İçeriğe Yönlendir

Explorer Radyat&#246r Arızası

Yiğit Hakan Ünlü

Recommended Posts

Yiğit Hakan Ünlü

Herkese Merhabalar;

Daha öncede belirttiğim gibi yeni bir Explorer kulanıcısıyım.Aracı daha yeni yeni tanıyorum.Tatil de yaklaşık 3000 km kadar yol yaptım.Bunun neticesinde aracın radyatörünün plastik kısmında çatlak oluştu.Araç çalıştıktan(termostat açıktan) bir süre sonra çatlak olan yerden oldukça yoğun bir şekilde su akıtmakta.Ustama götürdüğüm de kalıcı bir çözüm değil ama kısa vadede halledeceğini ama en kısa sürede de değiştirmemiz gerektiğini söyledi.Aracım 96 model 4.0 XLT.Farklı bir yol olarakta yeniden kazan yaptırabileceğimizi söyledi.Fakat yaşadığım şehir yedek parça konusunda oldukça kısır.Radyatörü nereden temin edebilirm?Yada yeniden kazan yaptırsak sonuç alabilirmiyiz?Bilgisi oalan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Selamlar..*

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Ankara ve İstanbulda satan yerler var, özelden telefon numarası vereyim, yanınızda ruhsatınızla birlikte tel açıp öğrenebilirsiniz. Sonra da buraya aktarın ki daha ucuz birşey bulabilecekmiyiz araştırırız.

Yorum bağlantısı
Yiğit Hakan Ünlü

Bir iki yere sordum.Çıkma varmış.300-500 tl.dediler.Sıfır ellerinde yokmuş.Bir ay kadar beklemem gerekiyormuş sıfır istiyorsam.Oda 800 amerikan doları.E bay dan baktım.95 dolar olarak gördüm.Kargo falan 200 doları bulur diye düşünüyorum.Fakat e baydan nasıl istenir nasıl gelir vede gümrük ödermiyim bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Eğer çıkmalar sağlıklı ise onlara yönelin derim. Ali usta mı söyledi çıkma var diye? Ama sıfırına 800 dolar hayatta para vermeyin, Ebay konusunda da çekinek davranmayın ben size yardımcı olurum.

Yorum bağlantısı
Yiğit Hakan Ünlü

Evet Ali usta dedi bir tane çıkma var diye elimde.Fakat E Bay dan baktığımda 95 dolar diyor.E bay daha mantıklı geldi ve de sıfır.Fakat E bay o kadar büyük parça kargolamaz yada gümrükten sokmazlar dedi bir arkadaşım.Çıkma alıcağıma E baydanalmazk daha mantıklı geldi.Kargo, gümrük ödermiyim bilmiyorum ama aşağı yukarı aynı paraya gelir diye düşünüyorum.Forumda sizin E baydan yeni bişeyler getirdiğinizi okudum.Şayet yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
(düzenlendi)

Tabiki yardımcı olurum. Ben de baktım 95 dolar gibi bir miktar var. Şunu söyleyeyim en son full rot rotil takımı getirttim, upper controlleriyle birlikte. 120 dolar kargosu olan bir kutu, kaldırırken zorlanıyordum. 75 lira gümrük ödedim. Yani %20 gibi bir vergi.

En ucuz Bu ürün gibi gözüküyor. Fiyat + kargo = 220 dolar gibi bir miktar. 150 Avro sınırında birşey. Sakaryadaki PTT ye gideceksiniz, gümrük servisine ilkönce amerikan aracım var eski püskü birşey böyle böyle parçası arızalandı, ford otosan bunu getirtmiyor modeli bile bilmiyorlar diyeceksiniz :D Tecrübeyle sabittir :p 220 dolar tutuyor kargosyula birlikte dieyeceksiniz. Onlar gerekli açıklamayı yapar. Ki gümrük ödeyecek olrusanzı da 69 lira gümrük vergisi tutar bunun. Her halukarda buradaki fiyattan daha ucuza getirmiş olursunuz... Toplam 400 lira gibi bir maliyet çıkıyor size.

En önemlisi de satıcı yüksek yüzdeli : 99.7% Positive feedback Güvenilir yani.

Yakında Dış ticaret uzmanı olacağım bu gidişle :p

tarihinde Hakan Tar?m tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...