İçeriğe Yönlendir

Royal Mail- Usps

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

gümrüğe niy takıldı? nasıl çektiniz yada dhl ile mi yollanmıştı

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Almanya'dan ptt kargo ile gönderildi. Gümrüğe takılan 0 sony teyp. :D 100 Tl bandrol parası sıkışmış. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
:) o kadar olur :D yarın olsun vereyim siparişi bakalım gelcek mi macera olur
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

aradım dhl yi. dhl posta diye geçen kısmı kendi taşımıyor Türkiyede. PTT ile gelecekmiş. 1-2 hafta süre bilir dedi telefondaki eleman. Alaman DHL sitesinde arattığım kod ptt uyumlu değil. ilerleyen günlerde alaman sitesinde farklı bir kod belirecekmiş ( inşallah). bakalım. ama Alaman ii kargo parası kitledi bana ya acısını çıkaracam onun bir alamandan :D

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

DHL standart posta ile ürün getirtmeyin tavsiye edilmez :) ne verdikleri takip no ile ne de isimle felan Tr de takibi imkansız. denedik gördük. yaklaşık 20 gündür haber çıkmadı artık çıkacağını da sanmam.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

DHL nin günahını almışız :lol2: DHL ile ürün geticekler satıcıdan uluslar arası barkodunu istesinler. bu alamanlar sadece DHl kodu yolluyor onunla takip edilmiyor TR de ama DHL ayrıca uluslar arası taşımacılığı alaman ptt ile yaptığı için alaman pttnin uluslar arası barkodunuda istemeniz gerek. ama bizim ptt gibi yavaşlar onu anladım :yes: ürün TR ye giriş yapmış nerdeyse 20 küsür günde :lol2:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)
feedback görsün gözün musti :D Eski kullanıcı adımda 25 tane alışveriş vardı. Onda da böyleydi :p Highly recommend :p

:p

daha bitmemiş bir iki işlem daha var :p

bu arada orda da görüldüğü gibi gümrükte yılda 5 ürün sonrası sorunlu vs işi bende olmadı. 6. ürün demin geldi. 7. yolda :p

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
http://nolp.dhl.de/nextt-online-public/set...ndedSearch=true

alamandan zorla da olsa takip kodu aldım. da alaman dhl den takip bi yere kadar edebiliyorum. Türk dhl de o kodla bir şey bulunamıyor. ürün benim anladığım Türkiyeye gelmiş gibi. (resimlere bakınca :D taktık mı yoksa gümrüğe :p

Bu verdiğin linkteki Numara DHL'in iç sistem kodu. Bunu müşteri hizmetlerine mesaj atıp, international tracking number olarak geri alabilirsin. Almanyadan aldığım tüm ürümleri öyle yapıyorum. Satıcı girmemişse kodu müşteri hizmetlerinden talep ediyorum kısacası :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

DHL Tr dekileri aradım ben onlar sistemde kendisinin belirmesinin gerektiğini felan söylediler. bende satıcıyla irtibata geçtim eleman alamanca yazışıyor googledan bir çeviri yaptım artık ne anlattıysam direk doğru takip kodunu aldım. DHL almanya ya yazdım ama ingilizce. geri dönmediler :D neyse onuda öğrenmiş olduk.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...