İçeriğe Yönlendir

Şampiyon Kenan!

Okyay Pay

Recommended Posts

Okyay Pay
(düzenlendi)

Dünya Supersport Şampiyonası'nda Kenan Sofuoğlu dünya şampiyonu oldu.

Foto Galeri !

Gururumuz Kenan!

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nda 2010 sezonunu genel klasmanda zirvede tamamlayarak dünya şampiyonu oldu.

Şampiyonada sezonun son koşusu olan 13. ayak mücadelesi Fransa'non Magny Cours Pisti'nde gerçekleştirildi. Kenan Sofuoğlu, ilk cepte (pole position) başladığı yarışta, 16 puanlık avantajını da kullanarak riske girmedi. Sofuoğlu rahat bir yarış çıkarmasına rağmen İrlandalı Eugene Laverty'nin ardından ikinciliği elde etti. Böylece toplamda puanını 263'e taşıyan ve Hollanda'nın HANNspree Ten Kate Honda takımı adına yarışan Sofuoğlu, sezonun ''en büyüğü'' olma başarısını gösterdi.

Diyanetspor Kulübü'nün sporcusu milli motosikletçi, ilk kez 2007 yılında yaşadığı dünya şampiyonluğuna, 3 yıl aradan sonra ikinci kez ulaşarak kariyerine yeni bir başarı daha ekledi.

Öte yandan Fransa'daki yarışı ilk sırada tamamlayan İrlandalı Eugene Laverty, genel klasmanda 252 puanla dünya ikincisi, sakatlığı nedeniyle son 3 yarışta yer alamayan İspanyol Joan Lascorz ise 168 puanla dünya üçüncüsü oldu.

Fransa koşusunu Büyük Britanya'dan Chaz Davies ise üçüncü sırada tamamladı. Davies, 153 puanla genel klasmanda dördüncü sırada kaldı.

BABA SOFUO

tarihinde Okyay Pay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Allah başarılarının devamını arttırsın ve yardımcısı olsun. Bu gibi sporcularımız Milli Gururumuz..

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Allah'a şükür ki Kenan varda bayrağımız oralarda dalgalandırıyor.. çok teşekkürler Kenan.. :vroom::rolleyes::)

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Maşallah'ı var. Allah daim ettirsin inşallah.. İki abisinininde motor kazaları ile vefat etmiş olmasına rağmen büyük bir cesaretle yoluna devam etmeside ayrı bir taktir olayı..

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı

Başarılarının devamı gelir inşallah.

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

İnşaallah,önümüzdeki yıllardada başarı bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Az önce haber kanallarından birinde annesini gösteriyorlardı,kadın en gururlu olması gereken günde hıçkıra hıçkıra ağlıyordu,üzüldüm doğrusu..

En büyük oğlunu trafik kazasında, ortancı oğlunu motor üzerinde kaybedince kim beter olmaz ki ? İki çocuk bu, birimizin küçük biryerine birşey olsa hop oturur hop kalkar analarımız :D

Yorum bağlantısı
Ramazan Okyar

Allah başarılarının devamını daim etsin..54 te pek yakışıyor :nazar:) o bir SAKARYALI , o bir HAFIZ :))

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Helal olsun, bunca acı üzerine 2. kez Dünya Şampiyonu olmak. Umarım devletimiz Basketbol Milli Takımını gördüğü gibi, bu sporcuyada gerekeni yapar.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

çok seviniyorum her alanda bu sporcularımıza gönül dolusu sevgi yagar.halterdeki gururumuz nurcan taylan,basket takımımız,tekvandodada gurumuzu var,rallidede bir arkadaşımız iyi durumdaydı şimdi bilmiyorum.bu arkadaşlarımız her türlü övgü ve hediyeye layık insanlar.ülkemizi tanıtıyorlar başarı getiriyorlar.yürekten destekliyorum.son yıllardaki bu başarılar daim olsun hep.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal
Helal olsun, bunca acı üzerine 2. kez Dünya Şampiyonu olmak. Umarım devletimiz Basketbol Milli Takımını gördüğü gibi, bu sporcuyada gerekeni yapar.

Yılmaz Özdil "Spor" başlıklı köşe yazısında bu konuya değinmiş abi. Dünya ikincisi olan basketbolcularımıza 1'er milyon dolar verildiyse bireysel olarak "dünya şampiyonu" olmuş bir sporcunun da teşvik edilmesi gerekir bence.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

antreman için istanbul parkı kullanmasına izin verseler yeter bu çocuğa ki onu bile çok görüyoruz !!!

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

teşvik ve para hediyeleri deyim anlarsınız.son başarılar neticesinde degiştirilmeye karar verişlmiş.yeni düzenlemeler yoldaymış. sorunları aşıyorlar ama biraz daha hızlı olmalı bu şekilde giden güzel bi trend oluştu motivasyon oluştu.bürokrasi önüne geçmesin diye dua ediyorum.

güllecimiz artık başarısız çok üzülmüştüm teşvik edilemedi ortam saglanmadı.umarım bu hatalara artık pay verilmez.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...