İçeriğe Yönlendir

İzmir İstanbul Seyahat Hattı.

Hasan Tahsin Şipit

Recommended Posts

Hasan Tahsin Şipit

Merhabalar.

Yarın sabahtan İstanbul'a yola çıkıyorum. Kendi arabam ile gidecem ama yol güzergahını bilmiyorum. Feribota binmem gerektiğini biliyorum otobüsle gelip gitmiştim birkaç defa fakat pek dikkat etmedim. Patronum navigasyon cihazı verdi fakat çok karışık yani beceremedim :D

Bana nereden nasıl gideceğim konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Navigasyonu boşverin, tabelaları takip edin :seytan:

Bandırma/Yalova hızlı feribotlarını kullanmanız kolaylık olurdu ama şu anda bilet bulabileceğinizi sanmam, o yüzden Topçular'a kadar gidip oradan Eskihisar'a geçmeniz gerekecek.

Güzergah:

İzmir->Manisa->Balıkesir->Bursa->Yalova->İstanbul

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Feribota hiç yanaşmadan bu güzergahı takip edeyim yani. İlginiz için çok teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ya da alternatif güzergah,

İzmir-Dikili-Ayvalık-Burhaniye- Edremit-Akçay-Altınoluk-Küçükkuyu-Ayvacık-Ezine- Çanakkale-Eceabat-Şarköy-Tekirdağ-Silivri-İstanbul. Biraz uzun sürer ama geze geze gidilir. (Benim canım gezmek istedi de ondan yazdım :seytan: )

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

İzmir-Dikili-Ayvalık-Burhaniye- Edremit-Akçay-Altınoluk-Küçükkuyu-Ayvacık-Ezine- Çanakkale-Eceabat-Şarköy-Tekirdağ-Silivri-İstanbul. Biraz uzun sürer ama geze geze gidilir. (Benim canım gezmek istedi de ondan yazdım :) )

:)

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

İzmir-Dikili-Ayvalık-Burhaniye- Edremit-Akçay-Altınoluk-Küçükkuyu-Ayvacık-Ezine- Çanakkale-Eceabat-Şarköy-Tekirdağ-Silivri-İstanbul. Biraz uzun sürer ama geze geze gidilir. (Benim canım gezmek istedi de ondan yazdım :) )

Çok teşekkür ederim. Benim için de gezmek güzel oludu fakat sabah işten çıktıktan sonra yola çıkacağım için uzun bir seyahat olmaması benim için iyi olur.

Birde Yalova üzerinden gidince tahmini ne kadar sürer yolculuk?

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Peki inat etsem feribot ile gitmek istesem çok mu sıra beklerim zaman önemli değil akşama kadar bile bekliyebilirim. Yorgun olduğum için yolu çekebilecek halde değilim.İDO yu aradım 140 araclık saat 15-30 da yer olduğunu söyledi sizce ne yapmalı bilet alayım mı?

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Hiç feribota binmeyeceksiniz demiyorum aman ha :) Topçular'dan klasik feribota bineceksiniz.

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit
(düzenlendi)
Hiç feribota binmeyeceksiniz demiyorum aman ha :) Topçular'dan klasik feribota bineceksiniz.

İDO yu aradığımda bana bandırma yenikapı dedi. Nasıl yapayım şaşırdım.

tarihinde Hasan Tahsin ?ipit tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Araba dizelse hiç feribota binmeyin, İzmit'e devam edin...

Çanakkale üstünden giden yol çok daha keyiflidir, radar dek olmaz çok yoğun da olmaz. Ben hep Çanakkaleden giderim...

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Gemlik'ten girdikten sonra Bursa çıkışına kadar bölünmüş yollar dahil 100ü geçmeyin, hergün radar var, tecrübe ile sabittir, acımazlar hemen yapıştırırlar cezayı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ya Hasan, çalıştırsana şu navigasyonu.. Ne derse onu yap.. Teknolojiden korkma :lol2:

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hasan Tahsin Şipit

:) Hort yapayım. :p

Karadan gittim. Vapurun yanına bile yaklaşmadım üstelik navigasyon da yoktu. :p

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Birşekilde gelirsin yolu bende bilmiyorum zaten ayrıntıya takılma..

Asıl konu gelince ne yapacaksın kaç gün kalacaksın görüşüp tanışabilecek miyiz yakından :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Birşekilde gelirsin yolu bende bilmiyorum zaten ayrıntıya takılma..

Asıl konu gelince ne yapacaksın kaç gün kalacaksın görüşüp tanışabilecek miyiz yakından :)

2010 Yılında ilk defa araba ile gelecektim o zaman açmıştım. :D

En geç bayramda gelmeyi düşünüyorum tabi haber veririm. :)

Buraya cevap yazmayı unutmuşum o yüzden hort yaptım. :p

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Tarihe hiç bakmamıştım, konuyu okuyunca gördüm, Hasan geliyor ne proğram yapalım diye düşünüyordum. :D

gel abim gel, ne olursan ol yine gel, bekleriz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Tarihe hiç bakmamıştım, konuyu okuyunca gördüm, Hasan geliyor ne proğram yapalım diye düşünüyordum. :D

gel abim gel, ne olursan ol yine gel, bekleriz.

Tamam Abi haber veririm. Teşekkür ederim. :)

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Abi giderken bizim oraya da uğrasana çayımızı iç yemeğimizi ye :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bornova'dan başlayarak istanbul tabelalarını takip edin. Sağa sola sapmadan düz kuzeye gidin işte :)

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Abi giderken bizim oraya da uğrasana çayımızı iç yemeğimizi ye :biggrin:

Bir daha kine uğrarım. :D

Bornova'dan başlayarak istanbul tabelalarını takip edin. Sağa sola sapmadan düz kuzeye gidin işte :)

Hocam konu 2 senelik. :) O zaman dediğiniz gibi gitmiştim. :) İlginize teşekkür ederim.

İlk hedef Çanakkale olmalı. Oradn feribotla karşıya oradan doğru Edirne.

Ne yapacaksın İstanbul'da boşver :D

:) Sonra Trabzon oradan da Sivas. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

iki sene geçtiğine göre navigasyon kullanmak daha güvenli hale geldi..

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Geçen Ankara'ya giderken navigasyon kullandım. O zaman rahatlığını anladım. :) İstanbul içinde pek ihtiyacım yok ama bir daha gittiğimde yanıma alırım. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...