İçeriğe Yönlendir

05 Focus 1.6 Ghia "kıbrıstan"

Kayhan Kaynak

Recommended Posts

Adnan Çakır
magusa'da olsan super bi ford ustası tanıyorum ama galiba lefkosadasın.

Magusa Lefkoşa arası kaç km yapılacak işçilik güzel ve ucuz olacaksa hiç düşünmesin.

Yorum bağlantısı

92-93 yıllarında Magosa'da Namık Kemal lisesinde okudum. Çangar o zaman Saba TV, Candy çamaşır makinesi satardı. Plakalar BA'ya yeni geçmişti daha, Güneyden serbest geçişte yoktu. Sol direksiyon bir hayli fazlaydı. Hatta o zaman en büyük sıkıntıydı. Aracı beğeniyorsun ama sol direksiyon gelmiş. Alsan dert, almasan beğendiğin arabayı alamıyorsun. Sağ direksiyon ise kullanmak bana çok zor gelmişti. Gerçi sol direksiyonda da tecrübem çok yoktu ama sağ direksyonda araba serbest stil gidiyordu:)

Sayenizde K.K.T.C'yi hatırlamış oldum tekrar. Aracınız çok güzel, güle güle kullanın.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Kayhan Kaynak
magusa'da olsan super bi ford ustası tanıyorum ama galiba lefkosadasın.

Eğer buna değicekse gidilir 60km yol çok değil. Ama çalıştığımdan dolayı biraz sıkıntısı var. Pazar günleri açık olması lazımki sabahtan gideyim arabanın başında bekleyip bitince geri döneyim. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
Kesinlikle Oğuz Altınada. 90.000 Bakımı için Çangarı arayıp fiyat sorduğumda bir kez daha anladım bunu. Hazır olun hemen veriyorum fiyatı.

90.000 km tüm filtreler + trigier kayışı v kayışı v.s v.s olması gereken rutin bakımlar için toplam istenen ücret tamı tamına

630€ yani 1260 TL istiyorlar. Peki değişecek parçaları ben alırsam ne kadar işçilik ücreti istersiniz dediğimde 240 TL gibi bir fiyat istediler. Kurban bayramında Türkiyeye geleceğim. Sanırım parçaları Bursadan bayiden alıp. Kıbrısta güvenilir bir ustya taktıracağım.

Uçmuş bunlar yaa.Ben aynı bakımı ( Gerçi benim araç henüz 31000 km'de ama çok uzun süre kapalı garajda yatmış olduğu için bu parça değişimlerini yaptırmıştım ) sıfır akü de dahil olmak üzere 680 Tl'ye yaptırmıştım İstinye Otokoçta...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Fırat abi sen ucuza yaptırmışsın. Bu aralar servis fiyatları düşük ama yetkili serviste hakkıyıyla yapılan ana bakım 680 e akü dahil yapılamaz. sadece orjinal ford aküsüne 200 lira gibi bir şey dediler.( aküde ford yani motocraft değil) sadece akü değişimi için 30 lira işcilik yazarız dedi adam :D gittim sanayide taktırdım

Yorum bağlantısı
Kayhan Kaynak
Uçmuş bunlar yaa.Ben aynı bakımı ( Gerçi benim araç henüz 31000 km'de ama çok uzun süre kapalı garajda yatmış olduğu için bu parça değişimlerini yaptırmıştım ) sıfır akü de dahil olmak üzere 680 Tl'ye yaptırmıştım İstinye Otokoçta...

Evet sırf bu yüzden tüm gerekenleri Bursadan alıcam, koyucam valize getirir burda iyi bir ustaya taktırırım. Bursalı arkadaşlar varmı bildiğiniz uygun fiyata bu malzemeleri alabileceğim yedek parça bayii?

Yorum bağlantısı
Caner Güneş
:blink::seytan: arka sis farı, sizde sağda kırmızıdır, Türkiye ye yedek parça olarak yollayabilirseniz, oldukça Hb sahibini sevindirirsiniz. kaça aldınız, öğrenip düşüp bayılalım. Bildiğim kadarı ile, tek yetkili servis var, zaten km pek yapılmaz (ada ufak), bence oraya gidin.

+1000

arka sis, sağ taraf orjinal kırmızı ise fiyatını öğrenip bilgi verirseniz çok makbule geçer :) folyo çekilince renk kaybı yaşanıyor da :D

Yorum bağlantısı
Kayhan Kaynak
+1000

arka sis, sağ taraf orjinal kırmızı ise fiyatını öğrenip bilgi verirseniz çok makbule geçer :seytan: folyo çekilince renk kaybı yaşanıyor da :blink:

Yarın yetkili servisine fiyatını sorarım ancak TR'ye göre uçuk biraz fiyatlar. Eğer sizede uyarsa alır kargolarım sorun olmaz : :D

Yorum bağlantısı
Kayhan Kaynak
+1000

arka sis, sağ taraf orjinal kırmızı ise fiyatını öğrenip bilgi verirseniz çok makbule geçer :D folyo çekilince renk kaybı yaşanıyor da :D

Caner Bey sordum fiyatını 340 TL fiyat verdi yetkili servisi. İlgilenen olursa elimden geldiği kadar yardımcı olurum.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

fiyat iyimiş :)

yapıcak birşey yok, ambargo olduğu sürece böyle devam..

Yorum bağlantısı
Kayhan Kaynak
fiyat iyimiş :)

yapıcak birşey yok, ambargo olduğu sürece böyle devam..

Oğuz bey ambargodan filan değil. Tamamen açgözlülüklerinden. Fiyatı sorduğum Çangar firması Ford,BMW ve Mini Cooper'ı getiriyorlar ve BMW'de yıllarca avrupadan en çok satan distribütör ödülü aldılar. Direk fabrikalardan araçlar ve yedek parçaları geliyor. Ancak cidden çok fahiş fiyatlar belirliyorlar. En basiti 90.000 km bakımı için istenen para 1350 TL civarında.

Yorum bağlantısı
Murathan Yüksel
Caner Bey sordum fiyatını 340 TL fiyat verdi yetkili servisi. İlgilenen olursa elimden geldiği kadar yardımcı olurum.

İlginiz için teşekkür ederim. O fiyatı duyduktan sonra, kırmızı folyomu daha çok sevmeye başladım :friends:

Yorum bağlantısı
Caner Güneş
İlginiz için teşekkür ederim. O fiyatı duyduktan sonra, kırmızı folyomu daha çok sevmeye başladım :friends:

yukarıdaki yazı bana ait, murathanın kullanıcısında kalmışımda ben..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...