İçeriğe Yönlendir

Dizel Focus Dizel Toyota Corolla'dan Daha Çok Mu Yakıyor?

Ahmet Büyüktopçu

Recommended Posts

Ahmet Büyüktopçu

Merhaba,

Dizel Focus dizel Toyota Corollo'ya nazaran daha mı çok yakıyor? Nedense böyle bir söylenti var? Doğruluk payı var mıdır?

Toyota Corolla' nın dizelinin 1.4; focus' un dizelinin ise 1.6 olmasından mıdır acaba?

Bu konu hakkanıdaki düşünceleriniz neler?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Merhaba,

Dizel Focus dizel Toyota Corollo'ya nazaran daha mı çok yakıyor? Nedense böyle bir söylenti var? Doğruluk payı var mıdır?

Toyota Corolla' nın dizelinin 1.4; focus' un dizelinin ise 1.6 olmasından mıdır acaba?

Teşekkürler.

web sayfasındaki değerleri nedir?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

corolla 1.33 lt, focus 1.6 lt, az yaktığı kadar da az ivmeleniyor. Az yakması çok normal olurdu, ama hızlanmak için tam gaz sürmeye kalkınca ne yakar ona da bakmalı.

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya
Merhaba,

Teşekkürler.

Olabilir farklı hacimler ama performansta farklı.Rampada özellikle çok corolla dizel solladım :nazar:

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar
(düzenlendi)

Evet daha az yakıyor. Ama Corolla can sıkıyor , aradaki az miktar fark için o ızdırap çekilmez :)

tarihinde R?fat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Izdırap :) aklıma gelemeyen sıfattı... Bence, Corolla diesel, 60+ için ekonomik götürgeç olabilir.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Dışı mondeo içi fiesta kadar araba her gittiğim km başına cebime 1 lira da koysa,ilk yokuşta can verme noktasına gelen(otomatiği için söylüyorum,bi onu kullandım)bi otomobile kolay kolay 35-40 bin lira vermem.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Son zamanlarda dikkatimi çekiyordu, bu corolla sürücülerinin sıkıntısı buymuş demek. Bir şekilde yırtınıp sağımdan solumdan önüme geçiyorlardı. Herhalde Mondeo'yu geçtiklerini zannedip mutlu oluyorlar. Benim tericihim bu minvalde yakıtına bakmadan 1.6 TDCI motorlu Focus, PSA araçları olurdu. Volva'ya az gelir diye düşünüyorum bu motor.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

herşey rampada basmakla oluyorsa o zaman dizel kia cee'd alınması lazım. Tahminimce focus da yetişemez yokuşta bu araca :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Biri bakar dedim ama kimse bakmadı. Ben bakayım bari.

Corolla 1.4 manuel:

0-100 km 11,9 sn

şehiriçi 5,6

şehirdışı 4,0

karma 4,6

CO2 122

1295KG

Focus 90HP TDCI:

0-100 km 12.7

şehiriçi 5,6

şehirdışı 3,8

ortalama 4,5

118 CO2

1377KG

Focus 109HP

0-100 11 saniye

5,8

3,8

4,5

119CO2

1389KG

Sonuç: daha az yakmıyor..

Her iki testin de ECE90 standardı olduğunu unutmayalım. Yani aynı şartlarda.

ayrıa 215 tork ve 240 tork 1750 devirde gelirken fordda, toyotada 1800 devirde 205 tork.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

corolla= zayıf kaporta albenili görünüm, dandik plastik iç aksam, aşırı asfalt sesi idare eder yol tutuş, dizeli aman aman değil, otomatiği ise içler acısı olan araba, ama yeni kasa beyaz rengi güzel duruyor, ama sadece duruyor, o parayı buna hayatta vermezdim açıkcası, kia ceed 10 basar buna.

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Olabilir ama bana böyle geldi, ayrıca 10 günlüğünü kullandım sevmedim, daha önce avensis kullanmıştım anca onu sevmiştim, asfalt sesine gelirsek pütür asfatta dayanılmaz oluyor, focustan az daha kötü, motor sesi olayı olabilir çok fark yok gibi geldi bana.

