İçeriğe Yönlendir

Renault.com'da Türkiye'den Kareler

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Konu nereden nereye geldi :D

Eklemek isterim, gece gündüz farım açık, emniyet kemerim takılıdır. Herkese önerilir.

Yorum bağlantısı
Misafir
Güle güle, kazasız belasız binin aracınıza, bu arada tekrar hayırlı olsun.;)

Şunu unutmayalaım, bizler bu araçların tip onayını veren sanayi bakanlığı vb kurumlar, gerekse üreticiler nezdinde baskımızı artırmadıkça inanın ne FIAT ne de RENAULT ya da başka bir marka kendiliğinden bir şey yapmaz.

1981 yılında henüz 8 yaşınaydım, içinde en az 10 kişinin öldüğü Mercedes(OTOMARSAN) O302 Otobüste kaza geçirdim. Oturduğum koltuk 23-24 idi. Tabii kaza anında tüm camlar bıçak keskinliğinde başımı yardı. 15 gün hastanede yattım.

Bugün araçlarda biliyorsunuz artık yan camlar TEMPERLI, dolayısıyla tuz-buz oluyor ama eski camlar gibi kesmiyor.

Ben o yaşta temperli cam nedir bilmem ki... Onu o araca ruhsat veren bilmem hangi bakanlık-kurum vs. bilecek.

Biz de bildiğimiz kadarıyla oluşturabiliyorsak kamuoyu baskısı oluşturacağız.

Çünkü hayat değerlidir...

Yorumlarınızda çok haklısınız. Devlet korumasıyla bir yerlere gelen firmalar 3-5kuruş fazla kazanmak için insan sağlığını hiçe sayıyorlar. Geçirdiğiniz kaza için çok üzüldüm, geçmiş olsun. Temperli cam içinse bende kaza yaptıktan sonra öğrendim. Kesmiyor ancak bir taraflarınızdan çıkabiliyor. Tecrübeye sabit kazadan 1 hafta sonra bile cam çıkmıştı. Biz elimizden geldiğince bir tepki koysakta malesef hala istediğimiz sonucu alamıyoruz.

Konu nereden nereye geldi :flowers:

Eklemek isterim, gece gündüz farım açık, emniyet kemerim takılıdır. Herkese önerilir.

Sayın meslekdaşım, yorumlarına katılmamak elde değil. +26 :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yorumlarınızda çok haklısınız. Devlet korumasıyla bir yerlere gelen firmalar 3-5kuruş fazla kazanmak için insan sağlığını hiçe sayıyorlar. Geçirdiğiniz kaza için çok üzüldüm, geçmiş olsun. Temperli cam içinse bende kaza yaptıktan sonra öğrendim. Kesmiyor ancak bir taraflarınızdan çıkabiliyor. Tecrübeye sabit kazadan 1 hafta sonra bile cam çıkmıştı. Biz elimizden geldiğince bir tepki koysakta malesef hala istediğimiz sonucu alamıyoruz.

Galiba bu iş için, temperli cam + film gerekiyor...

Yorum bağlantısı
Misafir
Galiba bu iş için, temperli cam + film gerekiyor...

Bende öyle düşündüm, ama kaza anında camdan çıkma gibi bir durum olursa filmden cam kırılmazzsa içeriden çıkmak sorun olabilir. En iyisi orjinali neyse o şekilde bırakmak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...