İçeriğe Yönlendir

Mondi Macerası

Gündüz Albayrak

Recommended Posts

Gündüz Albayrak

http://www.otoclubturkiye.com/forum/2006-Monde...um-t194223.html

Tdci trend manuel ve tdci ghia manuel den sonra 2006 tdci ghia otomatik aracıma kavuştum sonunda :) .

İlk sahibinden servis bakımlı orijinal 120.000 km iki parça boya.

Macerasız olmuyor ama bir macerada bu araçta yaşadım;önceki tecrübelerimden ders aldığım için aracı serviste tepeden tırnağa incelettim, araç iyi çıkınca satıcı ile akşama randevulaştık, duygusal kısmı hallettikten sonra noterde buluştuk satış gerçekleşti. Arkadaşla vedalaştık ve yeni mondime bindim, klimayı açtım , önce bir koku ve kaputtan duman gelmesin mi!! doğru servise,servisin incelemesinden sonra rapor; krank kasnağı dağılmış, kasnaktaki kauçuk türü koruma yanmış koku o yüzdenmiş, klima kompresörü de dağılmış dolayısı ile kdv dahil parça işçilik 3.000 tl imiş.

Sanayiden bir tanıdığa telefon ettim 700 tl ye kompresör var sen sadece kasnağı taktır gel dedi,170 tl ye kasnağı taktırıp gittim, klimacı usta kompresöre bir takım kablolar bağlayıp yarım saat test etti,söktü taktı bir daha test etti ve sonuş kompresör sağlam,dedim usta yanlışlık olmasın servis bunu bilmez mi? valla istiyorsan 700 tl ye aynısından var istersen takayım ama kompresörün sağlam,boşver takma problem çıkarsa getiririm dedim,sadece 70 tl gaz parası verdim, bir aydır klima sürekli açık kullanıyorum bir problem yok.

Şimdi servislere nasıl güveneceğiz?

Sonuçta istediğim gibi bir aracım oldu otomatik ile ilgili endişelerim vardı ama forumu takip edip arkadaşların tecrübelerine güvenerek aldım herkese çok teşekkür ederim gerçekten Jatco mükemmel , işini çok iyi yapıyor. Tek problem bu araç diğer araçlarımdan daha gürültülü,otomatik olması sebep değildir herhalde?

saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız, hayırlı olsun güle güle kullanın, servislerede pek güvenmeyin.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Hayırlı olsun, Gündüz hocam. Bu tür kazalar da hep araç teslim alındığında olur. Hikayesinin detaylarını ve resimlerini bekliyoruz. Bir de maliyeti hakkında bilgi verir misiniz mahsuru yoksa?-ÖM de atabilirsiniz. Selamlar

Yorum bağlantısı
Gündüz Albayrak

Niye mahsuru olsun ki burada faydalı olabilecek herşey paylaşılmalı,ben bu siteden çok şey aldım emeği geçenlere binlerce teşekkür, eğer işe yarayacaksa verebileceğim herşeyi veririm.Aracı 28500 tl ye aldım kaskosu vesairesi 30.000 tl.

Yorum bağlantısı
Gündüz Albayrak

fotolara devam

fotolara devam

son fotolar

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Hayırlı olsun, İşini bilen ustaların alnından öpmek gerek, servislerin sövüşleme çabalarınada lanet olsun diyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak
Hayırlı olsun, İşini bilen ustaların alnından öpmek gerek, servislerin sövüşleme çabalarınada lanet olsun diyorum.

aynen Sadettin beyin görüşüne katılıyorum.iyi günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
Niye mahsuru olsun ki burada faydalı olabilecek herşey paylaşılmalı,ben bu siteden çok şey aldım emeği geçenlere binlerce teşekkür, eğer işe yarayacaksa verebileceğim herşeyi veririm.Aracı 28500 tl ye aldım kaskosu vesairesi 30.000 tl.

Bu paralara Focus satılıyor bu model ve alınıyor da! Çok iyi fiyat. Güzel günlerde kullanın, kazasız belasız. Bu arada benim araba serviste, bayramda ön panjuru yeniledik. Hikayesini buraya yazdım.

Diğer arabadan kalan lastik ve cam düğmeleri de elde kalmamış oldu. Profilinizin de değişmesini bekliyoruz, azınlıktayız Mondeo ve de TDCI kullanıcıları olarak ne de olsa. Selamlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:) , yorum yapmam ama fiyat bence şu an ki piyasaya göre çok çok iyi.

Vesile ile, servisçiyim ezelden ama, bu otomobildeki arıza hikayesinde

1. Koku-duman çıkmadan, şu-bu parça arızalı diyebilene 10.000Euro maaş ile her fabrikada iş verirler, arıza oluşmadan kim ne yapsın. Krank kasnağı dağılmış bir motorda, kompresör hakkında kesin yorum yapması yanlış olmuş ama bu risk mevcuttur, riski belirtse, cümle olarak daha iyi olurdu.

