İçeriğe Yönlendir

2008 Model Focus Collection Da Mp3 çalar Mı Var Cd çalar Mı

Burak Sarıkaya

Recommended Posts

Oğuzhan Alp
arkadaşlar konuya bağlantılı olarak sorum şu:

bende 2011 model focus collection var. bilindiği gibi mp3 çalmıyor track çalıyor.

aux girişi var.torpidoda ve ben bunu kullanarak nasıl mp3 dinleyebilirim?

düşüncem şu yönde: sanırım bir tane 30-40tl verip mp3 çalar alıcam.birtanede mp3 çaları aux a bağlamak için bir aux kablosu alıcam bu şekilde mp3 çalardan dinlediğim şarklıar aux bağlandığı için müzikleri aracın hoperlöründen dinleyeceğim. doğrumudur veya bu uygulamayı yapan bir arkadaş arıyorum..

Şöyle bir çalışma denemiş üyelerimizden biri. Bir taşla iki kuş olur size de...

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Aux-le-600...07#entry1032207

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

bir sorum daha olucak..

mp3 çalar alıcam aracımdaki (2011 coll. focus hb) aux için yani aux dan mp3 çalar aracılığı ile mp3 müzik dinlemek için. fakat mp3 çalarımı auxa bağlamak için sanırım aux kablosu almam gerekiyor. ben bu aux kablosunu nereden temin edebilirim? veya bu kablonun piyasadaki geçerli ismi nedir? yardım lütfen..

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş
http://www.hizlial.com/bilgisayar/aksesuar...1.1227.0137.htm

İki ucu erkek stereo kablo veya stereo 3.5 mm jack da diyebilirsiniz

size çok teşekkür ederim.

http://www.hizlial.com/bilgisayar/aksesuar...1.1227.0137.htm

İki ucu erkek stereo kablo veya stereo 3.5 mm jack da diyebilirsiniz

bu cumartesi 1 adet mp3 çalar ve dediğiniz kabloyu alıp aux dan mp3 müzik dinleme olayını gerçekleştiricem inş.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp
size çok teşekkür ederim.

bu cumartesi 1 adet mp3 çalar ve dediğiniz kabloyu alıp aux dan mp3 müzik dinleme olayını gerçekleştiricem inş.

2 metreden kısa almayın kabloyu zor oluyor yoksa kullanımı.

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş
2 metreden kısa almayın kabloyu zor oluyor yoksa kullanımı.

evet doğru diyorsun. bugün araştırdım yarında alıyorum..

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

arkadaşlar bir sorunum var!

aux kablosu aldım bir ucunu torpido gözümde bulunan aux yuvasını diğer ucunuda cep telefonuma taktım (nokıa6300)

sonuçta cepten mp3 çaldığı için aracımdada bu şekilde aux yardımı ile mp3 müzik dinleyebilirim sandım.

bağlantılarımı yaptım.teybimdende aux düğmesine bastım fakat söylenenlere göre aux on yapılması gerektiğini duymuştum fakat aux u on yapmam için bir seçenek yok.yani işlemlerim başarısız oldu.

aracım 2011 focus coll. bu teyibi aux aktif duruma getirmem için bir düğme bir tuş yok veya ben bulamadım.

bana yardımcı olmanızı istiyorum lütfen..

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Aux on diye bir olay yok. Takıp sonra da aux'a alınca çalmalı.

Once telefonda kablo yokken mp3 açın telefon hoparlorunden çalsın.

Kabloyu telefona sonra aux girişine takın. Müzik o zaman çalmalı.

Çalmıyorsa:

teybin sesi açık mı kontrol edin

Telefon yerine mp3 çalar deneyin

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

Çalmıyorsa:

anladım. yarın denicem bunu.

mutlaka kullanım hatası yapmış olduğumu düşündüm.belki cep telefonu bu iş için uygun değildir diyede düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Esad Özeren
(düzenlendi)
anladım. yarın denicem bunu.

mutlaka kullanım hatası yapmış olduğumu düşündüm.belki cep telefonu bu iş için uygun değildir diyede düşünüyorum.

