İçeriğe Yönlendir

Royal Mail- Usps

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

bu ebay dan ingiltereden bir ürün aldım. pay pal dan parayı yatırdım adam kargoladım dedi bir takip no verdi. takip no ile baktım yazan şu

Your item, posted on 17/09/10 with reference RF380050939GB has been passed to the overseas postal service for delivery in TURKEY.

Türkiyeye ulaşmış diyor? Ee bana gelen bir şey yok nerden sorduracağız :D ben mi yanlış anladım ? royal mail air maille gönderilecekti. Eve kadar gelmiyor mu acaba

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ulaşmış demiyor, denizaşırı servise türkiyeye ulaştırılmak üzere teslim edildi diyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Deniz aşırı postaya geçmiş, Türkiye ye gitmak üzere. Yani henüz yolda diye anlıyorum, derkeni Sani zaten anlamış, Mustafa, sen de anla.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ben farlarımı getirirken gümrüğe takılmıştı, işlem takibi için yurtiçi kargo beni aramıştı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ptt nin sayfasından devamlı kontrol edebilirsin. Yurt dışı kontrol adresi

takip nosu ile bakınca ptt de bir şey çıkmadı? barkod nosu mu isteyeceğiz adamdan :D

bakalım elimze gelecek mi? bu neyse de başka bir şey aldım o gelmezse üzülürüm :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ben farlarımı getirirken gümrüğe takılmıştı, işlem takibi için yurtiçi kargo beni aramıştı.

Sonraki prosedür neydi?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Sonraki prosedür neydi?

Sizin adınıza ürünü biz çekelim siz bize 150-200 TL arası para verin dediler kısacası sadece benim adım aişlemleri yapmak için. Bende kabul etmedim aldım bizim firmanın ithalatçısını gittim yurt içinden ordinoyu aldım ( 100 TL ) bayıldım :D. Sonra gittim gümrüğe işlemler içinde bir 250TL harcadım ardiye gümrük parası vs... aldım ürünlerimi aynı gün. Pazartesi dingiltereden siparşi verdim perşembe günü ürünümü aldım.

Önemli Not: Ben ürünümü teslim aldığımda kargo takibinde halen ürününüz deniz aşırı ulusal kargoda vb... ( tam hayırlamıyorum) şeyler yazıyordu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

takip no 13 hane yurt içi kargoda 12 yada 16 diyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
İlla tek tek anlatmak lazım di mi. www.ptt.gov.tr'de yurtiçi kargo takibi bölümüne bak.

yurt içi denince :D

tamam ürün bulundu bu gün sabah bizim şubeye gelmiş. ama yazı felan gelmedi bana inşallah geri göndemezler birde onla uğraşmayayım :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Bu sabah sizin şubeye gelmesi ilginç. Çok hızlı gelmiş ki hafta sonu aktarma merkezinde bekler.

Şanslıymışsınız. Şube giriş olduysa artık dert yok adresinize gelir.

Hayırlı olsun.

İdda da elimde patladı .... :unsure:

ürünü 12 sinde almıştım ertesi gün kargo edildi galiba ama takip nosunu yollamadı. sonra 1 hafta bekledim takip no ver dedim yolladı :D

Bu geldi işime yaramayacak ama olsun :p Len MTK gazına geldik. Asıl bekledğim ürün daha kargoya verilmemiş bu gün aldım. Bakalım aynı servisle yollayacak o adam da hiç olmazsa yollanınca geldiğini öğrenmiş olduk :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Çözüme kavuşturup merakımızı gideren abilerime teşekkürleri bir borç bilirim :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Arkadaşlar,

Farklı konularda yazmışsınız. Panik yok. Sisteme girdikten sonra 15 gün içinde adresinde olur paketin. Saymaya başla.

Muhtemelen farları Fransa'dan getirttiniz. GeoPost ile. Geo Post un Türkiye temsilcisi Yurtiçi Kargo. Yoksa Yurtiçi Kargo bu tarz işle uğraşmaz.

