İçeriğe Yönlendir

Küçük Bir Kaza :(

Fatih Cesko

Recommended Posts

Fatih Cesko

Merhaba arkadaslar

ramazanin son gunude aracima kucuk bi zarar verdim :)

aracimi park etmeye calisirken kenara konulan bi buyuk tasi gormeyip arabayi cizdim... cizmekle kalmadi o kisim biraz iceri batti :rofl:

bu arabamdan goruntuler..

dsc01169ld.jpg

dsc01168x.jpg

Bugun ustaya gitim.. o kisimi onarmak icin bende 60Euro (yaklasik 120 YTL) para istedi.. sizce fiyat nasil?

bi de bir kac ufak defek cizikleri de gosterdim onlarin da fiyatlarini ayri ayri anlatayim..

Arka kisimda yaklasik 2-3 cm bi surtunme var.. biri parketerken cizmisti orayi arabami aldigimdan hemen sonra.. oraya lokal boya yapariz dedi komple boyamaya gerek yok fiyat 20Euro (40YTL)

Bi de arabanin kaputunda bagzi noktalar var.. arabayi alirken oyle aldim.. sanirim bu yoldan gelen taslardan falan oldu.. bunu komple boyamak lazim dediler firina verecekler.. fiyati 50 Euro (100YTL)

Bi de ben bi arabamizi parlatalim dedim onada hadi 20Euro (40ytl) olsun dedi.. komple 150Euro (300ytl) ver git dedi..

sizce fiyat nasil?

Yorum bağlantısı
Fatih Cesko

Kosova - Prizren :)

ama gelecek ay bir haftalik Istanbula gelicem.. dedim bi sizlere danisayim burda mi yaptirsam Istanbulda mi diye

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Bence burada bu yaptıracaklarınıza en az bir o kadar daha eklemelisiniz.Yani 500 -600TL gibi.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

Çok geçmiş olsun.. yaptırmak için aldığınız rakam fena gelmedi bana..

2 elde aracın değerini düşüren bir yerde hasar olmamış şanslısınız..

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Fiyatlar çok makul renklerde ton farkı yapmadan güzel bir işçilikle yaparsa müthiş olur.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Bende olaya farklı bir şekilde bakıyım acaba yaptırmıyıp 60+100 yapıp bir yan marşpiyel mi alsan??

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı
Mantıklı aslında,boya kalkması varsa ilerde paslanmaması açısından rötüş yapılıp marşpiyel takılabilir.. :( Focus ST'ninki uyar mı acaba,fiyatları epey uygun çünkü..

Eski araçlarımın birinde benim başıma gelmişti ve durumu bu şekilde çözmek daha mantıklı geldi hatta düzeltmesini kendim yaptım ve macunladım boya bile atmadan üzerine marşpiyellerimi taktım satarkende söyledim böyle böyle diye sonra adam söküp kulaklarımı çınlatmasın dimi :rofl: autoking bunları mini onarım paketinde de yapabiliyor..

Yorum bağlantısı
Fatih Cesko
Geçmiş olsun verdiğiniz fiyatlar buraya göre mükemmel bence.

Cok sagolun :D

Çok geçmiş olsun.. yaptırmak için aldığınız rakam fena gelmedi bana..

2 elde aracın değerini düşüren bir yerde hasar olmamış şanslısınız..

Evet :)

ama ben kaputu da boyamak dusunuyorum.. orda da kucuk noktalar var her halde ondeki arabanin lastiklerinden gelen taslar yuzunden olmus.. umarim beli olmas boyandigi

Fiyatlar çok makul renklerde ton farkı yapmadan güzel bir işçilikle yaparsa müthiş olur.

Umarim oye bi sorun yasamam.. ustanin kucuk bi cihazi vardi onu araca takip renk kodunu aliyordu.. sanirim problem olmas :fiuw:

Bende olaya farklı bir şekilde bakıyım acaba yaptırmıyıp 60+100 yapıp bir yan marşpiyel mi alsan??