3 ay önce aracımı aldığımda ipodumdan müzik dinlemek için aux kablosu almıştım.. cihaz elimin altında olsun diye 2 metrelik bir kablo tercih ettim, ancak geçen hafta kablom ezildiği için ses gidip gelmeye başladı, siz de bu duruma hazırlıklı olun.. torpidonun kapağını kapadığınız zaman haliyle kablo sıkışıyor, çukurlu veya bozuk yollarda araç sürüyorsanız aracınız her sarsıldığında kablonun ömründen yiyeceksiniz ve belli bir süre sonra benim başıma gelen sizinde başınıza gelecek.. ford iyi güzel sağlam araç üretiyor ancak tüketicinin ihtiyaçlarını karşılayan, araç içi eylemleri kolaylaştıran pratik çözümler sunsa çok daha güzel olurdu.. o aux girişinin hala torpidoda ne işe yaradığını çözemedim.. cihaz elimin altında olmasın torpidonun içinde dursun, benim müzik zevkim belli, şarkı değiştirme, aynı parçayı tekrar dinleme ihtiyacı duymam diyorsanız bu sorunla karşılaşmazsınız, zira aux kablosu sadece ses sistemi ile ilgili olduğundan aracınızın müzik çaları üzerindeki fonksiyon tuşları ile parça değiştirip durduramaz, devam ettiremezsiniz, sadece ses sistemi ile ilgili ayarları yapabilir, ses açıp kısabilir, bass, tiz ayarı yapabilir, sesin ön veya arka ya da sağ veya sol hoparlörlerden gelme ayarlarını yapabilirsiniz, yani kısacası şarkı değiştirme durdurma gibi en çok işe yarayacak işlemlerinizi yapamazsınız, bunu için cihazın elinizin altında olması gerekecek.. bu sorun torpido kapağına bir delik açma ile aşılabilir ki bence sağlıklı değil, hoş bir görüntü olmaz.. dün aldığım yeni kabloya kurşun kalemlere taktığımız yumuşak plastik aparattan taktım ve torpido kapağının kabloya temas ettiği yere denk getirdim, bakalım ömrü ne kadar uzayacak.. benden size tavsiye sizde bu plastik aparattan takın, denemekten zarar çıkmaz, bir kaybınız da olmaz :police:

tarihinde Esad tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş
3 ay önce aracımı aldığımda ipodumdan müzik dinlemek için aux kablosu almıştım.. cihaz elimin altında olsun diye 2 metrelik bir kablo tercih ettim, ancak geçen hafta kablom ezildiği için ses gidip gelmeye başladı, siz de bu duruma hazırlıklı olun.. torpidonun kapağını kapadığınız zaman haliyle kablo sıkışıyor, çukurlu veya bozuk yollarda araç sürüyorsanız aracınız her sarsıldığında kablonun ömründen yiyeceksiniz ve belli bir süre sonra benim başıma gelen sizinde başınıza gelecek.. ford iyi güzel sağlam araç üretiyor ancak tüketicinin ihtiyaçlarını karşılayan, araç içi eylemleri kolaylaştıran pratik çözümler sunsa çok daha güzel olurdu.. o aux girişinin hala torpidoda ne işe yaradığını çözemedim.. cihaz elimin altında olmasın torpidonun içinde dursun, benim müzik zevkim belli, şarkı değiştirme, aynı parçayı tekrar dinleme ihtiyacı duymam diyorsanız bu sorunla karşılaşmazsınız, zira aux kablosu sadece ses sistemi ile ilgili olduğundan aracınızın müzik çaları üzerindeki fonksiyon tuşları ile parça değiştirip durduramaz, devam ettiremezsiniz, sadece ses sistemi ile ilgili ayarları yapabilir, ses açıp kısabilir, bass, tiz ayarı yapabilir, sesin ön veya arka ya da sağ veya sol hoparlörlerden gelme ayarlarını yapabilirsiniz, yani kısacası şarkı değiştirme durdurma gibi en çok işe yarayacak işlemlerinizi yapamazsınız, bunu için cihazın elinizin altında olması gerekecek.. bu sorun torpido kapağına bir delik açma ile aşılabilir ki bence sağlıklı değil, hoş bir görüntü olmaz.. dün aldığım yeni kabloya kurşun kalemlere taktığımız yumuşak plastik aparattan taktım ve torpido kapağının kabloya temas ettiği yere denk getirdim, bakalım ömrü ne kadar uzayacak.. benden size tavsiye sizde bu plastik aparattan takın, denemekten zarar çıkmaz, bir kaybınız da olmaz :)

dediğinize katılıyorum çünkü başıma gelme olasılığı sizin başınızdan geçme olasılığı kadar olacağı gayet açık.ama benim daha açık bir sorunum şuki; daha auxdan bağlantı yapıp mp3 müzik dinleyemedim.bugün aux kablosu aldım cep telefonumdan mp3 açtım ama arabamın kolonlarından müzk sesi çıkmadı.sorun devam ediyor..

