İçeriğe Yönlendir

Yolda Giderken Stop Etme Sorunu

Ali Altuntaş

Recommended Posts

Ali Altuntaş

Merhabalar

Aracımda ara sıra ortaya çıkan şöyle bir sorun var.

Yolda giderken örneğin 100km hızda birden arabanın devri düşmeye başlıyor, gaz veriyorum ama hiç devir yükselmiyor daha sonra STOP ediyor.. Düşünün o kadar hızlı giderken yolun ortasında oraba duruyıor. Hemen sağa çekiyorum kontağı kapatıyorum açıp tekrar arabayı çalıştırdığımda ise sanki hiç birşey olmamış gibi araba çaışıyor ve yola devam ediyorum...

Sürekli olmuyor ama 2 günde bir oluyor. Hem benzinde hemde LPG de oluyor.

Yorumlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Maalesef ama beyin sorununa çok benziyor, sigorta kutusu da olabilir.

1. Kritik bir anda, zamanda stop eder-çalışmaz, acilen baktırın

2. Bu tarz arızalarda, yine maalesef, basit röle arızası için, beyin tamiri parası aldıkları olabiliyor, dikkat edin.

Yorum bağlantısı
Ali Altuntaş

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Öncelikle Sigorta ve röleleri bir gözden geçireyim.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal
Maalesef ama beyin sorununa çok benziyor, sigorta kutusu da olabilir.

2. Bu tarz arızalarda, yine maalesef, basit röle arızası için, beyin tamiri parası aldıkları olabiliyor, dikkat edin.

abi bu beyinle alakalı röle nerde focus 1 de.Benimde lpg de arada bir tekleme problemim var stop edip çalıştırınca düzeliyor.lpg servisi beyinden dedi beyin genel merkeze gitti geldi sağlam dediler.Her ihtimale karşı yeni ekü takıldı(para vermedim) ancak sorun düzelmedi. Biede röle ile uğraşalım bakalım.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
abi bu beyinle alakalı röle nerde focus 1 de.Benimde lpg de arada bir tekleme problemim var stop edip çalıştırınca düzeliyor.lpg servisi beyinden dedi beyin genel merkeze gitti geldi sağlam dediler.Her ihtimale karşı yeni ekü takıldı(para vermedim) ancak sorun düzelmedi. Biede röle ile uğraşalım bakalım.

baglantı hatası var gibi roleden yapacagını sanmam ama lpg beyni için role yok bildigim kadarıyla.aracın ecu beyninin rolesiyle alakalı olcagını tahmin etmiyorum.yorumlarda buna dair konuşmalar okumadım.yinede ustalardan yorum gelicektir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Altuntaş

Araç hem LPG'de hemde Benzinde aynı sorunu yapıyor. LPG takılmadan öncede bir kaç kez tekrarlamıştı. Giderken sanki birden yakıt bitiyorda stop ediyor gibi... Kontağı kapatıp açınca hiç birşey yokmuş gibi davranmasıda başka bi anormallik.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Altuntaş
sonuç nedir ne yapabildiniz

O tarihten iribaren Stop etme sorunu hiç tekrarlamadı, arabamı satayım mı satmayım mı diye de düşündüm bu süre içersinde ama kullandıkça seviyor alışıyor insan :D

En kısa zamanda bir servise götürüp arabayı baştan aşağı checkup yaptıracağım ne gerekiyorsa yaptıracağım.

Tüm bunların dışındada araca yapmayı düşündüklerim

4 adet lastik + Çelik jant

Arka Spoiler

Komple İç deri döşeme açık renk

Aracın üstünü tamamen camla kaplamak Cam Tavan ( sunroof değil )

Amerikan Cam filmi

Sonra tadından yenmez herhalde :D

Yorum bağlantısı
Misafir
O tarihten iribaren Stop etme sorunu hiç tekrarlamadı, arabamı satayım mı satmayım mı diye de düşündüm bu süre içersinde ama kullandıkça seviyor alışıyor insan :D

En kısa zamanda bir servise götürüp arabayı baştan aşağı checkup yaptıracağım ne gerekiyorsa yaptıracağım.

Tüm bunların dışındada araca yapmayı düşündüklerim

4 adet lastik + Çelik jant

Arka Spoiler

Komple İç deri döşeme açık renk

Aracın üstünü tamamen camla kaplamak Cam Tavan ( sunroof değil )

Amerikan Cam filmi

Sonra tadından yenmez herhalde :D

;):):D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...