İçeriğe Yönlendir

Fieasta Airbag Lambası

Cengiz Özgen

Recommended Posts

Cengiz Özgen

Merhaba arkadaşlar,

Airbag lambası sürekli yanıyor.Koltuk altındaki sokete ve kaput altındaki sokete bakmadım.Forumdan okuyunca öğrendim.Bu airbag modülü sökümü kolaymıdır aranızda söken var mı ?Sökerken açılır falan paraşüt gibi.

Mesleğim elektronik yazılım ve devre tasarımı olduğu için soket ve kartlarda sorun varsa hallederim.

Yalnız dumur olduğum bir durum var ford fusion ve fieastanın eski bir broşürü elime geçti broşürde gösterge panelide vardı.Bir baktım orda da airbag lambası bir tek yanıyor.

Direk mavi ekran oldum ne nası yani !!!!!

Bu bir arıza ise sıfır araba kataloğunda gösterge de yine yanıyor.

İzmirde bu işin eğli kim var elektrikçi

Teşekkür ederim.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

aracımı satın almadan önce serviste herhangi bir nedenden ötürü airbag kaza sensörüne gelen kabloların sökülmüş olduğunu söyledir bunu yapmasebeplerinden birinin airbag uyarı lambası yandıysa devre dışı bırakmak için kolay yoldan söndürmek adına kabloyu sökmüş olabileceklerini dile getirdiler bu bahsedilen kablo ise kaput açma mekanizmasının tam altında bir soket girişine bağlı bende oraya bağlı bir kablo yok boşta sağ yolcu koltuğunun airbagi aktif, sürücü kısmı büyüzden kapalı demişlerdi

eğer bu işten anlayan biri varsa izmirde ve bana tuzlu olmucaksa bende yaptırmak istiyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

airbag lambası direkt yanıyor ise, ihtimaller:

1. Airbag patlamıştır, beyin tek kullanımlıktır (kasap işi tekrar devreye sokanlar vardır, illegaldir)

2. Beyin arızalıdır

3. Tesisat arızalıdır (şimdiye kadar hiç görmedim)

Broşürde, gösterim amaçlı yanıyordur sanırım.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Airbag modülü vitesle el freni arasındaki plastiğin altında diye biliyorum.

hava yastığı patlamışsa belki yenisini alıp takmışlardır ama emniyet kemerlerinde de güvenlik önlemi var. Yani airbag patlayınca bu emniyet kemerlerindede hasar oluşuyor ve emniyet kemerlerinin komple değişmesi gerekiyor. Bence arabanızda boya değişen kaza durumları varmı onları inceleyin derim.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Airbag modülü vitesle el freni arasındaki plastiğin altında diye biliyorum.

hava yastığı patlamışsa belki yenisini alıp takmışlardır ama emniyet kemerlerinde de güvenlik önlemi var. Yani airbag patlayınca bu emniyet kemerlerindede hasar oluşuyor ve emniyet kemerlerinin komple değişmesi gerekiyor. Bence arabanızda boya değişen kaza durumları varmı onları inceleyin derim.

El freninin altındaki aktif gerginin modülü olması lazım.. Kolçağı takarken görmüştüm..

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
El freninin altındaki aktif gerginin modülü olması lazım.. Kolçağı takarken görmüştüm..

Bende şurada okumuştum buldum şimdi...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cengiz Özgen
airbag lambası direkt yanıyor ise, ihtimaller:

1. Airbag patlamıştır, beyin tek kullanımlıktır (kasap işi tekrar devreye sokanlar vardır, illegaldir)

2. Beyin arızalıdır

3. Tesisat arızalıdır (şimdiye kadar hiç görmedim)

Broşürde, gösterim amaçlı yanıyordur sanırım.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

Arabanın hiç kazası yok değişeni yok 58.000 de daha memurdan aldım.Arabanın elektriksel tesisatı,beyni ve airbag'i boshun bir testeri ile eksperde test edildi.

Adamın yorumu bir yerden şase alıyor soketlerde problem olabilir elektrikçiye göstermelisin oldu.

Ben de kazık yememek için ilk önce arıza nerde olabilir diye öğrenmek istedim.

İZMİR de USTAELLER var bildiğim bütün forum oraya gidiyor.Bu işi orda yaparlarmı ?

Yada forum üyelerimizin gittiği başka bir yer var mı ?

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Mustafa Pamuk

Benimde airbag ışığı birden yanmaya başladı ve direk servise götürdük hemde fren disk balata kış bakımı için herşey yapılmış ama airbag ışığı söndürememişler 2 gündür de neden yandığını bulamamışlar dediklerine göre sökmedikleri yer kalmamış ama yok bulamamışlar beyin vs dedim ama herhangi bir arıza olmadığını tesisatına bile bakıldığını ama çözememişler.Acaba bir fikri olan büyüklerim var mıdır ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
İbrahim Günal

benim fiesta da cuma günü hava yastığı ışığı ilk çalıştırmada kesik kesik hareket ettikten sonra sürekli yanmaya başlamıştı bugün yolcu koltuğunun altındaki tellerin bantlandığını fark ettim aradaki soket çıkarılmış yeniden bantladım uyarı söndü fakat yine de içim rahat değil bi kontrol ettircem.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Emre Çelikel

İyi günler. benim fiestamda da ikaz ışığı ilk önce kesik kesik daha sonrada sürekli yanmaya başladı. sizin yazdılarınızı okudum sağ koltuğun altındaki kablolarla oynadım biraz koltuğu geriye filen çektim ikaz lambası söndü. fakat arada yine yanıyor. Beyinden kaynaklı birşey değildir değilmi sadece sağ koltuğun oradaki kablolarla temessızlık yaptığındandır.  Umarım  :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...