İçeriğe Yönlendir

2010 Kış Lastikleri Testi Adac

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Lastik testi bu sene güzel sunulmuş, müşterinin ihtiyacı- tercih önceliği olan özelliğin altındaki oklara tıklayınca, en iyi- en kötü notlar ile sıralama değişiyor, mesela uzun ömrü, karda tutunmaya tercih eden için seçim kolaylığı. Özelliklerin tercümesi, sıra ile:

1. Preis : Fiyat

2. ADAC Urteil : ADAC değerlendirmesi (genel not)

3. Trocken: Kuru zemin

4. Nass: Islak zemin

5. Schnee: Karlı zemin

6. Eis: Buzlu zemin

7. Geraeusch :Ses seviyesi

8. Kraftstoffverbrauch : Yakıt tüketimi

9. Verschleiss : Yıpranma

1 En iyi - 5 En kötü nottur

185/65/15 için : http://www.adac.de/infotestrat/tests/reife...rcePageId=31821

225/45/17 için : http://www.adac.de/infotestrat/tests/reife...rcePageId=31821

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Barış Ertekin

Bilgiler için teşekkür ederim.

Hocam bir sorum olacak, ben şuan pirelli p2500 dört mevsim lastik kullanıyorum. Acaba vakumlu lastiklere ne zaman geçmeliyim. Bu ara taktırsam erken mi olur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Şahsen İstanbul da 1 Kasım da kendi otomobilme kışlıkları takarım, Ankara da olsam herhalde 10 gün önceye alırdım diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Goodyear 4 season, dört mevsim olduğu halde iyi bir derece almış bence. Fiyatı yüksek ama neredeyse kış lastikleri kadar iyi, gelecek bu tip lastiklerde olabilir.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Bilgiler için teşekkür ederim.

Hocam bir sorum olacak, ben şuan pirelli p2500 dört mevsim lastik kullanıyorum. Acaba vakumlu lastiklere ne zaman geçmeliyim. Bu ara taktırsam erken mi olur.

Hava sıcaklığı gece veya gündüz olması farketmez +7 derece altına düştüğünde değişim vakti gelmiştir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

830p nin fiyatına bak, ohaa olunca, hangi otomobiller için üretilmiş ona bakarsın. T grubu al, boşuna kitlenme.

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Çağlar Abi,

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. 2009 focus titanium için hangi kış lastiğini alsam?

Michelin Alpin A4,

Goodyear UG 7

Bridgestone LM 30

Michelin Alpin A4 çok ses yapıyor dediler. Arada kaldım Cumartesi günü lastikleri taktıracağım. Başta Çağlar abimiz olmak üzere bütün arkadaşlarımızdan yorum bekliyorum hem de 205 55 16 lastik alacak arkadaşlarımıza fikir vermiş olursunuz.

Yorum bağlantısı
Guest Ramazan Demir
Çağlar Abi,

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. 2009 focus titanium için hangi kış lastiğini alsam?

Michelin Alpin A4,

Goodyear UG 7

Bridgestone LM 30

Michelin Alpin A4 çok ses yapıyor dediler. Arada kaldım Cumartesi günü lastikleri taktıracağım. Başta Çağlar abimiz olmak üzere bütün arkadaşlarımızdan yorum bekliyorum hem de 205 55 16 lastik alacak arkadaşlarımıza fikir vermiş olursunuz.

Goodyear UG Extreme, buz ve karda birebir

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Demin Auto Motor Sportun testini okudum. Birinci Goodyear UG7 İkinci Michelin Alpin A4. Goodyearın avantajı özellikle karlı ve buzlu zemin de Micheline tam 18 puan fark atmış (95-77) Ancak Michelin de ıslak zemin de 9 puan fark atmış (92-83) ve kuru zeminde 4 puan fark atmış (90-86) Senede 1-2 kere karlı bir yerlere giderim. Islak zeminde goodyearın duruşunda sıkıntı var mı bir tek bu nokta beni korkutuyor. Onun dışında gönlüm Goodyeardden yana.

Yorum bağlantısı
Guest Ramazan Demir
Demin Auto Motor Sportun testini okudum. Birinci Goodyear UG7 İkinci Michelin Alpin A4. Goodyearın avantajı özellikle karlı ve buzlu zemin de Micheline tam 18 puan fark atmış (95-77) Ancak Michelin de ıslak zemin de 9 puan fark atmış (92-83) ve kuru zeminde 4 puan fark atmış (90-86) Senede 1-2 kere karlı bir yerlere giderim. Islak zeminde goodyearın duruşunda sıkıntı var mı bir tek bu nokta beni korkutuyor. Onun dışında gönlüm Goodyeardden yana.

Birazcık sıkıntı var gibi.Ama korkulacak seviyede değil.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Islak zemin özellikleri daha önemli ise, A4 ün ömrü de çok uzun çıkmış, bu da önemli, fiyatlarına bakın, aşırı fark yoksa alın derim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çağlar Abi,

Michelin Alpin A4,

Goodyear UG 7

Bridgestone LM 30

LM30 eskilerde kaldı, A4 uzun ömür ve ıslak zemin öncelikli ile seçilir, UG7 nin de fiyatına bakmalı, A4 ün arkasından tercih edileiblir.

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Dün Goodyaer UG 7 lastiklerimi aracıma taktırdım ve 100 km kullandım. Şimdilik izlenimlerim olumlu. Nitrojen hava basılması dahil 4 lastik bana 700 tl'ye maloldu. Öneriler için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...