İçeriğe Yönlendir

Sorun Enjekt&#246r Mü? Beyin Mi? Benzin Pompası Mı?

Mehmet Akın

Recommended Posts

Mehmet Akın

Aracım gazın belli noktalarında ve sonuna kadar basınca sanki benzin kesiliyomuş gibi yığılıyor yani gaz yemiyor ve benzindeyken siyah duman atıyor.Lpg'de hiçbir problem yok gayet normal, geçenlerde forum yardımıyla beyne reset attım sanki düzeldi gibi oldu ama şu an yine aynı, enjektör temizliği falan yapıldı ama sorun gitmedi. Bi iki ustaya gittim kimse bi çözüm bulamadı, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Uğur Çakmak
(düzenlendi)

Genelde arabalar lpg de sorun çıkartır.Sizinki ilginç olmuş.

tarihinde U?ur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Akın
Enjektör temziliği nasıl yapıldı? Mesela ne ücret alındı?

25 lira alındı, o üst kapağı çıkardı usta, hani o karbüratör gibi olan parça, bikaç küçük parça söktü, spreyle falan temizlendi (araç tek noktadan enjeksiyonlu)

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Katalitik konvertör de kontrol edilse iyi olur. 10 yaş üzeri konvertör için en güzel yaşlardır. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Akın
Katalitik konvertör de kontrol edilse iyi olur. 10 yaş üzeri konvertör için en güzel yaşlardır. :)

aman abi bi de konvertör falan çıkarma başımıza, çok pahalı bişeymiş o :))

Yorum bağlantısı
Mehmet Akın

ÇAğlar Abiden öğrendiğim kadarıyla bizim araçlarda hego sensörü varmış, dün onu söküp kullandım arabayı ama hiçbi fark göremedim, bundan sonraki aşamada carbon clean yaptıracağım onunda bi faydası olmassa benim beyin iptal olmuş demektir, artık çıkma mı buluruz yenisi var mı, kaç liradır bi de ona bakacağız.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

hego'yu söktükten sonra değişim pek beklenmemeli zaten. Muhtemelen hego'nuz zaten ölüydü.

Bence hego'yu değiştirin, maf veya map değişimi yapın, ardından güzel bi carbon clean, kaçan tüm beygirler geri dönecektir kanımca.

Yorum bağlantısı
Mehmet Akın
(düzenlendi)
hego'yu söktükten sonra değişim pek beklenmemeli zaten. Muhtemelen hego'nuz zaten ölüydü.

Bence hego'yu değiştirin, maf veya map değişimi yapın, ardından güzel bi carbon clean, kaçan tüm beygirler geri dönecektir kanımca.

Maf veya map cfi'lerde yok, hiçbişey değiştirmeden bi carbon clean yaptırayım diyorum, ondan sonra duruma göre bakarız, Çağlar Abinin söylediğine göre carbon clean hego sensörünüde temizliyormuş, bakarsın o şekilde düzelir.Bunlar kolayda eğer problem beyinle ilgili ise hapı yuttuk,bu araçların beyinleri bulunmaz sanırım, bulunsada ateş pahasıdır kesin, Çağlar Abi eskiden chipi falan değişiyodu dedi ama artık bulunmuyomuş herhalde.

tarihinde Mehmet Ak?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yetkin Akın

Gaz Kelebe'ği POT'u arızalı olması muhtemeldir.

LPG de yapmayıp benzinde yapıyorsa ve LPG sisteminiz Tek noktalı Mikserli sistemse yüksek ihtimalle POT arızalıdır.Mikserli sistemlerde araç LPG de iken Kelebek Potansiyo'metresinin bir geçerliliği yoktur bilginize.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Aracım gazın belli noktalarında ve sonuna kadar basınca sanki benzin kesiliyomuş gibi yığılıyor yani gaz yemiyor ve benzindeyken siyah duman atıyor.Lpg'de hiçbir problem yok gayet normal, geçenlerde forum yardımıyla beyne reset attım sanki düzeldi gibi oldu ama şu an yine aynı, enjektör temizliği falan yapıldı ama sorun gitmedi. Bi iki ustaya gittim kimse bi çözüm bulamadı, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

rolanti kontrol motoru normal çalışıyormu

Yorum bağlantısı
Mehmet Akın
rolanti kontrol motoru normal çalışıyormu

Rölanti kontrol motoru dediğiniz gaz telinin bağlı olduğu parçanın önünde rölanti düşerken parçayı iten bosch marka bi parça ise o çalışıyor.

Gaz Kelebe'ği POT'u arızalı olması muhtemeldir.

LPG de yapmayıp benzinde yapıyorsa ve LPG sisteminiz Tek noktalı Mikserli sistemse yüksek ihtimalle POT arızalıdır.Mikserli sistemlerde araç LPG de iken Kelebek Potansiyo'metresinin bir geçerliliği yoktur bilginize.

Pot denen yeri tam anlayamadım, biraz tarif ederseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Yılmaz Bayrak

hakkaten ya pot nedir Arkadaşımın sorunun aynısı bende var. zaman zaman yapıyor. genelde de benzinde kullanmaya ihtiyaç duydugum lpg bittiği zaman.3 defa uzun yolda aynı şeyi yaptı.Sonra arabayı zorlayıp, yarım debriyaj ve sürekli ara gaz ile lpg istasyonuna kadar giderek durumdan kurtuldum.

Benzim pompası(depo içi) değişti. başka ne olabilir anlayamadım.? bu araçlarda maf denen sensörde yok diye biliyoruz.rolanti sensörü böyle bir pronlem yaparmı(boısch maraka olan siyah yapışık kutu)

hakkaten ya pot nedir Arkadaşımın sorunun aynısı bende var. zaman zaman yapıyor. genelde de benzinde kullanmaya ihtiyaç duydugum lpg bittiği zaman.3 defa uzun yolda aynı şeyi yaptı.Sonra arabayı zorlayıp, yarım debriyaj ve sürekli ara gaz ile lpg istasyonuna kadar giderek durumdan kurtuldum.

Benzim pompası(depo içi) değişti. başka ne olabilir anlayamadım.? bu araçlarda maf denen sensörde yok diye biliyoruz.rolanti sensörü böyle bir pronlem yaparmı(boısch maraka olan siyah yapışık kutu)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...