İçeriğe Yönlendir

Ford Focus 115 Beygir Titanium

Çağatay Çavdar

Recommended Posts

Çağatay Çavdar

Merhabalar,

2005 Ford C-Max trend dizel arabamı satıp(125.000 km de 23.000 TL)yerine 2009 model Focus tıtanıum benzinli(X paket değil 31.500 TL)almayı düşünüyorum.

-Sizce dizelden benzinli arabaya geçmek çok mantıksız mı olur(yılda 10.000 km yapmayan biri için)

-Satılan ve alınan arabanın fiyatları iyi mi yoksa bütçeyi zorlayıp sıfır araba mı almak lazım

-İkisi arasında karşılaştırmalar nasıl?Dizelin araç sollaması ile benzinlinin araç sollaması nasıl yani artı ve eksileri ;)

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
Merhabalar,

2005 Ford C-Max trend dizel arabamı satıp(125.000 km de 23.000 TL)yerine 2009 model Focus tıtanıum benzinli(X paket değil 31.500 TL)almayı düşünüyorum.

-Sizce dizelden benzinli arabaya geçmek çok mantıksız mı olur(yılda 10.000 km yapmayan biri için)

-Satılan ve alınan arabanın fiyatları iyi mi yoksa bütçeyi zorlayıp sıfır araba mı almak lazım

-İkisi arasında karşılaştırmalar nasıl?Dizelin araç sollaması ile benzinlinin araç sollaması nasıl yani artı ve eksileri :D

Teşekkürler

Arabanızı bir müddet daha kullanabilirsiniz, gerçi donanımınız TREND ama, yakıtta %30-40 arası daha fazla harcayacaksınız.

Titanium Benzinli ortalama 30 kuruş yakar km'de. (8lt/100 km). Bu tüketim güzergahınıza göre değişir.

Sonuç olarak üste epey para verip daha çok tüketen bir araba almış olacaksınız. Titanium donanım olarak size tatmin edici gelecektir.

Araç bana biraz pahalı geldi, sıfır km fiyatını düşünürseniz 2 yaşındaki bir araç sonuçta. Titanium X olsa olabilir derdim...

Karar sizin...

Yorum bağlantısı
Çağatay Çavdar

Teşekkürler yorumunuz için...Hayırlısı olsun biraz daha araştırmamda fayda var demekki :D

Yorum bağlantısı
Çağatay Çavdar

Tekrar merhaba;

Focus Tıtanıum benzinli 2009 model 105 beygir 31.500

Mondeo Tıtanıum benzinli 2010 model 32.000(tüp takılmıyormuş bu yüzdende inanılmaz yakıyormuş)

sizce benzinli olması hariç hangisi mantıklı olur?

Teşekkürler ilginiz için

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. tdci dan 1.6 benzinliye geçince, ara hızlanma farkını hissedersiniz

2. Mondeo ya tüp takılıyor da, biraz dikkat etmek gerekiyor, ben olsam takmam, yılda 10.000km için gerçekçi hesap şart.

3. 2.el alınacağı düşünülürse, Mondeo ya geçmek daha iyi olur, segmenti yükseltip, performanstan ödün verme dengesini sağlar.

4. C-max tdci gibi bir otomobilden sonra seçim yapmak çok zordur.

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Çağlar beye tamamen katılıyorum.Dizelden sonra benzinliye geçmek hem performans olarak hem de yakıt olarak sizi bir hayli üzecektir.Dolayısı ile bu konuda kararlı iseniz en azından Mondeo ile sınıf atlayarak teselli bulabilirsiniz. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...