Çok km de önemsiz yapmasıda önemsiz bence, benim 170000 deki taunus 1.6 gl arabam daha sessiz daha rahat ve şimdiye dek tık demedi ama gitmiyor ve deli gibi yakıyor vs. sonuçta 86 model ve teknolojisi çok daha geriye dayanıyor.

Toyotanın sorunsuzluğu neyse Ford da aynı bence, yani yapılan km ölçüt değil, artık tüm arabalar güçlü ve sorunları dahaz, artık minicik kusurlar farklar tercih ederken dikkate alınıyor, bu yüzden corolla yı sevmedim alacak olsam bu paraya focus tdci, olmadı ki cerato dizel bile alınabilir bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

toyotanın sorunsuzluğu?bazı modellerini geriye çağırıyorlar.ama eski kasalara 92 model üzeri 98 e kadar ghı-xeı gibi modellerine sözüm yok.ama gaza dokundunmu arabada bunu kullananına hissettirmeli.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Türkiye de, kasko şirketlerinde, sorun var mı yok mu diye bir istatistik yoktur, kaza yapma oranı vardır, Corolla, kiralama firmalarınca pek tercih edilmediği için, fiyatı düşük olabilir.

Vesile ile, bu gibi sebeplerden dolayı, 2 sene önce Megane trafik sigortası 500TL ye kadar çıkmıştı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Sektörde sevdiğim bir uygulamadır, sonuca, sebep uydurma :good1:

+1000

toyota sorunsuzda değil, bizim millette bir kanı oluştumu değişmez, nasıl şahin doğan arabadan sayılıyorsa aynı abartı durum toyotada var, sorunsuzmuş hahayt doğan ondan daha sorunsuz, pikabından illallah çektiğimizi anlatmıştım bir ara....

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
corolla 1.33 lt, focus 1.6 lt, az yaktığı kadar da az ivmeleniyor. Az yakması çok normal olurdu, ama hızlanmak için tam gaz sürmeye kalkınca ne yakar ona da bakmalı.

1,33 lt dediğiniz Benzinli Corolla, gerçi hoş 1,4 D4D dedikleri de 1364 cc.

Ancak Corolla arabayı dinleyin, içinden ya da dışından araç benzinli mi dizel mi kesinlikle çok zor anlarsınız, bence en sessiz dizel Corolla'nın.

Stop ederken de rahatça stop ediyor, Focus TDCI stop ederken ortalığı yıkıyor diye çok şikayet okudum bu forumda.

Fransız Motorlu Focus'lar devamlı turbo hortumu çatlatıyor, Forumda bu nedenle neredeyse AR-GE köşesi oluşacak.

Sonuç Gülü seven dikenine katlanır, ancak Corolla çok kötü araç değil, ben almazdım gerçi ama...

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
nasıl şahin doğan arabadan sayılıyorsa aynı abartı durum toyotada var, sorunsuzmuş hahayt doğan ondan daha sorunsuz

Şahin, Doğan nedir?Motorsiklet mi?

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
+1000

toyota sorunsuzda değil, bizim millette bir kanı oluştumu değişmez, nasıl şahin doğan arabadan sayılıyorsa aynı abartı durum toyotada var, sorunsuzmuş hahayt doğan ondan daha sorunsuz, pikabından illallah çektiğimizi anlatmıştım bir ara....

Hiç şahin doğan kullandınız mı? :good1:

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)

Yeni Corolla' nın sessizliği dışında beni cezbeden hiçbirşeyi olmadı. Kim ne derse desin, o motor, o araca kesinlikle yetmiyor.

Yeni üyelerimizden İsmail Örenler' de var o anlatsın Fiesta' mı, Focus' umu, ve Toyota' sını rampaları, düzleri, virajları :fiuw::D

tarihinde Tamer Topa tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...