İçeriğe Yönlendir

Eureko Mu Ankara Mı ?

Kaan Korkmaz

Recommended Posts

Kaan Korkmaz
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba

% 30 indirim hakkına sahibim ve bu iki sigorta şirketi arasında kaldım.

Eureko % 5 Hasarsızlık Korumalı 1.000 TL

Ankara % 10 Hasarsızlık Korumalı 1.000 TL

Eureko'nun devamlı gittiğim Herford ile anlaşması yok. Sizce hangisini tercih etmeliyim ?

Ankara sigortanın pert ödemelerinde çok problemler çıkardığını duyuyorum. Ayrıca geçen sene ilk poliçemde Ankara sigortaya hiç hasarsızlık indirimim olmadan 1032 TL ödemişken bu sene % 30 hasarsızlığım olmasına rağmen 1.000 TL poliçe bedeli çıkarmaları canımı sıktı.

Bu nedenle gönlüm Eureko'ya doğru kayıyor ama % 5 lik hasarsızlık koruma ve herford ile anlaşmalı olmaması düşündürüyor.

Sizce tercihim ne şekilde olmalı ?

tarihinde Kaan Korkmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Euroko daha güçlüdür, devamlı müşterinin sigortasında, anlaşma dışı dosya açılır, tahsil edilince ödeme alınabilir, tabii firmanın kendi tasarrufu. Parayı alıp, tüyen müşteri de olur tabii :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

ben oyak sigortanın da iyi çalıştığını duydum. oradan da bi fiyat alın olmazsa. ama en iyisi emmiye özel mesajla sormanız . ( mehmet özyürek)

Yorum bağlantısı
Kaan Korkmaz

Bu teklifleri nasıl nereden alıyoruz ? Ben sadece sigortam.net'ten birde allah razı olsun beni arayıp teklif veren Eureko'dan alabildim teklifleri :)

Yorum bağlantısı
Bu teklifleri nasıl nereden alıyoruz ? Ben sadece sigortam.net'ten birde allah razı olsun beni arayıp teklif veren Eureko'dan alabildim teklifleri :D

Başlıktaki şirketleri düşünürsek Eureko.

Ama daha piysada 35 şirket var. Vaktiniz varsa birkaçtanesini ziyaret edin. Piyasada ortalama fiyat olmasa da çan eğrisi yapıp, yaklaşık fiyatların yoğun olduğu aralıkta teminatlarda fark yoksa tercihinizi yapın.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Kaan Korkmaz

Bu arada tramer'in maximum belge sayısı gibi garip bir uygulaması var. Yani belli sayıda poliçe teklifi hazırlanmışsa ki bildiğim kadarı ile bu sayı 10 adet daha fazla teklif oluşturulamıyor adınıza. Bunun için bir süre teklif alamadım. Tramer'e mail atınca ek poliçe teklif hakkı tanımlıyorlar bilginiz olsun. Eğer bunu yapmazsanız hiç bir yerden teklif alamıyorsunuz

Yorum bağlantısı
Bu arada tramer'in maximum belge sayısı gibi garip bir uygulaması var. Yani belli sayıda poliçe teklifi hazırlanmışsa ki bildiğim kadarı ile bu sayı 10 adet daha fazla teklif oluşturulamıyor adınıza. Bunun için bir süre teklif alamadım. Tramer'e mail atınca ek poliçe teklif hakkı tanımlıyorlar bilginiz olsun. Eğer bunu yapmazsanız hiç bir yerden teklif alamıyorsunuz

Dediğiniz tramer üzerinden kesilen trafik sigortası için geçerli olabilir. Gerçi ben hiç sınırlama ile ilgili sıkıntı duymadım ama aynı araca da on kere teklif vermedim.

Kasko için bir sınırlama yoktur. İstenildiği kadar teklif alınır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Orhan Emre
Arkadaşlar merhaba

Eureko'nun devamlı gittiğim Herford ile anlaşması yok. Sizce hangisini tercih etmeliyim ?

Ankara sigortanın pert ödemelerinde çok problemler çıkardığını duyuyorum. Ayrıca geçen sene ilk poliçemde Ankara sigortaya hiç hasarsızlık indirimim olmadan 1032 TL ödemişken bu sene % 30 hasarsızlığım olmasına rağmen 1.000 TL poliçe bedeli çıkarmaları canımı sıktı.

