İçeriğe Yönlendir

2008 Model Focus Collection Da Mp3 çalar Mı Var Cd çalar Mı

Burak Sarıkaya

Recommended Posts

Burak Sarıkaya

internette baya araştırmama rağmen bi türlü kesin yanıt bulamadım. Onun için sizlere danışmak istiyorum 2008 ford focus collection 1.6 tdci da mp3 çalar mı var yoksa cd çalar mı şimdiden yanıtlayanlara teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)

Sony Focus Titanium, Fiesta Collection ve diğer üst sınıflarda var biliyorum.

tarihinde Tamer Topa tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Sarıkaya

yeni bir araç bakıyorum da ondan sordum fotograf olarak da bunu yüklemişler. cd çalar heralde sadece

Yorum bağlantısı
Sercan Temel

Makyajlı kasa collectionlarda teyp sony değil. Hem klimasınında manuel olması lazım...

Yorum bağlantısı
internette baya araştırmama rağmen bi türlü kesin yanıt bulamadım. Onun için sizlere danışmak istiyorum 2008 ford focus collection 1.6 tdci da mp3 çalar mı var yoksa cd çalar mı şimdiden yanıtlayanlara teşekkür ederim

2008 ford focus collection 1.6 benzinli aracımda mp3 yok sadece cd çalar var.Muhtemelen dizeldede aynıdır.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Evet bu 6000cd çalar. Sony değil. Collectionda böyle miydi? Yoksa Sefa sonradan mı taktırmıştı?

Onda da aynısından var abi :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İsmail Fidan

Bu 6000cd içine tek cdmi alıyo yoksa çoklu cd alıp cd changer gibi 3-5 tane cd yi alıomu içine?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

titaniumlar hariç ne trend ne collection nede trend x lerde mp3 çalar yok 6000CD var

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Selçuk Özmen

cd çalarla mp3 çalar bir cihazın arasında teknolojik anlamda çok büyük yada maddiyat gerektirecek bir şey olduğunu düşünmüyorum; belki bir çiptir fazlası olarak ancak; 2010-2011 model bir araçta dahi donanım olarak bunu neden kısarsın anlamak güç! titanyumdaki gibi sony olmasın ama mp3 çalsın arkadaş!.. mp3 çalar 10 yılı aşkındır kullanılan bir teknoloji sonuçta...

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

aux giriş vardır senin aracın.ama istersen sahibinden.co mda 350 tl ye çıkma sony ler var.onlardan alıp kumandayıda kullanabileceğin mp3 yapabilirsn

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Çağdaş Funda
cd çalarla mp3 çalar bir cihazın arasında teknolojik anlamda çok büyük yada maddiyat gerektirecek bir şey olduğunu düşünmüyorum; belki bir çiptir fazlası olarak ancak; 2010-2011 model bir araçta dahi donanım olarak bunu neden kısarsın anlamak güç! titanyumdaki gibi sony olmasın ama mp3 çalsın arkadaş!.. mp3 çalar 10 yılı aşkındır kullanılan bir teknoloji sonuçta...

Malesef düşündüğünüz gibi değil. CD player ile MP3 player arasındaki tekonojik uçurum çok geniş. CD'de müzik parçaları Track şeklinde, yani "olduğu gibi" dir.. Herhangi bir sıkıştırma veya matematiksel işlem söz konusu değildir. Teknik olarak plaktan hiçbir farkı yoktur.. Plaktaki iğnenin yerini CD'de lazer almıştır. Müzik CD'leri için "analog" tanımlaması dahi yapabiliriz bu anlamda.

Oysa MP3 dediğiniz zaman olay çok değiştir. Öncelikle CD üzerindeki müzik verisinin sayısal bir değere dönüştürülmesi, akabinde de elimizdeki bu değerin matematiksel işlem yapılarak sıkıştırılması gerekmektedir. Sıkıştırma ve açma işlemleri için çok net bir şekilde bir işlemciye ihtiyacınız var.. Yani bilgisayarınızın içindeki i5, Athlon, Atom v.b. işlemciler gibi matematik işlemi yapabilen bir yongaya sahip olmalısınız.

Ayrıca işlemci olması tek başına yetmez. İşlemci olduğu anda elinizde bir anda bir I/O grubu oluşacak ve bu I/O'yu yönetebilmek için bir board, akabinde yapılan işlemin hafızada saklanabilmesi bir hafıza modülüne ihtiyacınız var. Yani mp3 çalayım dediğiniz anda mikro ölçüde bir bilgisayara sahip olmak durumuna kalıyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp
Malesef düşündüğünüz gibi değil. CD player ile MP3 player arasındaki tekonojik uçurum çok geniş. CD'de müzik parçaları Track şeklinde, yani "olduğu gibi" dir.. Herhangi bir sıkıştırma veya matematiksel işlem söz konusu değildir. Teknik olarak plaktan hiçbir farkı yoktur.. Plaktaki iğnenin yerini CD'de lazer almıştır. Müzik CD'leri için "analog" tanımlaması dahi yapabiliriz bu anlamda.

