İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 6 Ileri Şanzuman

Hasan İlem

Recommended Posts

Hasan İlem

Arkadaşlar araştırma yaptım ama bulamadım.

Mondeo Mk2 ye uyabilecek 6 ileri şanzuman bulunabilir mi?

Link verebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yoktur. Son dişli oranı da zaten yeterince uzundur, yani 6 vites olması işi çözmez, diferansiyel son dişli oranı ile birlikte en yükek vitesin oranı belirleyicidir (en düşük devirde en yüksek sürat için) ki mondeo da bu oran zaten yeterince yüksektir ( segmentindeki diğer markalar, aynı sürati daha yüksek devir ile alır)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan İlem
6 ileri seçeneğini hangi motora koymayı düşünüyorsunuz ?
Kendi aracını kasdetmiştir...

136 ps 2000 cc Zetec..

Doğru Mehmet Abi kendi aracımı kastetmiştim.

Merak ettigim lütfen yanlış anlamayın .Merakınızdanmı yoksa gercekden böyle bişe olsa 1997 model araça şanzımanmı alıcaksınız? ;)

Sadece merakımdan sordum. Farklı marka bir araca uygulanışını görmüştüm de bizimkilere nasıl olur diye düşündüm. Zira 450-500 $ gibi bir fiyata idi 6 ileri şanzuman. Uygulama yeri Gürcistan Batum gördüğüm tarih te 14 Ağustostu. Yapım aşamasındaydı kullanılırken görmedim. O gün dönüşe geçmiştim.

Çağlar Hocama teknik cevap için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Doğru Mehmet Abi kendi aracımı kastetmiştim.

Sadece merakımdan sordum. Farklı marka bir araca uygulanışını görmüştüm de bizimkilere nasıl olur diye düşündüm. Zira 450-500 $ gibi bir fiyata idi 6 ileri şanzuman. Uygulama yeri Gürcistan Batum gördüğüm tarih te 14 Ağustostu. Yapım aşamasındaydı kullanılırken görmedim. O gün dönüşe geçmiştim.

Çağlar Hocama teknik cevap için teşekkürler.

bahsettiginiz yerde vergi oranları malum avrupa birligi kucak açmış zaten,burası türkiye.şanzıman hele 6 ileri olanı 600dolar komik gelir 4000 5000 diyelim şuna.olmucak bişi yoktur yapmışlardır ama muhakkak maliyetli olur bir araba parasına gelir çok rahat.üstelik yapacak usta muhakkak en az 2000 lira alır diye düşünüyorum.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

araca uyar mı emin değilim ama focus st 170 in şanzımanı o motora takılabiliyor ve 6 ileri.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Kendi aracını kasdetmiştir...

136 ps 2000 cc Zetec..

hazır vitesler değişirken, motor da mı değişicek diye sormak istemiştim ( V6 2,5lt gibi ) . Ama gerçekten 5. vites çoook uzun bizde maşallah.

Yorum bağlantısı
Hasan İlem

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

Valla olsa da motoru da 2.5 v6 yapsak ama prosedür çoook uzun ve bezdirici yoksa çoktan v6 yapmıştım :rolleyes:

Yakın zamanda Gürcistana geçme şansım olursa orada da bir soracağım ( zira araştırma yapmaya vaktim olmadı sadece AcDelco marka buji kablosu fiyatı sorabilmiştim 40 TL gibi birşeydi. Motorcraft yoktu.)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...