İçeriğe Yönlendir

Msn & Mail Dolandırıcılığı

Cem Işık

Recommended Posts

Cem Işık
(düzenlendi)

Şu sıralar çok sıkça haberler almaya başladım,epeydir üyesi olduğum bir başka otomobil forumunda çok yakınen tanıdığım 2 kişinin başına geldi,burada da duyurmuş olayım. MSN hesabı ele geçiririlip listedeki kişilerden acil bir durum var para gönderebilirsin,ben sana hemen iade edeceğim vs tarzı mesajlar gelirse sakın ola telefonla teyit etmeden göndermeyin. Facebook ve MSN'de şu sıra çok oluyor,aman dikkat.

msny.png

tarihinde Mehmet Özyürek tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bir an gerçekten konuştuğum kişiyse diyerek çekindim,yoksa basardım kalayı hüsnü cemaline=)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

bu tip oltalara gelen pek olmaz bence ama yine de dikkatli olmak lazım. şu sıralar en çok işe yarayan , bayanların rastgele çaldırıp, arayan erkeklerle tanışıp sevgili olup para isteme yöntemleri. geçen gazetede okudum bi adam 70-80 bin tl göndermiş telefonda tanıdığı kadına :lol:

ayrıca internet kafe ve genel kullanıma açık pc lerden kesinlikle internet bankacılığı kullanmamak gerekiyor. çok gelişmiş keyloggerlar ekran resmini çekip gönderebiliyor. sanal klavyeyi kullansanız bile gözetlenebiliyorsunuz.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Böyle bir durum olursa zaten bunu isteyen kişinin büyük ihtimalle telefonu vardır telefondan teyid edilebilir.Yada hiç olmadı kamera açtırırsın :lol:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Askerdeyken binbaşımın başına geldi bu olay. Beni tesadüfen buldu, hemen face'ini mail'ini falan geri aldım tabi. Herkesten para istiyormuş hesapları çalan.

Ha sonra ne mi oldu, istihbarat hemen telefon numarasından kim olduğunu buldu, binbaşı sağlam bi kalayladı, bi daha tenezzül edemedi :lol:

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Bizim Cd dükkanı olan bir arkadaş var, 30 yaşı geçti bekar temiz bir insandır kendisi, geçenlerde kızın biri aramış bir güzel telefonda mest etmiş bunu 250 kontör yüklettirmiş sonra hadi bay. :D Gelen misafirine bir bardak çayı zor söyler o derece, ama elin kızına tokatlanır salak. :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

em iyisi tanımıyosan bile eklediysen mrb o kadar ilersi olmamalı.para konusu her zaman sakat iştir.para insanı şeytanla arkadaşlık ettiren en direk ara elemandır öyle görüyorum parayla saadette olmuyor arkadaşlıkta olmuyor.

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Dolandırıcılar şaştılar ne yapacaklarını resmen .dün cep tlf numa msj geldi uzun zamandır bu tür msj'lar gelmiyordu .size özel indirimli

tam kapsamlı checkup kazandınız bilgilerini'zi güncellemek için xxx nolu numarayı arayın diye .

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Borga Tansel

Bu tarz şeylerde eğer ki fark edebilir isek hiç bozuntuya vermeden gereken bilgileri alıp karşı tarafı direkt polise şikayet etmek.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Çağlar Bayur

telefonumuza bir mesaj geldi, 1dak. sonra özür dilerim yanlış numaraya atmışım diye ikinici mesaj geldi.

1. mesajda: parçalanmış aile, ortada kalmış bir genç kız çocuğu, muhtaçlık, merhamet ögeleri bayağı hakimdi, yazı çok düzgündü, öyle bir ruh hali ile yazılamayacak kadar düzgün,

2. mesajda özür mesajı...

Bence vahvah yaparak geri aranması beklenir gibi bir hava var, duyan eden başına gelen var mıdır?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

telefonumuza bir mesaj geldi, 1dak. sonra özür dilerim yanlış numaraya atmışım diye ikinici mesaj geldi.

1. mesajda: parçalanmış aile, ortada kalmış bir genç kız çocuğu, muhtaçlık, merhamet ögeleri bayağı hakimdi, yazı çok düzgündü, öyle bir ruh hali ile yazılamayacak kadar düzgün,

2. mesajda özür mesajı...

Bence vahvah yaparak geri aranması beklenir gibi bir hava var, duyna eden başına gelen var mıdır?

3-4 kere bana da geldi. Arkasından aynı şekilde özür :s Kafaları çalışıyor ama yanlış yere çalışıyor..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bence ara.. :D

IBAN no bekliyorum hala yollamadı, kahrımdan yıkıldım, gidip teselli mi etsek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

yolladımya abi? :crazy:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Abi mesaj at sen, adresi al forumca yardıma geliyoruz diye :crazy:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Abi mesaj at sen, adresi al forumca yardıma geliyoruz diye :crazy:

Fordcuyuz biz yardıma geliyoruz diye cevap yazalım :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

o değil de mesaj parasını kurtarmaz bu iş yahu,adam başı 2 mesaj atıyor :biggrin:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

resmi çöpten almışlar,kağıt buruşturulmuş,sonra açılıp düzlenmiş :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

o değil de mesaj parasını kurtarmaz bu iş yahu,adam başı 2 mesaj atıyor :biggrin:

Sağ olsun operatörler veriyorlar 10.000 mesajı 5000 kişiye atıyordur.Eee yeter de artar bile :D

Yorum bağlantısı
Misafir

resmi çöpten almışlar,kağıt buruşturulmuş,sonra açılıp düzlenmiş :)

Efekt o .P

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...