İçeriğe Yönlendir

2011 Focus Comfort A/t Lpg

Serhat Kaptan

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

170 tl ile 1000 küsür km yaptım bu bayram. 700 km uzun yol sayılabilir. 40 lirası 1,86 dan gerisi 2,10 dan. 60 tl ile 360 km 40 tl 240 km 70 tl ile 400 km yapmış. ilk depo 8 litre 2. depo 9 litre son depo ortlama 8.5 litre. izmit-bursa-balıkesir-manisa-izmir-balıkesir-bursa-izmit. az yaksın diye kasmadım hız sınırlamsının üst noktasına kadar hız yaptım. çoğunluğu cc ile 100-110 arası gittim 3 kişi yarım bagaj hepsi shellden hepsi şamandıra takırdayana kadar doldu :lol2:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Bu arada Ankara'nın artık LPG'de bi avantajı kalmadı. Tüm Türkiye aynı.

2,1 litresi tüpraşın dibinde. orada yine 1,85 felandır :lol2:

Yorum bağlantısı
Erhan Uygun
Geçen hafta iki adet sıfır 2011 focus collection aldık abimle .alırken tüp taktırmayı kafaya koyduğuöuz için dizel almdık.hafta içi abiminkine cumarteside benim araca daha 1000 km de Mocan 2A mühendislikte brc taktırdık daha ilk depodayım ama ne seste ne performansta herhangi bir değişiklik yok...1400 10 taksit simit tüp..taktıracak arkadaşlar ha 5 binde ha 1000 km de ikisindede motor pistonları garantiden çıkıyor boş yere benzine para verip durmayın taktıracak olan biran evvel taktırsın kara geçmeye başlasın..Abimin daha önceki aracıda 2005 focustu ve onada brc taktırmıştık yenisi çok daha sessiz araba 100 bini devirdi en ufak bi sorun çıkarmadı...Allahın izniyle bunlarda çıkarmaz..Neticede focus bunlar yok 4 bin deviri geçme yok piston eriri falanda filanda arakadaşlar takılmayın böyle kulaktan dolma şeylere piston eriten varsa yaszın forumada bilelim..Benim bir önceki aracım dizel lineaydı 30 binde turbo triger zinciri gitti yani her olanı tüpe bağlarsak işi bulduk uykumuz kaçar...Araç benzinde ankarada şehir içi 400 bin yakıyor hele bayram kargaşası yol bilgisayarı 15-16 lt ortalama gelde benzinle bin..Dediğim gibi biz alırken tüplü binmeyi kafaya koymuştuk yoksa zaten dizeli alırdım..

ha şimdi burda diyenler var 2011 sıfır araca tüp taktıracağına dizel alsaydın ben traktör kullanmak istemediğim için 5-6 bin devirdeki motor sesi beni mest ettiüi içi benzinli aldım..araba sürmekten zevk almak istiyorum dizelde malesef bu sürüş zevk, yok...

Ben de 115 ps ti-vctye taktırdım, sıfır aldım brc taktırdım. 8500 kmdir izliyorum aracı, şuan sorun yok. ama şehir efsaneleri, ti-vct hakkıda olanlar ürkütüyor.Eğer garanti arıza oluyorsa serviste bakım yaptırmayacaksınız sanırm. 15000 bakımlarını siz nasıl yaptırmayı düşünüyorusunuz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bende 115 ps ti-vct taktırdım sıfır aldım brc taktırdım 8500 km ızlıyrm aracı suan sorun yok.ama sehır evsanelerı ti-vct hakkıda olanlar urkutuyor.Eğer garanti oluyorsa servıste bakım yaptırmayacaksınız sanırm 15000 bakımlarını sız nasıl yaptırmayı dusunuyrsunuz

Ben bu cümleyi anlayabilmek için çok uğraş verdim.. Lütfen daha az uğraşarak anlayabileceğimiz şekilde yazın Erhan Bey..

Yorum bağlantısı
İsmet Aydın
arkdaslar brc kitiyle 1000 km yi devirdim. bayram boyunca genel olarak şehir dışı otoban olmak üzere 816 km yolu 120 tl lik gazla yaptım lpg de ki tasarruf yaklaşık %50 civarında bizzat test ettim ve samimiyetle yazıyorum. bütünarkadaşlara tavsiyem aynı yolu 0,20 ykr gitmek varken 0,40 ykr gitmeyin.. iyi bayramlar esenlikle kalın

Henüz 2. depom ankarada şehir içi 250 civarı yaktı yol bilgisyarı 12,5 lt gösteriyordu ankara düzce arası bayram trafiğine rağmen 120 den aşağıya hiç düşmedim diyebilirim ve yol bilgisayrı da 7.8 lt gösterdi gaz 2100 tlden 42 tl ye 275 km yol yapmış giderken nerdeyse 80 tl lik benzinle gitmiştim şimdi aynı yola 40 tl yaktı inanılmaz gibi ama gerçek...ve en ufak performans kaybı yok işin garibi yol bilgisayarı verileri tüple nerdeyse %100 uyuşuyor...Ben sıfır aldım birhafta sonra taktırdım taktırmayı düşünen varsa hiç beklemesin.....şehirler arası araç 160 krş bile yakmamış gazda 2100 tl araç 2011 focus collection tvct 115 hp...

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Erhan Uygun
Ben bu cümleyi anlayabilmek için çok uğraş verdim.. Lütfen daha az uğraşarak anlayabileceğimiz şekilde yazın Erhan Bey..

Haklısnız anlaşılması hakıketen zor cumlelermiş.Aracım 115 ps ti-vct motorlu temmuz ayında aldım 2010 da ve hemen lpg taktırdım brc marka ve 12000 yaptım herhangıbır sıkıntı yok devırlıde kullanıyorum

(4000/7000) devırler arasında.Burda yazacak arkadaslar lutfen bu aracı kullanan ve gercekten yasadıkları soruları anlatsınlar ve kulaktan dolma bılgıler yazılmasın yanlış yonlendırmeler söz konusu olabılıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...