Bu nedenle gönlüm Eureko'ya doğru kayıyor ama % 5 lik hasarsızlık koruma ve herford ile anlaşmalı olmaması düşündürüyor.

kaan bey merhaba;

sizinki ile aynı model ve aynı yaşta aracımı haziran 2010 da(ilk kez) 1600 tl karsılıgında eureko ile kasko yaptırdım, suanadek duyduklarıma istinaden bir yarum yapmam gerekirse, aslında sigorta ve kasko sirketlerinin farklı fiyat politikalarının yegane temeli, kasko sartlarının sınırlandırılması ve kasko bedeli olarak alınan rakamın değişikliğine göre farklılasıyor. eureko ile ilgili suanadek hiç olumsuz yorum almadım, bence sirketin güvenirliğide ilk olarak düşünülmeli.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

sigortam.net hangisini ucuz çıkartırsa (zamanında anadolu sigortaydı) onu aldım, 3 defa çekici bi defa kazaya rağmen hiç acente ile muhatap olmadım, kasko firmasından da çok memnundum. muhtemelen yeni kaskom yine anadolu olacaktır yeni aracımda.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ben de geçenler de yaşadığın ufak bir hasarda sigorta acentamdan yeterli bilgi alamayınca sigorta şirketimi değil ama acentamı değiştirdim.Üç değişik sigorta şirketin den 6 değişik teklif aldım hiç bir sorun çıkartmadılar.

Bu arada yardımlarından ve sabrın dan dolayı sigortacıma çok Teşekkür ediyorum. :blink:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Dediğiniz tramer üzerinden kesilen trafik sigortası için geçerli olabilir. Gerçi ben hiç sınırlama ile ilgili sıkıntı duymadım ama aynı araca da on kere teklif vermedim.

Kasko için bir sınırlama yoktur. İstenildiği kadar teklif alınır.

Saygılarımla.

Ben de duymadım...

Bazı şirketlern kendi içinde kısıtlama var.. Bir TC için sadece bir acente çalışma yapabiliyor..

Ben de geçenler de yaşadığın ufak bir hasarda sigorta acentamdan yeterli bilgi alamayınca sigorta şirketimi değil ama acentamı değiştirdim.Üç değişik sigorta şirketin den 6 değişik teklif aldım hiç bir sorun çıkartmadılar.

Bu arada yardımlarından ve sabrın dan dolayı sigortacıma çok Teşekkür ediyorum. :D

Eminim sigortacın da sana çok teşekkür ediyordur... :s

Sözün özü.. : Bilinçli sigortalı iyidir.. :D

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Sigortam.net :D Bu güzide şirketin bir güzide personeliyle mahkemeliğim ben. Konu ile bağlantılı değil ama genede o ismi duyunca yazmadan edemedim.

Benim bildiğim araç sigortasında ya araç ruhsatı istenir,ya noterde yapılan sözleşme sureti istenir araç bilgilerinin sağlıklı girilebilmesi için.

Bu şirketin ilgili personeli telefonla motor şase vs numaraları almak suretiyle araç kaskosu yapıyor. Kasko yaptıran da rakamları bilinçli olarak 1-2 hanesini değiştirerek veriyor. Bu olay neticesinde bir pert araç alım satımına karıştım istemeden. Adam "aracım sigortalı kardeşim ne perti? diyor", ben sigorta yaptırmak istiyorum "bu araç pert,kasko olmaz" diyorlar. Derken çıktı foyaları ortaya. Bakalım görelim kim haklı çıkacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sigortam.net :dil: Bu güzide şirketin bir güzide personeliyle mahkemeliğim ben. Konu ile bağlantılı değil ama genede o ismi duyunca yazmadan edemedim.

Benim bildiğim araç sigortasında ya araç ruhsatı istenir,ya noterde yapılan sözleşme sureti istenir araç bilgilerinin sağlıklı girilebilmesi için.

Bu şirketin ilgili personeli telefonla motor şase vs numaraları almak suretiyle araç kaskosu yapıyor. Kasko yaptıran da rakamları bilinçli olarak 1-2 hanesini değiştirerek veriyor. Bu olay neticesinde bir pert araç alım satımına karıştım istemeden. Adam "aracım sigortalı kardeşim ne perti? diyor", ben sigorta yaptırmak istiyorum "bu araç pert,kasko olmaz" diyorlar. Derken çıktı foyaları ortaya. Bakalım görelim kim haklı çıkacak.

Sigorta işi şakaya gelmez..

Teknoloji oldukça ilerledi aslında, plaka girince tüm verileri tramerden çekebiliyoruz ama.. Ben güvenmiyorum.. Bu sebeple mutlaka ruhsat fotokopisi isteyip motor şasi numarasını kontrol ediyorum..

Bu sektörde çakal çok fazla..

2006 ghi otomatiğin kaskosu pahalı çıkarsa ve satamazsa, gözünü kırpmadan aracı manuel olarak sigortalayabiliyor..

Araç pert çıkarda iş kabul edilmezse.. motor şasi numarasının başına bir nokta koyup sistemi kandırabiliyor..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Nihat Sarpasan

eoreko lada anlasma var olması lazım cemılle gorustunuzmu??

Arkadaşlar merhaba

eoreko lada anlasma var olması lazım cemılle gorustunuzmu??

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...