Bu da guzel fikir.. ama 2 sorun var

1. Burda onlardan bulmak biraz zor.. siparis etmek gerek.. olculer falan filan

2. Benim C-max a nekadar uyar onu da bilemiyorum.. spor araba olsa dusunmeden taktirirdim her halde :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

sizin orada "boyalı" araca nasıl yaklaşıldığını bilmiyorum anca Türkiye"de kaputu ve tavanı boyalı araçların 2.elde satışı oldukça zor oluyor. bence kaputu boyatmayın.

Yorum bağlantısı
Fatih Cesko

kaput komple boyanacagi icin boyali oldugunu anlayan olmaz diye dusunuyorum..

bi de bugun baska bi ustaya ugradim orada 120Euro icin komple bunlari yapicagini soyledi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
kaput komple boyanacagi icin boyali oldugunu anlayan olmaz diye dusunuyorum..

Türkiye'de.. bir avuç yeri boya.. orayı bile bulurlar :D

Yorum bağlantısı
Fatih Cesko
Türkiye'de.. bir avuç yeri boya.. orayı bile bulurlar :)

Yok burda okadar detaylara bakilmaz.. ama ben boyamadan once ve sonra resim cekmeye dusunuyorum her ihtimale karsi.. bi sorun olursa resimi koyarim onune :nazar:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Türkiye'de.. bir avuç yeri boya.. orayı bile bulurlar

Boyasız yere bile boyalı derler hatta.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Boyasız yere bile boyalı derler hatta.

Mikronlar seviyesindeki fabrika hatalarını bile bulabilirler. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
sizin oralrda arabayi mikroskop la mi inceliyorlar ya :bravo:

Alırken mi, satarken mi :bravo:

Alırken mikroskopla.. Satarken hepsi orjinaldir zaten.. :p

Boyalıysa bile, onun adı lokal boyadır :bravo:

Yorum bağlantısı
Fatih Cesko
(düzenlendi)

Ve sonunda bugun arabami ustaya onarim icin teslim etim.. :)

birkac resim cektim onarimdan once ve sonra sinda da cekicem kiyaslamak icin :)

bu noktali noktali kaputum

kaput komple boyanacak

65041075.jpg

17975794.jpg

bunu park yerinde yapmislar

buraya lokal boya yapilacak

24160716.jpg

ve buda benim cizdigim yer :(

86890242.jpg

Ustadan Cumartesi oyleden sonra arabayi teslim alicam.. merakla bekliyprum umarim sorunsuz halolur

tarihinde Fatih Cesko tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Cesko

ve aracimi bugun ustadan aldim.. bence cok guzel oldu hic bir sorun yok :D

bir de siz bi bakin nasil olmus ?

yorumlarinizi bekliyorum

dsc0005jk.jpg

dsc0006ouk.jpg

dsc0008ba.jpg

dsc0012lc.jpg

dsc0014fj.jpg

dsc0019s.jpg

dsc0023hj.jpg

dsc0030c.jpg

dsc0033hq.jpg

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

temiz işçilik olmuş iyi günlerde kullanın.

kapılar kirlimi ön arka parlıyor orta çok mat.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Cesko
(düzenlendi)

sagolun Oktay bey..

kapilar kirli degil de pasta sonrasi iyi silinmemis o yuzden oyle gozukuyor herlade

edit: bu arada arabasini ucuz ucuz yaptirmak isteyenleri Kosova-ya bekliyoruz :D

tarihinde Fatih Cesko tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Yan marşpiyenin altındaki bakaliti düzelten ustaya saygılar. Bence çok da güzel olmuş. Demek ki neymiş,boya öcü değilmiş. :)

Ama şurada biraz hata var gibi mi ne? Bu diğer taraf mı acaba? Orada da mı bi temas var?

78312255.jpg

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...