İçeriğe Yönlendir

Far Camları

Erdal Yılmaz

Recommended Posts

Erdal Yılmaz

Arkadaşlar ford fusion arabamın far camları-özellikle sinyallerin üstü-leke leke oldu.Acaba sadece camları değiştirebili miyiz yoksa farlar komple mi değişecek.bir de farların motorlusu varmış...motorlu olanların farkı ne ki...geçenlerde fardan bir ses gelmeye başladı.Sanki bir küçük elektrik motoru var da yağsız kalmış gibi bir cayırtı çıkarıyordu.Far motoru olayını o zaman anladım araştırdım..

Ne yapabilirim acaba ?sadece camları bulabilir miyim?

saygılar

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Camları temizliyorlar ama 70-80 lira para alıyorlar..Motor sesi yükseklik ayarından gelir..Bir kez aşağı inmiştir geri yukarı çıkamıyordur...Far yükseklik ayarı düğmesini kullandınız mı bu aralar ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak
Camları temizliyorlar ama 70-80 lira para alıyorlar..Motor sesi yükseklik ayarından gelir..Bir kez aşağı inmiştir geri yukarı çıkamıyordur...Far yükseklik ayarı düğmesini kullandınız mı bu aralar ?

Serkan beyin dediği gibi ses yükseklik ayarıyla ilgili.bende arabamın farlarını dıştan pasta ile sildim gayet güzel oldu.ama çizikler ne yazıkki geçmedi.

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin
Arkadaşlar ford fusion arabamın far camları-özellikle sinyallerin üstü-leke leke oldu.Acaba sadece camları değiştirebili miyiz yoksa farlar komple mi değişecek.bir de farların motorlusu varmış...motorlu olanların farkı ne ki...geçenlerde fardan bir ses gelmeye başladı.Sanki bir küçük elektrik motoru var da yağsız kalmış gibi bir cayırtı çıkarıyordu.Far motoru olayını o zaman anladım araştırdım..

Ne yapabilirim acaba ?sadece camları bulabilir miyim?

saygılar

Belki bu link işinizi görür. http://www.otoclubturkiye.com/forum/Sararm-far...178#entry703178

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Farklar temizlenip sıfır gibi yapılabiliyor. İhtiyacınız olan su zımparası (numarası aklıma gelmiyor) ve plastix denilen plastik cilası. Bu cila zaten 35 lira. Bunu almak yerine 50 lira gibi bir rakama bu işlemi sanayide yapıyorlar. Hatta 30tl ye yapanı bile duydum bizim burada

Yorum bağlantısı
Erdal Yılmaz

Yanıtlar için teşekkürler arkadaşlar...Aydın da ne derece temizletebilirim ama araştıracağım.Ses konusuna gelince evet far ayar düğmesi ile biraz oynadım ama ne alakası var acaba ?farlarımı aşağı yukarı ayarlayamayacak mıyım?Ayar düğmesi 3'te duruyordu.istanbul'da havaalanından oğlumun valizleri epey ağır gelince biraz kaldırayım diye oynamıştım.Herhalde ondan olsa gerek.

saygılar

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Dişli mekanizmasının arasına birşeyler girmiştir ve düzgün çalışmasını engelliyordur...Far düğmedeki pozisyona gelmeye çalışıp duruyor yani... :D

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Benzer sorun benimkinde de var. 0 da duruyor sağ farı kendi daha yukarı kaldırmaya çalışıyor ama nafile sürekli sondişten sonra boşa dönüyor gibi bi hareket halinde. :D Bi ara kurcalamalı. Ara sıra yapıyor bunuda darp edince susuyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Alper Keskin

benim aracımdada sinyalleri yaktığımda sinyalin yandığı taraftaki far aşağı yukarı hareket ediyor dörtlü flaşörlerdede farların ikiside keyfi bi şekilde aşağı yukarı inip çıkıyorlar bir anlam veremedim bu soruna aracıma amerikan park modülü taktım bundan sonra olmaya başladı modülle ne alakası olabilirki ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

montajda hata var, far ayar motorunun kablosuna müdahele edilmiş bir şekilde

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...