İçeriğe Yönlendir

Fiesta Güvenlik Hakkında

Ali Kaya

Recommended Posts

Ali Kaya

Merhaba arkadaşlar benim fiesta 2004 aracım var,aracımı çalınmalara karşı korumak için baston kilit kullanıyorum,ayrıca buna baglı olarak akşam araçtan çıkarken gaz pedalına baglı olan soketi söküyorum,sürekli söktügüm bu soket motora bir zarar verirmi acaba arkadaşlar ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Kontağı açtırıp marş kaplosuna butonlu bir anahtar yaptırın. Bu butonuda sizin bildiğiniz gizli bir yere gözükmeyecek şekilde çektirin. Torpido içi koltuk altı vs olabilir. Çalıştıraçağınız zaman basarsınız. Arabayı bırakaçağınız zamanda o butondan kapatırsınız, o butonu bilmeyen marş basamaz. Bunu kontak yerine sigortaların oralardan alın. Anahtar ile marşa bassada, anahtarsız düz kontak yapmaya çalışsada arabayı çalıştıramaz.

Pedal soketini her gün sökmek takmak zor olur. Söküp takarken yarın öbürgün temassızlıklar başlayabilir.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Ali Bey, oturduğunuz yer biraz sakat galiba :vroom:

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Baston kilit aracın direksiyonuna, özellikle deri kaplı direksiyonlara zarar veriyor. F I aracımda kullanıyordum ve bu yüzden direksiyon üzerindeki tüm dikişler sökülmüştü.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşımın BMW'sini çalmışlar, baston kilitler(!)i sokağa bırakmışlar.

Eski firmamızın clio'sunu çekiciyle çalmışlar.

Arabayı çalmak istedikten sonra çözüm yok...

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

immobilizer olduğundan çalınması daha zor diye düşünüyorm uzunca zaman R19 kullandım distirbitör kabloları sökmek ve lpg sigortasını sökmek (yeri bilmeyen için zor olduğundan) gibi önlemler alıyordum

immobilizer olsada çalıştırmak kolaymıdır arkadaşlar en büyük korkum zaten çekici (rüyalarıma giriyor :vroom:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben reno ile istanbul'a gittiğimde, distribitör kablosunu söker alırdım :good1:

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

hehe fiestada arıza vermicek sökülcek kablo var mı

gözümün önünden ayırmasam da zaman gelir bırakmak gerekirse bir yere diye soruyorm

birde immoblizera rağmen çalıştırabilen hırsızlar varmı ya?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

anahtar dahi olmadan, immo lu bir otomobili, marşa basarak götürme süresi 2-3 dak. arasındadır, istenince.....

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

of anahtarsız ben bile bikaç dakika da açarım bu aracı ya :good1: (nasıl açacağımı söylemeyeceğim)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kontakla falan uğraşmayın, parçası falan kıymetli bir araba değil...Hırsızların rağbet ettiği bir araba değil bence, hiç duymadım çalınmış Fiesta, bizim buralarda kuş serisi arabaları çalıp benzin bitince terk ediyorlar...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile, fiesta 04-08, mondeo 2011den daha kıymetli yedek parçaya sahiptir.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Abi vesileden rica etsek biraz açar mı bu meseleyi, arabayı parçalayıp satalım olmazsa...:good1:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

İllaki bir önlem alınmak isteniyorsa en mantıklısı Ayhan arkadaşımızın dediği gibi, gizli anahtar yapmak.. Marş motoru devre dışı bırakılabilir..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fiesta parçası segmentine göre hep pahalı olmuştur, 1998 de bile.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
fiesta parçası segmentine göre hep pahalı olmuştur, 1998 de bile.

Kaskosu da çok pahalı zaten

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
İllaki bir önlem alınmak isteniyorsa en mantıklısı Ayhan arkadaşımızın dediği gibi, gizli anahtar yapmak.. Marş motoru devre dışı bırakılabilir..

Yokuşta park halindeyse vurdurup çalıştırmasınlar, bende bu akşam ne kadar muhalefet oldum yahu...:good1:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Yokuşta park halindeyse vurdurup çalıştırmasınlar, bende bu akşam ne kadar muhalefet oldum yahu...:good1:

Anahtar aynı zamanda benzin pompasının elektriğinide kessin ozaman :D

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Her araç çalınabilir. Çalınır. En kötü 131 de en iyi Bentley de.

Ama eskisi gibi gidip de gelmeyen araç az. Parçalamak riskine göre getirisi az bir iş. Change felan da yemiyor artık. Gezip bi yere bırakıyorlar genelde. Bu aralar hırsızlık olayları arttı. Dikkatli olmak lazım.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bizim önceki arabada vardı gizli kontak.yerini bilmeyen kişi onu bulak için saatlerce uğraşır.En iyi çözüm o.Ben ilk yapıldığında 1.5 saat aramıştım:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...