İçeriğe Yönlendir

C-max Baskı Balata Değişimi

Lokman Ceritlioğlu

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

arkadaşlar c-max bölümünde ilgili konu bulamadığımdan yeni konu açıyorum, eğer bunla ilgili konu varda gözümden kaçmışsa affınıza sığınıyorum.

Bugün devriyaj yukarda kavradığından tamircime bir sorayım dedim, abi baskı balata değişme zamanı yaklaşmış ama aciliyeti yok dedi bende değişim ne kadar tutar dedim abi işçilik 180 Tl. alırız, parçaları sen alır gelirsin nezaman istersen takarız dedi.

hemen parçacıya gittim aşağıya resmini eklediğim orjinal parçaları aldım ve işleme başlandı ama araç bugün bitmedi yarın çıkacak.

bu arada Çağlara teşekkürler bilgisine başvurdum baya faydalı oldu.

baskı balata seti sachs orjinal ford : 280 Tl.

rulman : 90 Tl.

arka krank keçesi 25 Tl.

şanzıman alt kulak 80 Tl.

işçilik 180 Tl.

toplam: 655 Tl.

yarın üstten bir yerden hafif yağ akma var bide ona bakılacak. umarım değiştirecek arkadaşlara fikir olur.

photo0047t.th.jpg photo0048b.th.jpg photo0049w.th.jpg photo0050gp.th.jpg photo0051h.th.jpg photo0054kg.th.jpg photo0059b.th.jpg photo0061m.th.jpg

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hayırlısı, değiş dedim o kadar, çok fazla bilgi-birikim gerektirmedi :fiuw:

Yorum bağlantısı
Misafir

Hadi hayırlı olsun abi.Bizimde geçen sene kurban bayramında değişti (bayramın son günü) baskı-balata-bilya 320 tl tutmuştu.işçilikte 200 tl..

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Hayırlısı, değiş dedim o kadar, çok fazla bilgi-birikim gerektirmedi :boredom:

teşekkürler,

şanzıman tam takılmadan devriyaja kesinlikle bastırma demen sebeplerini söylemen bile yeterli ;)

Hadi hayırlı olsun abi.Bizimde geçen sene kurban bayramında değişti (bayramın son günü) baskı-balata-bilya 320 tl tutmuştu.işçilikte 200 tl..

teşekkürler abim, aslında ingiliz malı baskı balata seti vardı o baya ucuzdu 130 Tl. ama orjinalden şaşmıyalım dedik.

ayrıca bir şey daha ilave edeyim 126 bin km. de değişti daha önce hiç değişmemiş.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
(düzenlendi)
teşekkürler,

şanzıman tam takılmadan devriyaja kesinlikle bastırma demen sebeplerini söylemen bile yeterli :D

teşekkürler abim, aslında ingiliz malı baskı balata seti vardı o baya ucuzdu 130 Tl. ama orjinalden şaşmıyalım dedik.

ayrıca bir şey daha ilave edeyim 126 bin km. de değişti daha önce hiç değişmemiş.

hayırlı olsun abi bende degiştirdim ilk aldıgımda.güle güle kullan

bu keçe ile şanzıman kulagını(ne işe yaradıgını bilmiyorum) degıstırmedım ama. değiştirsemiydim :p

tarihinde Yal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Hayırlı olsun, güle güle eskitin.

Parçalar Focus Tdci ile aynı mı?

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Lokman bey affınıza sığınarak düzeltmek istiyorum taktığınız set orjinal değil, malesef bu durum hep karşımıza

Çıkıyor ve bunun tartışmasını yapıyoruz sonuna kadarda yapmaya devam edeceğiz bilinçli tüketici toplumu oluşasıya

Kadar.Taktığınız set muadil parça (muadil parça ne demektir aynı parçayı hem orj hem piyasaya yapan firma malı)

Yine özür diliyorum yaptığınız işi karalamak gibi bir niyetim yok ancak bizim bu konuda biraz hassasiyetimiz var

Ondan tepki verdim :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yalçın

yarın üstten bir yerden hafif yağ akma var bide ona bakılacak.

Yağ kaçağı benim araçtada vardı. Teker değişiminde görür terleme vs gibi zanneder üzerinde pek durmadım. Ancak yetkili serviste yapılan kontrolde kaçağın triger kayışı olan bölgede yayıldığını önlem olarak söz konusu bölgede contaların değişimi gerektiği bildirildi. 250 tl gibi masrafı oldu

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Hayırlı olsun, güle güle eskitin.

Parçalar Focus Tdci ile aynı mı?

teşekkür ederim, diğer konu hakkında hiç bilgim yok, yalnız benzinlilerin parçaları daha ucuzmuş.

Lokman bey affınıza sığınarak düzeltmek istiyorum taktığınız set orjinal değil, malesef bu durum hep karşımıza

Çıkıyor ve bunun tartışmasını yapıyoruz sonuna kadarda yapmaya devam edeceğiz bilinçli tüketici toplumu oluşasıya

Kadar.Taktığınız set muadil parça (muadil parça ne demektir aynı parçayı hem orj hem piyasaya yapan firma malı)

Yine özür diliyorum yaptığınız işi karalamak gibi bir niyetim yok ancak bizim bu konuda biraz hassasiyetimiz var

Ondan tepki verdim :D

Ah Sabri ustam kime inanacaz bilmiyorum,İngiliz olan var dedi fiyatı ucuz 130 tl. yok dedim orjinal olsun dedim, orijinal olmuş şimdi.

keşke İstanbul Avrupa tarafındada yeriniz olsa ustam.

yarın üstten bir yerden hafif yağ akma var bide ona bakılacak.

