İçeriğe Yönlendir

Motorda Tek Tarafta Olan Parça

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Dün akşam kaputu açtığımda bişey dikkatimi çekti.Sürücü tarafındaki amortisörün üstünde kule gergisine benzeyen bir parça var.Ön camın ortasına kadar geliyor ve orada şaseye bağlanıyor.Ancak karşı tarafta yani yolcu tarafında yok :) Acaba bir sorun mu var diye merak ettim Mehmet abi nin (Mehmet MERCAN) eski c-max in resimlerine bakarken onda da tek tarafta olduğunu gördüm.Bu parçanın ne olduğunu bilen var mı acaba?Resimlerde çerçeve içine aldığım yerde parça.

Bu bizim araba (Biraz kirli ama:))

fotoraf0156.jpg

Bu da Mehmet abi nin eski araba

dscn1446d.jpg

Yorum bağlantısı
Emre Dalkıran

herford da sordum. kule gergisi olduğunu söylediler ama diğer tarafta neden olmadığını bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Barış Güler

Geçen amortisör bilyelerini yağlatırken ustaya sordum, oda kule gergisi olduğunu söyledi.Ama orda akü için bir boşluk var.Öndeki plastik malzemeyi sökünce daha iyi görünüyor o boşluk.Sağ taraftaki amrtisör kulesi direk aracın sacına bağlı, ama sol taraftakinin üstü akü boşluğundan dolayı boşta kalıyor.Sol kuleyi de bu şekilde aracın şesesine bağlamışlar diye düşünüyorum.25-30 cm kadar sonra iki somunla camın altındaki saca bağlanmış o parça.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yer sorunu olacağını sanmam, burulma seviyesi yeterli görülmüştür diye tahmin edebiliriz.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

bugün arabanın üst kapağı söküldü conta yenilendi bu arada dikkat etti tek tarafta var diğer tarafta ise sac şeklinde ince olarak var, arabayı dağıtmadan göremezsiniz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
bugün arabanın üst kapağı söküldü conta yenilendi bu arada dikkat etti tek tarafta var diğer tarafta ise sac şeklinde ince olarak var, arabayı dağıtmadan göremezsiniz.

Senin arabaya ne oldu abi?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Sani baskı balata değişti, bide hafif yağ sızıntısı vardı onları yaptırdım abim. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şimdi okudum diğer konunu, bende önemli bi şey sanmıştım :D

Güle güle kullan abi :good1:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Teşekkürler Sani ;)

önemli değil ama 855 tl, önemli :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Teşekkürler Sani ;)

önemli değil ama 855 tl, önemli :)

Hööööh. O ne ya...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...