabanın suçu değil, teknik özelliklerine göre durum bu.

teknik olmayan özelliklere göre de focusun bi dolu iyi tarafı varki zaten

mesela ;

servis

yedek parça

problem

daha doğrusu

passatın tek iyi yanı belki konforudur o da iyi bakılmışsa

motor gücünü saymıyorum o kısmı teknik özelliklere giriyor :)

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)
teknik olmayan özelliklere göre de focusun bi dolu iyi tarafı varki zaten

mesela ;

servis

yedek parça

problem

Bunların hepsi vw'de de var.

Aslında bu iki arabayı kıyaslamak bile hata. Segment farklı. İnsanların ihtiyaçlarına göre tercihleri değişir.

Focus 1 in karşısında forever passat diyorum :)

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bunların hepsi vw'de de var.

Aslında bu iki arabayı kıyaslamak bile hata. Segment farklı. İnsanların ihtiyaçlarına göre tercihleri değişir.

Focus 1 in karşısında forever passat diyorum :)

Sizce 2002 Focus 1.6 Comfort Mu Yoksa 1997 Passat 1.8 T Mi ?

soru buydu unutuldu sanırım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
passatın yol tutuşunu mu bulamadınız ???

nassı yani ???

C-max güven hissi vermiyor Okyay.. Ha zaafiyet var mı bilmem ama.. Passat kadar güven vermeyeceği kesin.. Çünkü büyük ve yüksek bir araç..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...