İçeriğe Yönlendir

Rover 420si Lux

Misafir

Recommended Posts

Mondeo'ya kardeş olacak, LPG takılabilecek max.10.000.-TL civarı tercihen Japon menşeli araç ararken melez Japon Roverlara takıldım. Özellikle başlıkta geçen 420si lux, deri koltuktan, hız sabitleyiciye kadar dolu bir araç. Son kullanıcı olma ihtimalini gözardı ediyorum, alacağım herhangibir araçta da eskiliği nedeni ile bu sıkıntı olacak ancak çekincelerim yine de var.

- 1.6 olsa içim daha rahat ederdi, özellikle hb modelleri hem kaporta, hem motor olarak Honda Euro Cİvic'le aynı çünkü ama 2.0'lar hem sedan hem de Honda Motoru olsa da; 2.0 eurocivic olmadığı için parça sıkıntısı yaşar mıyım?

- Kronik sorunu var mıdır 2.0'ların?Alırken dikkat edilmesi gereken, sorun yaratacak noktaları var mıdır?

- Alternatif araç Mazda Lantis ya da balon kasa 626 olarak düşünüldüğünde Rover iyi bir tercih midir?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Rover arızasında servise bağımlı kalırsan işin zor...

Tanıdığım bazı rever kullanıcıları ciddi şekilde muzdarip..

Bildiğin araba al derim..

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
4.20 si, turbo 200 Ps olan mı?

6508580005_large.jpg

Düz olanı. :) Senin dediğin 220 Turbo abi.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)

10 bin liralık bir palio alın yinede bundan iyidir, ssang yong marka bir pikap vardı 25 gün sanayide yattı parça anca geldi, böylee durumlar insanı aldığı arabadan soğutuyor... ha sürüş konfor dersen aynı fiyattaki arabalara göre üstün yönleri elbetteki vardır...

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

turpolu değilse :) , bence mazda 626 daha oturaklı bir tercih olurdu, ayrıca 4.elde hala arnıyor. Ama 4.20 nin kullanımı kadar zevkli olmazdı.

Yorum bağlantısı
infiniti de bakabilirsiniz arkadaşım aldı 10bine çok memnun. 3.0 V6.

2.0 kafi Mehmet Bey:)

Bir tane benzinli mondeo zaten kazancıma ortak :) , en azından LPG'li olup da benzinli kadar yakmayan bir araç olsun.

EG(92-95) kasa Civic ne güne duruyor? Ne parça sıkıntısı,ne kroik arıza var bildiğim biggrin.gif

Benimki sadece biraz açıkgözlülük. Hani Honda pahalı, aynı araba Rover ucuz hesabı. Bağdattan dönecek gibi gerçi hesap.

turpolu değilse yuuh.gif , bence mazda 626 daha oturaklı bir tercih olurdu, ayrıca 4.elde hala arnıyor. Ama 4.20 nin kullanımı kadar zevkli olmazdı.

Turbolu 6.20 veya 8.20 ti'ler var. 620'ler Accord'dan bozma biliyorsunuz ama üstte de dedim. Aslında biraz ekonomi için arayışım var. Yine de 2.0'dan (konfor ve performanstan) vazgeçmeden bir alternatif bulabilir miyim dedim. LPG ile beniznli gibi yakacaksa Mondeo'ya kardeşe gerek kalmaz çünki.

626'lar güzel ama 92-97 arasında klimalı olmayan modeli bile mevcut. Bir de fazla bakım gerektirmediğinden daha hor kullanılamazlardı herhalde. Temiz diyebileceklerim (resimlerden anlayabildiğim) nerdeyse MK3 fiyatı istiyor.

Rover arızasında servise bağımlı kalırsan işin zor...

Tanıdığım bazı rever kullanıcıları ciddi şekilde muzdarip..

Bildiğin araba al derim..

Şekil, donanım derken, pişmanlık olmasın tabi. Tavsiyeni aldım.

10 bin liralık bir palio alın yinede bundan iyidir, ssang yong marka bir pikap vardı 25 gün sanayide yattı parça anca geldi, böylee durumlar insanı aldığı arabadan soğutuyor... ha sürüş konfor dersen aynı fiyattaki arabalara göre üstün yönleri elbetteki vardır...

Sürekli kullanılacağı için, bu yönünü düşünüyorum. Zaten alınacak araç eski olacak. Hiç değilse kullanırken zevk versin, konfor olsun istiyorum. Bir de en iyi güvenlik (Abs+çift havayastığı) bu fiyata bu araçta. 6.26'da abs var 92'den sonra ama havayastığı 96 veya 97'de. Bu araçlar da tektük. LAntiste de durum aynı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

rover ford gibi tamirinden anlamayan bir ustaya götürmek sakıncalı o yüzden emmiye katılıyorum.kullanım rahatlık konfor olarak çok iyi bir tercih olur.

bununla aynı rahatlıgı honda accord ile de çok rahat yakalıyabilirsin aynı fiyatlarda bulunuyor özellik olarak hatta görünüş olarak aynı sayılır biliyorsunuz zaten.

mazda 626 eger cidden temiz kasalı olanını belirttiginiz fiyata bulursanız kaçırmayın derim.motor zaten malumunuz.

bunun yanında nissan almira yada primera tercihlerin arasında olmalı derim.

opel de ise omega derim,konforda bence çok iyi.aracın içinde tık yok ve içi oldukca ferah

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Mazda 323familia tavsiye edeyim bende.Çok dayanıklı araçtır.Piyasası da yaklaşık 10.000 TL civarında. Babam 1996 senesinden bu yana kullanıyor sıfır almıştı,motorun 2 kez marşa basmayı istediğini hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

Temiz bir Focus Sport Trend de olabilir bence..

