İçeriğe Yönlendir

Motor Arıza

Şahin Polat

Recommended Posts

Şahin Polat

arkadaşlar aracım lpgli fusion 2 haftadır motor soğukken benzinde çalıştırdığımda 4-5 sn calışıyor tekleme olup sonra stop ediyor. motor ısınana kadar böyle oluyor ısındıktan sonra sorun kalmıyor. (1 ay önce ağır bakım yapıldı bujiler triger ve filitreler değişti ) bunun sebebi nedir...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arıza lambası yanıyor mu ?

Bozuk lpg kalibrasyonu buna sebep olabiliyor..

Yorum bağlantısı
Şahin Polat
Arıza lambası yanıyor mu ?

Bozuk lpg kalibrasyonu buna sebep olabiliyor..

motor soğukken oluşan bu arıza da arıza lambası yanıp sönüyor sürekli stop edip çalıştırdığımda sönüyor ama benim anlamadığım benzinde bunu yapıyor motor ısınınca benzinde yapmıyor lpg ye hiç geçmiyorum 1 haftadır benzinde biniyorum motoru ısıtana kadar sorun devam ediyor motor ısınınca niye olmuyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir haftadır benzinde kullanıyorsanız kalibrasyon sorunu değildir..

Yakıtı değiştirip denedikten sonra,

Subap kompresyonlarını ölçtürün.. Muhtemelen yanık subabınız vardır..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Şahin Polat
Bir haftadır benzinde kullanıyorsanız kalibrasyon sorunu değildir..

Yakıtı değiştirip denedikten sonra,

Subap kompresyonlarını ölçtürün.. Muhtemelen yanık subabınız vardır..

sorun benzin pompasında dediler. serviste bilgisayara bağlandı ve benzin pompası basınç değeri düşükmüş değişmesi lazımmış maliyeti çok fazla ne yapmamı önerirsiniz

sorun benzin pompasında dediler. serviste bilgisayara bağlandı ve benzin pompası basınç değeri düşükmüş değişmesi lazımmış maliyeti çok fazla ne yapmamı önerirsiniz

motor ısındıktan sonra çok sık olmasa bile arada bir yapmaya başladı

Yorum bağlantısı
Rafet Ural

motor ısındıktan sonra çok sık olmasa bile arada bir yapmaya başladı

gecmiş olsun.ne kadar fiyat cıkardı servis hocam.

Yorum bağlantısı
Durmuş Utku Yandım

öncelikle geçmiş olsun. benzin pompası arızası benimde başıma gelmişti. orjinal, takım benzin pompasının 700 TL civarında olduğunu öğrendikten sonra ustam takım olarak almaya gerek olmadığını sadece pompanın değişmesinin yeteceğini söyledi. yan sanayi olarak alınan benzin pompas + işçilik bana 125 TL'ye maloldu.

Yorum bağlantısı
Şahin Polat
öncelikle geçmiş olsun. benzin pompası arızası benimde başıma gelmişti. orjinal, takım benzin pompasının 700 TL civarında olduğunu öğrendikten sonra ustam takım olarak almaya gerek olmadığını sadece pompanın değişmesinin yeteceğini söyledi. yan sanayi olarak alınan benzin pompas + işçilik bana 125 TL'ye maloldu.

teşekkürler valla, aynı sorun bende servis 770 tl fiyat verdi bende yan sanayi düşünüyorum bosh marka diyo usta

sadece depo içi benzin pompası birde şamandra diyorlar sen eski şamandra yımı kullanıyorsun bu arada değişimden sonra bir sıkıntı çıkardımı

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Önerilen şamandıra ile beraber değişimmiş. Forumda hep bu yazıldı.

Yorum bağlantısı
Nevzat Öztürk

bende de benzer sorun var.artı fan çalışıyor.fakat sorun benzin pompasından ise direk lpg ile çalıştırınca yapmaması gerekmez mi?öyle denediniz mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...