Oysa MP3 dediğiniz zaman olay çok değiştir. Öncelikle CD üzerindeki müzik verisinin sayısal bir değere dönüştürülmesi, akabinde de elimizdeki bu değerin matematiksel işlem yapılarak sıkıştırılması gerekmektedir. Sıkıştırma ve açma işlemleri için çok net bir şekilde bir işlemciye ihtiyacınız var.. Yani bilgisayarınızın içindeki i5, Athlon, Atom v.b. işlemciler gibi matematik işlemi yapabilen bir yongaya sahip olmalısınız.

Ayrıca işlemci olması tek başına yetmez. İşlemci olduğu anda elinizde bir anda bir I/O grubu oluşacak ve bu I/O'yu yönetebilmek için bir board, akabinde yapılan işlemin hafızada saklanabilmesi bir hafıza modülüne ihtiyacınız var. Yani mp3 çalayım dediğiniz anda mikro ölçüde bir bilgisayara sahip olmak durumuna kalıyorsunuz.

Bilgilendirme çok güzel. Sağolun. Bende sadece basit bir fark var sanıyordum.

Benim görüşüme göre asıl amaçlanan ürün farklılaştırması sağlamak.

Collection - titanium farkı yaklaşık 4500 tl. Bu miktar farkı vermeye bir şekilde müşterinin ikna edilmesi lazım.

Yoksa collection tam aksesuarlı olsa niye titanium satılsın ki...

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen

Önccelikle detaylı açıklamanız için teşşekkür ederim, benim düşüdüğüm kadar basit bir teknoloji farkı değilmiş anlaşılan! Ancak şöyle de bir durum var; ben biraz da o tarafa vurgu yapmak istemiştim yazdığım cevapta:

sizin anlattıklarınıza çoğu kişi düşünmeden vay be derdi belki de ancak; mikro ölçüde bir bilgisayara ihtiyaç olduğunu söylediğiniz mp3 çalarlar 20-30 tl den başlıyorlar (mp3 çalar, transmitter vb.) ve bu fiyatlara bulunabiliyor, ha belki diyeceksiniz ki o fiyatlardaki mp3 çalarlar cd üzerinden okumuyor o zaman da usbden mp3 çalar konulabilirdi! farklı bir müzik çalarla aux girişinden ses almak yerine.

collection donanımlı bir focusun benzinli fiyatı 32.000/dizel fiyatı 39.000 tl lerden başlayınca, açıkcası verilen bu kadar paralara o aracın müzik sisteminin mp3 bile çalamaması gerçekten çok düşündürücü.

saygılar...

Yorum bağlantısı
Serkan Armahan

Mutlaka dediginiz gibidir, ancak ne olursa olsun, araba imal etmek de kolay birşey degil. 30-40bin TL verdigimiz arabalarda mp3 çalar olması belki 5-10 tl maaliyeti arttırır fakat ama araç degeri bunun çok çok üstünde artar

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Track cd çalar var.

Yorum bağlantısı
Samet Pehlivan

arkadaşlar merhaba

bende 2008 collection aldım bugün. direksiyon kumandasından parçaları nasıl ileri alıcaz ben bulamadım. acaba sadece ses mi açılıp kapanıyor?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
arkadaşlar merhaba

bende 2008 collection aldım bugün. direksiyon kumandasından parçaları nasıl ileri alıcaz ben bulamadım. acaba sadece ses mi açılıp kapanıyor?

Kumandanın arkasında çıkıntı bir kol var. Yukarı aşağıya doğru hareket ettirirseniz şarkılar değişecektir.

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen
Track cd çalar var.

süper cvp gerçekten!..

sadece ilk msj ı okuduktan sonra cvp verdiniz galiba..

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Titanium Sony MP3 teyp kullanıcılarına bir sorum var.

Bu teypte mp3 cd taktığımızda, şarkıları ayrı ayrı dosya yaparsak eğer dosya ayırmayı destekliyor mu?

Çalan şarkı isimleri ekranda gözüküyor mu

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen
Titanium Sony MP3 teyp kullanıcılarına bir sorum var.

Bu teypte mp3 cd taktığımızda, şarkıları ayrı ayrı dosya yaparsak eğer dosya ayırmayı destekliyor mu?

Çalan şarkı isimleri ekranda gözüküyor mu

ayrı ayrı klasörleri görebiliyor, isterseniz sadece o klasördeki parçaları isterseniz bütün cd deki parçaları karışık yada sıradan çalabiliyorsunuz ve çalınan şarkı isimleri ekranda görünüyor (söylediklerim titanyum için tabi!..)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp
ayrı ayrı klasörleri görebiliyor, isterseniz sadece o klasördeki parçaları isterseniz bütün cd deki parçaları karışık yada sıradan çalabiliyorsunuz ve çalınan şarkı isimleri ekranda görünüyor (söylediklerim titanyum için tabi!..)

Çok sağolun.

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

arkadaşlar konuya bağlantılı olarak sorum şu:

bende 2011 model focus collection var. bilindiği gibi mp3 çalmıyor track çalıyor.

aux girişi var.torpidoda ve ben bunu kullanarak nasıl mp3 dinleyebilirim?

düşüncem şu yönde: sanırım bir tane 30-40tl verip mp3 çalar alıcam.birtanede mp3 çaları aux a bağlamak için bir aux kablosu alıcam bu şekilde mp3 çalardan dinlediğim şarklıar aux bağlandığı için müzikleri aracın hoperlöründen dinleyeceğim. doğrumudur veya bu uygulamayı yapan bir arkadaş arıyorum..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...