Kargo firmaları ile paket gelirse kanunlar gereği İstanbul AHL ye gelerek gümrük incelemesine girer.

Bu paket posta kanunlarına göre hareket edecek. Dolayısıyla eğer gümrüğe girerse size PTT den yazı gelir. Siz de paketin olduğu yere gider. Göndericinin beyan ettiği değer üzerinden Avrupa'dan gelenler için%18 diğer bölgelerden gelenler için % 20 vergi ödeyip paketinizi alırsınız.

Ptt nin takip sayfası çok güncellenmez. Siz sadece bekleyin. 15 gün sonra gelmez ise buradan yazın ben size neler yapmanız gerektiğini yazayım.

R ile başlayan barkodlar sadece PTT ye aittir başka firmalar size yardımcı olamaz. ( En azından şimdilik )

Emre bey ingiltereden getirtim de farları bunun dışında bir şey sormak istiyorum.

%18 vergi verir çıkarsınız demişsiniz de ben hem ordinoa parası+ardiye parası+hem vergi+ parası ödedim bunlardada kaçıç varmıyıd ?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Şimdiye kadar 15 tane alışverişim oldu yurtdışından bir kez bile özel şirketlerle getirtmedim. Hep usps royal vs vs. Bir kez full rot takımı için 75 lira vergi ödedim okadar :D O da 9-10 parça mamulat olduğu içindi :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Başka bir ürün daha aldım. Aynı adamdan başka ürün alma planım da vardı. Dedimki hepsini beraber yollasan ne tutar.

We use Airmail to send items internationally, which usually takes between 3-5 days. For all 3 items packaged together delivery would be
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bir de son mesajına cevap atmadım :D ne diyeyim de sen yolla gelsin diye anlasın :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Acele etme...

TR'ye girince ptt'nin sayfasında görürsün...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

takip no olmadan nasıl bakcaz ki daha yollamadı yarın yollayacak ama takip no yok diyor yolladığı tarzda :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
takip no olmadan nasıl bakcaz ki daha yollamadı yarın yollayacak ama takip no yok diyor yolladığı tarzda :D

yukarda demedin mi ulusal deniz aşırı sevkiyatta diye ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

o kargo elime ulaştı :D bu başka. O adam takip no verdiydi. bu adam takip no için ayrı ücret gerekiyor gibi ibir şey demiş ben mi yanlış anladım ki :)

The price quoted on the listing is for standard airmail only, there would be an additional charge to have it sent via a tracked service.

bana dediği bu

standart mail diye bir firma yok dimi :D google standart mail dediğimde USPS diyor :)

USPS sabıkalı değilmiş allahtan :p yukarda yazmış :p

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
o kargo elime ulaştı :D bu başka. O adam takip no verdiydi. bu adam takip no için ayrı ücret gerekiyor gibi ibir şey demiş ben mi yanlış anladım ki :blink:

bana dediği bu

standart mail diye bir firma yok dimi :D google standart mail dediğimde USPS diyor :)

USPS sabıkalı değilmiş allahtan :D yukarda yazmış :D

"listedeki fiyat sadece standart hava kargosu içindir. Takip numaralı servis ile gönderilirse ilave ücret olabilir." Demiş. Hani Murat Dere nerde ??? :D hehe

Sen siparşi verdin mi ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

dün verdim siparişi daha kargolamamış yarın kargolayacam diyor. Bakalım.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ben opticsplanet.com'dan dürbün satın aldım.

USPS standart ve USPS express seçenekleri vardı. 12 USD fazla ödeyerek express ile göndermelerini istedim. Aldığım dürbünün fiyatı 100 eurodan fazla çünkü.

ABD'den 17'sinde çıkış yaptı, bugün adresime geldi. Gümrük vs. sorunu olmadı. Standart gönderimde ürünün fiyatına dikkat etmek lazım.

PTT bazen çok hızlı bazen ise çok geç teslimat yapabiliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...