170 TL lik kasnağın orjinal olamayacağı, bedelinden belli gibi, yani yine de kasnak sesini takip edin.

Yorum bağlantısı

hayırlı olsun bundan sonra arızasız kazasız cezasız günlerde kullanın.

her aracın sorunu yada bakımsızlıgı oluyor her ne kadar bakımlıda olsa o an size bir arıza çıkabiliyor.umarım daha sorun yaşamazsınız geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Yazıları okurken eyvah dedim 3000 TL çok para dedim ve şahsımın başına bu durum gelmiş gibi üzüldüm birden, sonra okuyunca bir ohh çektim ki karşıki dağlar inledi. Neden bu kadar korkuyorum mondeo TDCI den bilemiyorum.

Yorum bağlantısı

şahsi düşüncem bu tür parçalarda (reklam olsun diye degil bu yazdıgım)ebay ciddi şekilde düşünülmeli.tek sorun zaman.orjinal parçalarda bakılacak ikinci yer birinci yer hurdacılardan araç üzerinden sökülecek parçalarda olmalı.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Gönlümdeki araba gerçekten...:rofl: Hayırlı olsun, kazasız belasız binmek nasip olsun..

Yorum bağlantısı
Gönlümdeki araba gerçekten... :rofl: Hayırlı olsun, kazasız belasız binmek nasip olsun..

fotojenik bir yüze fotojenik bir araç yakışmazmı rabbim nasip etsin soyadaşım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
fotojenik bir yüze fotojenik bir araç yakışmazmı rabbim nasip etsin soyadaşım.

Sağol abi, inşallah...Seninde Allah gönlüne göre versin.. :rofl:

Yorum bağlantısı
Gündüz Albayrak
;) , yorum yapmam ama fiyat bence şu an ki piyasaya göre çok çok iyi.

Vesile ile, servisçiyim ezelden ama, bu otomobildeki arıza hikayesinde

1. Koku-duman çıkmadan, şu-bu parça arızalı diyebilene 10.000Euro maaş ile her fabrikada iş verirler, arıza oluşmadan kim ne yapsın. Krank kasnağı dağılmış bir motorda, kompresör hakkında kesin yorum yapması yanlış olmuş ama bu risk mevcuttur, riski belirtse, cümle olarak daha iyi olurdu.

170 TL lik kasnağın orjinal olamayacağı, bedelinden belli gibi, yani yine de kasnak sesini takip edin.

Fiyat konusu biraz garip memleketimde,galeriden almıyacağım demiştim kendi kendime ama bu aracı galeriden aldım, bayağı pazarlık yaptım az gayserilik var da:).En kötü 1500-2000 tl kazanmadan vermezler heralde,kendileri kaça aldı aceba? sahibinden fiyatları daha yüksek galerilerden :(.

Aslında maksadım servisleri kötülemek değil, hele bu aracın incelenmesinde çok titiz davranan arkadaşları kötülemem de hak yemek olur.Teknik servis şefi arkadaş ikinci gün gittiğimde izinli idi,yerine bakan arkadaşa telefonla ulaşıp yabancı olmadığımı söyledi, O da söken ustanın dediğine göre hareket etti(kasnak fiyatı 250 tl idi bana kıyak yaptığını söyledi,servis yan sanayi takmaz değil mi?), eğer organize bir durum yoksa ustanın hatasıdır ama yinede üstündeki kişilerin sorumluğunu ortadan kaldırmaz bu.

Ertesi gün izne ayrılacağım ve ciddi ciddi tamam ne yapalım ne gerekiyorsa yapın demek üzere olduğum bir ruh halinde iken telefon etmek aklıma geldi yoksa kompresörün aslında arızalı olmadığını hiç bilmiyecektim belkide.

Yinede kasnağı takip edeceğim tabii ki.

Vesile ile iyi dilekte bulunan herkese teşekkürlerimle ,Allah size daha iyilerini nasip etsin :D .

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır

Hayırlı olsun güle güle kullanın .... ne passat ne vectra nede 407 .... Mondeo nun her kasasının ayrı bir havası var , aşık olmamak elde değil

Mondeo olsun hangi kasa hangi model hangi motor olursa olsun diyorum....

Yorum bağlantısı

Mondeo'dan daha güzeli yine bir Mondeo'dur:)

Mondeo v6'dan sonra en güzel motor seçeneğini TDCI olarak sundu .

Güç, performans, konfor, kalite, uygun fiyat artılarına karşı, tek dezavantajı vergi olarak karşımıza çıksa da sınıfındaki araçlarda daha düşük vergi ödenme şansı pek olmadığından her bakımdan alınacak araç.

Hayırlı, uğurlu olsun. Kazasız, belasız kullanın inşallah.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...