İçeriğe Yönlendir

Turbo

Ruhan Özgen Özgür

Recommended Posts

Ruhan Özgen Özgür

Aracımın turbosu kimi zaman çalışmıyor gibi çekişten çok düşüyor. Dikkat ettiğim bu uzun süre devirsiz kullandığımda gerçekleşiyor. Sonra arabayı stop edip tekrar çalıştırdığımda turbo devreye giriyor. İlk defa dizel kullanıyorum. Bunu sebebi ne olabilir? Forumda benzer konularda yazılanarı okuyunca keşke c-max 1.6 tdci'ye hiç bulaşmasaydım diyorum. Cidden gözüm korktu :lol2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Güçten düşme sebebi elektronik gibime geldi, Turbo dağılsa hiç çalışmaz, vızıldar, ses yapar vs. Ayrıca , turbo, gelişkin diesel motorların ortak riskidir.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Durun tahmin edeyim, turbo çalışmadı diye düşündüğünüz anda araba 3000 deviri geçmiyor...

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Geçmiş olsun, benim aracım 123 000 de ben 85 000 de almıştım şu ana kadar Allaha şükür bir sorun yaşamadım.aracı bir servise gösterin bakalım arıza kesin turbodanmı.

Yorum bağlantısı
Ruhan Özgen Özgür

evet araba 3000 devri görmüyor o esnada. kenara çekiyorum stop edip çalıştırıyorum sanki hiçbir şey olmamış gibi turbonun varlığını hissediyorum. biraz agresif kullandığımda olmuyor. fakat uzun süre düşük devirli seyrettiğimde oluyor.

Yorum bağlantısı
Ruhan Özgen Özgür

Yarın Ordu'ya yola cıkıyorum Ankara'dan, böyle gidip gelicem inşallah bir sıkıntı yaratmaz yolda. Bir de sebebini bilemediğim bir yağ damlatma var :lol2: arabayı lifte aldık çalışırken damlatmıyor stop edince 1-2 damla damlatıyor :bambam: yav ne sıkıntı arabaymış. hanım boşayacak en sonunda beni :p

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu
Yarın Ordu'ya yola cıkıyorum Ankara'dan, böyle gidip gelicem inşallah bir sıkıntı yaratmaz yolda. Bir de sebebini bilemediğim bir yağ damlatma var :lol2: arabayı lifte aldık çalışırken damlatmıyor stop edince 1-2 damla damlatıyor :bambam: yav ne sıkıntı arabaymış. hanım boşayacak en sonunda beni :p

Yağ ne yağı?Şanzıman yağımı motor yağımı?Motor yağ seviyesini sürekli kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Lifte alanın yorumu ne bilmiyorum ama bu sıcaklarda klimadan gelmesin bahsettiğiniz yağ benzeri...Çalışırken gelmeyip stop edince gelen tek şey benim bildiğim klimanın suyu...:lol2:

Yorum bağlantısı
Ruhan Özgen Özgür

Motor yağı, simsiyah. Şanzumandan değilmiş. Acaba kendi c-max'i ile benimkini değişmek isteyen var mı:lol2:

Yorum bağlantısı
Ruhan Özgen Özgür

Gittik geldik, 1350 km yaptım. ama giderken burnumdan geldi Sungurlu'ya kadar sıkıntısız gittik fakat ondan sonra turbo devreye girmemeye başladı, motor arıza ışığı yandı, vs.... Ordu'da Bayram nedeniyle kapalı oldugu için servise gidemedik fakat bir tanıdık vasıtasıyla servis calışanına ulaşabildim. O da seronoid valfi değişmeli dedi. Göz kararı verilen bir karar oldugu için güvenemedim ve öyle geri döndüm. Yalnız dönerken önceki kadar problem olmadı 3-4 kere turbo devre dışı oldu, stop edip çalıştırdım öyle geri geldim. Bunun maliyetini de servis ücreti hariç 288 TL parca fiyatı dedi oradaki eleman. Bu valf ne iş görür, nerede daha makul fiyatla yaptırabilirim? bir tavsiyesi olan var mıdır acaba?

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu
Gittik geldik, 1350 km yaptım. ama giderken burnumdan geldi Sungurlu'ya kadar sıkıntısız gittik fakat ondan sonra turbo devreye girmemeye başladı, motor arıza ışığı yandı, vs.... Ordu'da Bayram nedeniyle kapalı oldugu için servise gidemedik fakat bir tanıdık vasıtasıyla servis calışanına ulaşabildim. O da seronoid valfi değişmeli dedi. Göz kararı verilen bir karar oldugu için güvenemedim ve öyle geri döndüm. Yalnız dönerken önceki kadar problem olmadı 3-4 kere turbo devre dışı oldu, stop edip çalıştırdım öyle geri geldim. Bunun maliyetini de servis ücreti hariç 288 TL parca fiyatı dedi oradaki eleman. Bu valf ne iş görür, nerede daha makul fiyatla yaptırabilirim? bir tavsiyesi olan var mıdır acaba?

Turbo selenoidi vakum destekli motor arkasında bulunan bir parça.Aracın hızını ve devrini sabitler arıza halinde.Değişmeden önce IDS ile kontrol edilmeli MAP değeri ile.Map değeri sürüş esnasında sabitleniyorsa 39-40a Turbo selenoid valf değişicek.+Map+maf temizliği e hava filtresi kontrolü yaptırın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...