İçeriğe Yönlendir

Tekleme Ve Motor Lambası

Emre Erdoğmuş

Recommended Posts

Emre Erdoğmuş
(düzenlendi)

öncelikle merabalar...fiesta 1.4i aracımı yeni aldım. almadan 1-2 ay kadar önce ramses marka lpg monte edilmiş. aracı aldıktan bir kaç gün sonra araç benzinden gaza geçerken teklemeye ve gaz yememeye başladı. bunu motor soğukken yapıyor sürekli. 2.sorun ise yüksek vites ve hızda ortalama 4. ve 5.viteste 90 civarı giderken araç motor sıcakken de gaz yemiyor, adeta araç gaza basmama rağmen kendi kendine fren yapıyor gibi his veriyor ve ara sıra motor lambası yanıp sönüyor. ben de benzine alıyorum aracı hemen. servise garanti kapsamında götürdüm enjektördendir dedi usta,değiştirdiler yine aynı sorun devam ediyor. tekrar getir 1 gün burda kalsın araç dediler. şu an işlerden dolayı götüremiyorum.bu arada benzinde hiç bu sıkıntılar yok. neden yapıyordur bunu? yardımcı olursanız sevinirim. bu arada araç 2008 model 30.000 km.de bujiler yeni değişti.

tarihinde Emre Erdo?mu? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2008 model aracın garantisi ne zamana kadar? Lpg ye rağmen parça değişimini yapabilen servis kim acaba?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
2008 model aracın garantisi ne zamana kadar? Lpg ye rağmen parça değişimini yapabilen servis kim acaba?

Sanırım lpg enjektörleri değişmiş :D

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş
(düzenlendi)

yanlış anlaşılma oldu sanırım. servisten kastım lpg servisi(garantili olduğu için).. ford servisine götürmedim henüz lpgden kaynaklı olduğunu düşündüğüm için. lpg enjektörleri değişti.

benzer şeyi yaşayan oldumu?yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum :)

tarihinde Emre Erdo?mu? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

yaşayan sanırım yok bu ve benzeri sıkıntıdan. yine de saolun. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
yaşayan sanırım yok bu ve benzeri sıkıntıdan. yine de saolun. :unsure2:

LPG'ye geçiş ısısı ile ilgili olabilir.Erken geçtiği için tekleme vs...yapıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...