Tek kapı problem değilse.

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Niye kendi kardeşinden almıyorsunuzki. Büyük mondeo küçük mondeo. Rover almak maceraperest olmaktır. Eski rover 45 kullanıcısı olarak verdiği haz maksimum, çıkardığı masrafda maksimum idi.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

tabiki artıları çok konfor donanım ama ben olsam paraya sıkışınca satılabilecek parçası bulunabilen parçası ucuz olan tamirinden anlaşılan bir araba tercih ederdim

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Eniştemde vardı. Çok keyifli bir araçtı. İyi de gidiyordu. 2 yıl bindi. Ama hiç problem çıkamamıştı. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Eniştemde vardı. Çok keyifli bir araçtı. İyi de gidiyordu. 2 yıl bindi. Ama hiç problem çıkamamıştı. :B)

Hay aksi der gibi :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

evren bey uzun vadede binilecek bi araç olmasını ve konforlu olmasını 10.000tl civarı olmasını istedigini yazmış,bunları atlamayalım.ilerde satış amaçlı olarak düşündügünü çıkarmadım yazısından.karlı satamayacagını kendide biliyodur sonuçta.rover için parça muhakkak bulunur ama ford da oldugu gibi ustası yok.

evren bey mk2 hb mondeo ghia fikrinide yabana atmayın ama sanırım sizde rover için ayrı bir çekim hissediyorum.

evren bey ali gürsoy bey rover almış Rover 416 Si isterseniz onunla da konuşun kullanıyor galiba 3 ay falan olmuş alalı.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Focus-Ve-A...ra-t193376.html

Yorum bağlantısı
Misafir
evren bey uzun vadede binilecek bi araç olmasını ve konforlu olmasını 10.000tl civarı olmasını istedigini yazmış,bunları atlamayalım.ilerde satış amaçlı olarak düşündügünü çıkarmadım yazısından.karlı satamayacagını kendide biliyodur sonuçta.rover için parça muhakkak bulunur ama ford da oldugu gibi ustası yok.

evren bey mk2 hb mondeo ghia fikrinide yabana atmayın ama sanırım sizde rover için ayrı bir çekim hissediyorum.

evren bey ali gürsoy bey rover almış Rover 416 Si isterseniz onunla da konuşun kullanıyor galiba 3 ay falan olmuş alalı.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Focus-Ve-A...ra-t193376.html

Teşekkürler Oktay Bey.

Tespitleriniz doğru. Alınacak aracın satılmasından ziyade uzun bir süre sorunsuz kullanılması önemli. Bununla beraber öncelik konfor değil ama bir miktar güvenlik ön planda. Güvenlik ve konforun bütçe ile uyuştuğu araç sayısı ise oldukça az doğal olarak. Rover'ın seçenekler arasına girmesi bu yüzden. Ancak itiraf etmem gerekirse de Rover modellerini eskiden beri de beğeniyorum. Aynı şekilde mazda 626'da hep hoşuma gitmiştir.

MK2'ye daha önceden sahip olduğum ve bütçemin üzerinde olduğu için yönelmiyorum.

Bu arada zaman ayırıp görüş bildiren tüm arkadaşlara da teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

benim verdigim modeller hep 96 yılınıdır.mk2 lerin full olmayan ghia ları 8.000 ile 10.000 tl ye bulunuyor ama km olayı malum.bakımlı ise km de aldırış edilmiyor bi yerde.hundai sonato'yuda ekle derim bütcen dahilinde güvenligide yerinde konforuda ve volvo 940 dı sanırım oda bu bütceler arasında yer alan model anlatmama gerek yok sanırım.ve galiba rover de kararlı gibisiniz.kısmette varsa olucaktır bir model + veya - o an beyninizden gidiyor zaten.şude var güvenligi iyi olan zaten iyi bir konforuda sunar.bu tartışılmaz bence.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Şahsen ben pişman olmadım aldığıma aracımı ve severekte biniyorum . Tabi alırken dikkat etmeniz gereken bir nokta var , hem rover motorlu olanı var hemde honda motorlu olanı var . Bildiğim kadarı ile otomatik viteslilerin hepsi honda civic motorlu , bu yüzden bir problem çıkarmayacaktır . 1.6 lt yeterli olacaksa size tavsiyem 416 almanız . Dün bakım yapıldı komple ön takım , motor yağı , filtreler . Kısacası herşeyi değişti tık ses kalmadı ve 500 tl harcadım . İç aksam ve mekanik aksamı tamamen honda ile aynı ,rahatlıkla piyasada bulabilirsiniz . Macera ya girmek gibi bir sıkıntınız olmaz :nazar:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...