Çalmıyorsa:

size şunu söylemeyi unuttum ben aracı çalıştırmadan sadece teybi açtım ve bağlantı yaptım ve sonuç olumsuz oldu.

sizce aracı çalıştırmadığım için aux çalışmamış olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Esad Özeren
dediğinize katılıyorum çünkü başıma gelme olasılığı sizin başınızdan geçme olasılığı kadar olacağı gayet açık.ama benim daha açık bir sorunum şuki; daha auxdan bağlantı yapıp mp3 müzik dinleyemedim.bugün aux kablosu aldım cep telefonumdan mp3 açtım ama arabamın kolonlarından müzk sesi çıkmadı.sorun devam ediyor..

size şunu söylemeyi unuttum ben aracı çalıştırmadan sadece teybi açtım ve bağlantı yaptım ve sonuç olumsuz oldu.

sizce aracı çalıştırmadığım için aux çalışmamış olabilir mi?

aracınızı çalıştırmasanız dahi teybi çalıştırabilirsiniz, aracın çalışmamasından kaynaklanan bir sıkıntı yok bence.. telefondan kaynaklı bir sıkıntı olduğunu da sanmıyorum, farklı model 3.5mm çıkışı olan cep telefonu ile araç içi ses sisteminden ses alabiliyorum.. muhtemelen kablodan kaynaklanıyordur.. yarın daha sakin bir kafa ile tekrar deneyin.. teybin üzerindeki aux tuşuna basmanız yeterli olacaktır, aux bağlantısını devreye sokmak için.. yalnız yanlış hatırlamıyorsam torpido da 2 farklı çıkış vardı birisi aux, birisi de ne idiğü belirsiz başka bir yuva idi, ilk seferde bu gereksiz yuvaya takmaya çalışmıştım, acaba sizin başınıza da aynı şey gelmiş olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş
aracınızı çalıştırmasanız dahi teybi çalıştırabilirsiniz, aracın çalışmamasından kaynaklanan bir sıkıntı yok bence.. telefondan kaynaklı bir sıkıntı olduğunu da sanmıyorum, farklı model 3.5mm çıkışı olan cep telefonu ile araç içi ses sisteminden ses alabiliyorum.. muhtemelen kablodan kaynaklanıyordur.. yarın daha sakin bir kafa ile tekrar deneyin.. teybin üzerindeki aux tuşuna basmanız yeterli olacaktır, aux bağlantısını devreye sokmak için.. yalnız yanlış hatırlamıyorsam torpido da 2 farklı çıkış vardı birisi aux, birisi de ne idiğü belirsiz başka bir yuva idi, ilk seferde bu gereksiz yuvaya takmaya çalışmıştım, acaba sizin başınıza da aynı şey gelmiş olabilir mi?

bugün tekrar denedim ama olmadı ses gelmiyor.

ayrıca torpidoda ben 2. çıkışa rastlamadım umarım öyle birşeydir.

sanki en sonunda titanyumdaki teybi alıcam gibime geliyor bu işi başaramazsam

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mehmet Eser

Corolla torpido gözüne usb koymuş,işi bitirmiş basitçe..Bence bu kadar hengameye gerek yoktu eğer focuz da yapsaydı

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Volkan Ceneviz

arkadaşlar yeni focus 2 aracım var fakat pek fazla bilgi sahibi değilim şimdi cd hazırlıcam acaba nasıl cd okur mp3 destekliyor mu yoksa track mı gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı

arkadaşlar yeni focus 2 aracım var fakat pek fazla bilgi sahibi değilim şimdi cd hazırlıcam acaba nasıl cd okur mp3 destekliyor mu yoksa track mı gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim.

Konunuz birleştirilmiştir...

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

buysa mp3 çalmaz. sony ghia teyp almanız gerekir. 300-350 TL civarı fiyatı
DSCN3162.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...