Yağ kaçağı benim araçtada vardı. Teker değişiminde görür terleme vs gibi zanneder üzerinde pek durmadım. Ancak yetkili serviste yapılan kontrolde kaçağın triger kayışı olan bölgede yayıldığını önlem olarak söz konusu bölgede contaların değişimi gerektiği bildirildi. 250 tl gibi masrafı oldu

benim yağ kaçağı üst kapaktanmış üst kapak söküldü tekrar contalandı, bu arada enjektör pulları, lastikler filanda değişti araba mükkemel olsu şimdi.

Antepliye gitmediniz mi?Nerede yaptırdınız?

ikitelli organize sanayide yaptırdım.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

yazmayı unuttum arkadaşlar,

bugün tam 15-20 metre karşımızdaki dükkana ve onun 50 metre uzağındaki cafenin önündeki ağaca yıldırım düştü yangın çıktı hemen tüplerle söndürdüler, verilmiş sadakamız varmış.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
yazmayı unuttum arkadaşlar,

bugün tam 15-20 metre karşımızdaki dükkana ve onun 50 metre uzağındaki cafenin önündeki ağaca yıldırım düştü yangın çıktı hemen tüplerle söndürdüler, verilmiş sadakamız varmış.

Abiciğim çok geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yeni debriyaja üzülürdük , Geçmiş olsun. Fırtına vardı fırtına....

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Abiciğim çok geçmiş olsun
Geçmiş olsun abi.
Yeni debriyaja üzülürdük , Geçmiş olsun. Fırtına vardı fırtına....

Teşekkürler arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
İbrahim Özaşkın

Lokman abi kaderin cilvesi 2 ay kadar önce tam bende 126.000 de yaptım debriyaj değişimini. Aracı Fatih ' ten aldığımda şubat ayında 103.000 di şu anda 148.000 deyim. Debriyaj setine sadece 320 tl verdim. Benimkide Sach . Yetkili ford parça satıcısı ışıklar otodan aldım. Sach otosanında parça teadrikçisi. Yani otosan kutusunda satılan settende Sach çıkıyormuş. FAkat piyasaya yaptığı ürün ile otosana yaptığı arasında fark oluyormuş ama orjinal dedikleri sette 450 tl.Bendede motorda aşırı derecede yağ kaçakları vardı. Manifold contalarını komple, enjektör pullarını ve enjektöre tekerlek gibi makaralar geçiriliyor boyunlarına onları değiştirdik. Ayrıca birde enjektörün takılacağı yuvaya keçe takılıyor bunları komple değiştirdim. Bir kaç gün önceki bakımdada yağ çubuğu haznesinin 3 yerden kırıldığını bulduk. Oda değişti. Şu an hiç yağ kaçağım yok maşallah. Aslında debriyajdan şikayetim yoktu triger için söktürmüştüm hazır açıkken debriyajda değişsin dedim. Sizinde triger değişiminiz yapılmışmıydı?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

İbrahim aynı şeyleri yaptırmışız :D triger değişimini 115000 binde değiştirdim aslında dahada gidermiş fakat emin olmak için değiştirdim.

şu anda bendede yağ kaçağı görünmüyor inşallah olmazda. sen toplamda ne harcadın ben 1655 Tl. yi buldu. aks kafalarıda değişti.

Yorum bağlantısı
İbrahim Özaşkın
İbrahim aynı şeyleri yaptırmışız :D triger değişimini 115000 binde değiştirdim aslında dahada gidermiş fakat emin olmak için değiştirdim.

şu anda bendede yağ kaçağı görünmüyor inşallah olmazda. sen toplamda ne harcadın ben 1655 Tl. yi buldu. aks kafalarıda değişti.

Abi triger seti , v kayış seti , baskı balata seti, manifold contaları 4 amortisör ( nalet olsun yansanayi takdırmıştım sonrasında onlarıda çıkartırdım.) değiştirdim.Enjaktörleri bakıma götürdüm memelerinin ve iç takımlarını değiştirdiler. yağ, fltreler bir adet rot aks körükleri ve işçilik bunlar dahil 2520 tl tuttu. Sadece enjektör tamiri540 l tuttu .( enjektörleri kendim götürdüğüm için 100 tl test + 440 tl parça aldılar).

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

sende baya masraf etmişsin, sağlık olsun, bundan sonra zevkini sürersin inşallah. ben volantıda değiştirmiştim 600 Tl. sadece o :D

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
İbrahim Arslan

Aracın ilk sahibiyim.150000 km yi buldum.

Hic debriyaj degismedim,şikayetim de yok.Ancak usta artık km olarak zamanıdır,değişmek lazım diyor.

Değiştirmelimiyim?Yoksa gittiği kadar gitsin mi demek lazım :good1:

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Sıkıntı yoksa değiştirmeye gerekte yok.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Aracın ilk sahibiyim.150000 km yi buldum.

Hic debriyaj degismedim,şikayetim de yok.Ancak usta artık km olarak zamanıdır,değişmek lazım diyor.

Değiştirmelimiyim?Yoksa gittiği kadar gitsin mi demek lazım :bravo:

Şehir içiyse, nerde tırak, orada bırak :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

bence değiştirin kafanız rahat olsun. acil bir yere gidecek olursunuz, yolda kalmayın sonra.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Verdiğiniz degerli bilgiler için çok teşekkür ederim arkadaşlar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...