İçeriğe Yönlendir

2011 Focus Comfort A/t Lpg

Serhat Kaptan

Recommended Posts

Serhat Kaptan
(düzenlendi)

Arkadaşlar arabamı 4 ağustos 2010 tarihinde 2011 model olarak aldım Focus comfort A/T otomatik 100 beygir aracımla şehir içi şehir dışı karışık olmak üzere ilk 1000 km yaptım ve çok ekonomik kontrollü ve sabit hızlda kullanamama rağmen 0,33 ykr yaktı km ye yaklaşık 330 tl verdim yakıta. yılda 15000 km yapan bir insan olarak bu beni açıkçası biraz üzdü.. Aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum ama bir taraftan ta garantiden korkuyorum.

1.Bu arabanın motoru lpg ye uygun mudur acaba?

2.Lpg taktırsam sorun yaşarmıyım sizce. taktıran arkadaşlar?

3.lpg de ne kadar tasarruf sağlarım?

4.Size ne marka taktırısam randıman alırım..

5.Şimdi taktırsam aracın motorunun lpg ile açılması nın uzun vadede motora bir zararı olurmu.Malumunuz araaç şu an 1000 km de.

Yardımlarınızı bekliyorum Herkese iyi geceler.

tarihinde Serhat Kaptan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan

Doğrudur adem bey ama şu an benzin fiyatlarını düşüremiyceğim için en makul yol lpg gibi görünüyor...

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz

%30-35 arası tasarrufunuz olur, Arıza lambası yandı, katalitik tıkandı demeyecekseniz, iyi bir usta'ya kaliteli bir kit uygulatın, Ankara'da aynı 100 PS motoru kullanan 400.000 km'leri devirmiş yüzlerce Focus var...

Ortaya çıkabilecek sorunları ise yaptığınız kardan karşılayacaksınız, ki çok yol yapıyorsunuz, rahatlıkla telafi edersiniz.

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
5-Hiç bir zararı olmaz.4500 kmde taktırdım.Keşke daha önce taktırsaydım.

Şuan kaç km'desiniz, 100.000 km falan oldu mu?

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan

İlginize teşekkür ederim fuat bey.

Aracın yakıtı sarfiyatı iyi ancak mümkün mertebe sabit hızda, meyilli yolarda gaza basmadan aracın kendi hızıyla, uzun ışıklarda Nötr viteste bekleyerek ve ağırlıkla klimasız ve şehir dışı şehir içi karışık sabit hız cruise controlde bu yakıtı yaktım. Sanırım yukarıda saydıklarıma çok dikkat etmeseydim ve şehir içi olsaydı 0,40 ykr bile geçebilirdi..

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
Adem bey, 14 bin oldu.Çok şükür bir sıkıntım olmadı.40-50 bin km lpg ile gezen Ti-vct motorlu focus sahipleriyle görüştüm.Ki Serhat beyin arabası 100 lük focus bizimikiler kadar hassas da değil.Siz kendinizde demişsiniz işte 400 bin yapanlar var diye :lol2:

Söylemek istediğim, LPG kaynaklı bir takım sorunların olabileceği, Ankara'da bindiğim her iki Focusun da arıza lambası yanıktı, katalitikleri iflas etmiş.

Ama Taksici esnafı bunu takmıyor... Sonuçta yakıttan tasarruf ediyor ve bu sıkıntılara razı...

Sonuç olarak evet önemli bir miktar avantaj var, ama bahsettiğim OLASI sorunlar için hazırlıklı olunmalı, şaşırılmamalı...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu motorun lpg ile bir geçimsizliği yoktur.. aracınızı biraz daha kullanın 5-6 bin km olsun.. Bu arada eğer fabrikasyon bir hata varsa ortaya çıkmış olur.. Sonra; bütçenizin el verdiği ve ilinizde servis imkanı olan en pahalı kiti, bu arada araştırarak bulduğunuz en iyi ustaya taktırın..

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan

Bu arada lpg deposunun stepnenin yerine simit depo takıldığında muayeneden geçmiyor dediler bunun aslı varmı bilen varmı acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu arada lpg deposunun stepnenin yerine simit depo takıldığında muayeneden geçmiyor dediler bunun aslı varmı bilen varmı acaba?

Aslı yok... Uydurma bir haber...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

daha yeni muayeneden geçtim. stepne depo var lpg ile ilgili en ufak kusur bile almadım.

sadece stepne sabit değil diye hafif kusur verdiler

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

benzin pahalı :flowers: benzin birde AT dedinizmi lpg takmadan binmek hata.bence hemen iyi bir lpg sistemi takın aracınıza

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan

sanırım doğru söylüyorsunuz Mustafa bey ben yine de 1500 km daha bineyim araç 2500 km ye gelsin ondan sonra ivedi oalrak bir brc sistemi taktırayım arabaya..

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan

[Arkadaşlar bugün sanayide biraz piyasa araştırması yaptım. Sizce

BRC MARKA 10 TAKSİT 1650 TL Mİ YOKSA

PRİNS MARKA 10 TAKSİT 2050 TL Mİ

sizce hangisini taktırmalıyım bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
[Arkadaşlar bugün sanayide biraz piyasa araştırması yaptım. Sizce

BRC MARKA 10 TAKSİT 1650 TL Mİ YOKSA

PRİNS MARKA 10 TAKSİT 2050 TL Mİ

sizce hangisini taktırmalıyım bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum..

Prins marka lpg kitini 2050TL'ye takıyorlarsa ve montajı kaliteli ise hemen taktırın.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

BRC +50 TL fazla. Benim bildiğim bayiler 1600 TL'ye 10 taksitli takıyorlar(Tanıdık olursa daha aşağısı da olabilir). Ben de aracıma 1600 TL'ye taktırdım.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Aracınız çok yeni, imkanınız varsa bari pahalı olanı taktırın.

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

Prins daha cok turbolu ve 4'ten fazla silindirli, buyuk motorlu araclar icin tercih edilir. Brc sizin icin uygundur.

Yorum bağlantısı

bence teleflex araştırın sistemi çok iyi.prince de iyi.montajları ve ecu yazılımları güzel.montajları çok iyi.tabi iyi bir ustaysa baglayan.

enjektör aracın motor gücüne göre takılıyorsa kalite daha önemli.paasını daha kısa sürede çıkarır.sonuçta yazılımla çalışıyor.detaylar önemli.

Yorum bağlantısı
Fatih Dokcan

24000 km deyken Brc taktırdım focus a ve şuan 84600 km de hiçbir sorunda çıkarmadı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...