İçeriğe Yönlendir

İç Aydınlatma Yapmak İstiyorum

Emrah Yıldırım 2

Recommended Posts

Emrah Yıldırım 2

Arkadaşlar bu aralar aracımda biraz değişiklik yapmak istiyorum. Araç trend olduğu için iç ve ayak aydınlatmasından başlamak mantıklı geldi. LEDler ile sürücü/yolcu ayak aydınlatması yapmak istiyorum (belki kapı ve bagajda olabilir) ancak bu işten çok anlamam (daha önce oto elektrik le uğraşmadım)

şimdi linkteki ürünü alsam (sizin önereceğiniz daha pratik kolay birşey olursa onada varım) elektriği nasıl nereden çekmek lazım? Araya direnç vs koymalımıyım yoksa sadece kablo çekmek yetermi?

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12742

Bu elektrik çekme işini biraz anlatabilirseniz< çok memnun olurum (hatta resimli anlatım olsa süper olur ama çok şey istiyorum galiba)

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
şimdi linkteki ürünü alsam (sizin önereceğiniz daha pratik kolay birşey olursa onada varım) elektriği nasıl nereden çekmek lazım? Araya direnç vs koymalımıyım yoksa sadece kablo çekmek yetermi?

Bu elektrik çekme işini biraz anlatabilirseniz< çok memnun olurum (hatta resimli anlatım olsa süper olur ama çok şey istiyorum galiba)

teşekkürler

Bu tür hazır ürünlerin montajında genelde sorun yaşanır... Takmak istediğiniz yerlere sığmaz, tadilat gerektirir.. Çoğu zamanda tavan için alınan lamba tavana sığmadığı için bagaja takılır :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu tip ürünleri rafta görüp, hatta otomobilde monte edileceği yere göre test edip almak iyidir derim.

Yorum bağlantısı
Emrah Yıldırım 2

Hocam boyutları belli yarın aracın tavan bölümünü açıp ölçerim

eğer ayak aydınlatması olarak yaparsam boyutun önemi yok direksiyon altına monte edeceğim için görünmez diye düşünüyorum ne dersiniz :) tabi bunun için renklisini bulmak lazım kırmızı mesela?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

eğer ayak aydınlatması olarak yaparsam boyutun önemi yok direksiyon altına monte edeceğim için görünmez diye düşünüyorum ne dersiniz :) tabi bunun için renklisini bulmak lazım kırmızı mesela?

Ayak bölgesi için çok büyük bu...

3 led yeter...

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

bence magırus minübüscülerinden kalma bi işlem. Ayak olanını yapmayın bence :)

Yorum bağlantısı
Emrah Yıldırım 2
(düzenlendi)
bence magırus minübüscülerinden kalma bi işlem. Ayak olanını yapmayın bence :)

öyle abartı birşey yapmayacağım zaten. bilmiyorum titanyum iç aydınlatma gördünüzmü onun gibi birşey yapmak istiyorum, hafif, basit

1265.jpg

hocamın da söylediği gibi bu aparat ayak için çok şerit led almak lazım galiba

tarihinde Emrah Y?ld?r?m 2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Onur Korhan Göytan
bence magırus minübüscülerinden kalma bi işlem. Ayak olanını yapmayın bence :hahahoho:

bu yorumunuza titanium sahipleri alınabilir ama

ben özellikle seviyorum ayak aydınlatmasını aracımdaki ve ampüllerini kırmızı smd led ile değiştirdim

loş ve belli belirsiz bir aydınlanma sağlıyor

fiestanın içi çok zor aydınlanıyor malesef, arka koltukların oraya birşey düşünce aramak geceleri büyük sorun, oralara bir led çalışması planım var bakalım

Yorum bağlantısı
Eren Yüksel
(düzenlendi)
bu yorumunuza titanium sahipleri alınabilir ama

ben özellikle seviyorum ayak aydınlatmasını aracımdaki ve ampüllerini kırmızı smd led ile değiştirdim

loş ve belli belirsiz bir aydınlanma sağlıyor

fiestanın içi çok zor aydınlanıyor malesef, arka koltukların oraya birşey düşünce aramak geceleri büyük sorun, oralara bir led çalışması planım var bakalım

Alındım bile :blush: Bizimkilerde sarı şekline bir ışık yanıyor ayak altında, torpidoda ise hiç ışık yor. Bagajda sağ tarafta çok basit bir ışık var.

Ayak kısımları için kırmızı led yapmayı düşünüyorum. Sarı çok eski duruyor kanımca.

Torpido için 2 tane ampül bağladım, hattınıa gene torpidonun önündeki çizgi şeklindeki ledden aldım. Fena olmadı.

Bagaj için ise sağlı sollu kırmızı ledler yaptım, hattını orada kullnan aydınlatmadan alıp onu iptal ettim. Sol tarafa geçen hattıda bagajı çevreleyen plastiğin içinden geçirim.

Bence yapın, renk katıyor. Her gördüğünüzde " vayy be, ne yapmışım " diyor insan :D

+ kırmızı çünkü, kumaş rengim ve torpido bordo. kullanılan aydınlatmalarda hep kırmızı.

tarihinde Eren Y tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

ayak aydınlatma gerçekten güzel benim aracımda sarı ampülleri çıkarıp beyaz led yaptım. gayet güzel bir aydınlatma var comfort focuslarda duy var ama çalışmıyor (ibrahim fındıklının aracına bir ara baktım çalışmadı) belki sizin aracınızda da vardır tehsisat çekilmiş ampül takmamışlardır bir bakın oralara eğer aydınlatma tehsisatı yok ise tavan lambasından alınderim kilitleri arçınca yanmaya başlar araç çalışınca söner motoru kapatınca yanar kapıları kilitleyince sönecektir.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Arkadaşlar bu aralar aracımda biraz değişiklik yapmak istiyorum. Araç trend olduğu için iç ve ayak aydınlatmasından başlamak mantıklı geldi. LEDler ile sürücü/yolcu ayak aydınlatması yapmak istiyorum (belki kapı ve bagajda olabilir) ancak bu işten çok anlamam (daha önce oto elektrik le uğraşmadım)

teşekkürler

Bunun için yurt dışı sitelerine gitmenize gerek yok.Ben tavana ön tarafa 12 li arka tarafa 16 lısını taktım çok memnunum..8 li-10 lu da var isterseniz..Gerçekten çok kaliteli ürün.

http://www.hepsiburada.com/Liste/space-dek...goryId=20024644

Yorum bağlantısı
Emrah Yıldırım 2
ben komple mavi yaptım sadece kapılar açılınca yanıyor.gece süper görünüyor.resimler burda.inceleyebilirsiniz.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Arac-ci-Ay...html&st=100

hocam elektriği nereden çektiniz acaba? birde siz uygulamarda hep tek led + direnç kullanmışsınız biz şimdi şerit led kullansak (6 led mesela) yinede direnç kullanmak gerekirmi?

Yorum bağlantısı
Onur Korhan Göytan
Alındım bile :) Bizimkilerde sarı şekline bir ışık yanıyor ayak altında, torpidoda ise hiç ışık yor. Bagajda sağ tarafta çok basit bir ışık var.

Ayak kısımları için kırmızı led yapmayı düşünüyorum. Sarı çok eski duruyor kanımca.

Torpido için 2 tane ampül bağladım, hattınıa gene torpidonun önündeki çizgi şeklindeki ledden aldım. Fena olmadı.

Bagaj için ise sağlı sollu kırmızı ledler yaptım, hattını orada kullnan aydınlatmadan alıp onu iptal ettim. Sol tarafa geçen hattıda bagajı çevreleyen plastiğin içinden geçirim.

Bence yapın, renk katıyor. Her gördüğünüzde " vayy be, ne yapmışım " diyor insan :flowers:

+ kırmızı çünkü, kumaş rengim ve torpido bordo. kullanılan aydınlatmalarda hep kırmızı.

benimki tango kırmızı olduğu için içi gri siyah ama kırmızı aydınlatma yakışıyor yine de :)

bagaja beyaz led şerit düşünüyorum bende aynı yöntemle

ama arka koltukların tavanına da yapmak istiyorum, oraya nerden elektrik çekebilirim?

Yorum bağlantısı
Eren Yüksel
benimki tango kırmızı olduğu için içi gri siyah ama kırmızı aydınlatma yakışıyor yine de :s

bagaja beyaz led şerit düşünüyorum bende aynı yöntemle

ama arka koltukların tavanına da yapmak istiyorum, oraya nerden elektrik çekebilirim?

Bu sorunun cevabını bendebilmiyorum :s

Arkaya nasıl elektirik çekebiliriz OKTAY abi :s Önlerden çekip dolaştırsak nasıl olur ki :s Gizlicek yer varmı acaba :s Oktay abi ?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İlkkan Demirhan
Alındım bile :unsure2: Bizimkilerde sarı şekline bir ışık yanıyor ayak altında, torpidoda ise hiç ışık yor. Bagajda sağ tarafta çok basit bir ışık var.

Bence yapın, renk katıyor. Her gördüğünüzde " vayy be, ne yapmışım " diyor insan :lol2:

bagaj için nasıl bir ürün kullandınız bende yetersiz buluyorum bagaj ısıgını

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...