İçeriğe Yönlendir

Debriyaj Bilya Sesi Mi?

Rüstem Ocak

Recommended Posts

Rüstem Ocak

arkadaşlar merhaba.arka tekerlek bilyalarını değiştirdim geçen hafta (skf).inleme sesinden kurtuldum ancak bu sefer de tanımlayamadığım bir ses geliyor .40 ile 55 km hız ile giderken çok net bir şekilde duyuluyor.sanki gevşek bir kayış ,gevşek gergi bilyası gibi .bir şeyler yalpalıyor sanki. üç değişik ustaya gösterdim şanzımandan dediler.debriyaj bilyasından ,bir de piriz direk bilyasından bahsettiler.( ayrıca tavsiye edebileceğiniz diyarbakırda tecrübeli ford ustası varmı ).şimdiden ilginize teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Rüstem Ocak

40-50 ile giderken arabayı boşa alıyorum debriyaja basıyorum çekiyorum gene aynı ses.devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Necdet Erden Sipahi
40-50 ile giderken arabayı boşa alıyorum debriyaja basıyorum çekiyorum gene aynı ses.devam ediyor.

o sesin debriyajdan gelmediği çok aşikar da bilyaları değiştiren yere gidip yaptığı işi kontrol etmesini isteyin birşeyleri gevşek bırakmış olabilir..

Yorum bağlantısı
Rüstem Ocak
o sesin debriyajdan gelmediği çok aşikar da bilyaları değiştiren yere gidip yaptığı işi kontrol etmesini isteyin birşeyleri gevşek bırakmış olabilir..

takan usta ile de bir tur attık .bu ses daha önceden de geliyordu belki de tekerlek rulmanından gelen ses bastırıyordu dedi.arabaya herhangi zararının olmayacağını söyledi.sinek küçük mide bulandırıyor işte.

Yorum bağlantısı
Necdet Erden Sipahi
takan usta ile de bir tur attık .bu ses daha önceden de geliyordu belki de tekerlek rulmanından gelen ses bastırıyordu dedi.arabaya herhangi zararının olmayacağını söyledi.sinek küçük mide bulandırıyor işte.

Sesi dinlemeden yorum yapmak istemiyorum ancak ustanızın söyledikleri beni hiç tatmin etmedi.. :)

Yorum bağlantısı
Rüstem Ocak
Sesi dinlemeden yorum yapmak istemiyorum ancak ustanızın söyledikleri beni hiç tatmin etmedi.. :D

benide tatmın etmedi.geçen hafta birde eksoz patlaktı onu kaynaklattım ,hafifce bir kıvrım yerini de ısıtıp esnetti . bir de motor kulağı eski başka bir şey gelmiyor aklıma ve bu gune kadarda hiç karşılaşmadığım bir ses.'' 16 yıllık bir araba fazlada kafaya takmaya gerek yok böyle sorunları ''diyen usta değil aradığım. inşaallah burada işinin ehli (ve delisi )bir ustaya raslayıp sorunu gideririm.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

40-50km ile giderken debraja bastığınızda ses kesilioyrsa yüksek ihtimalle prizdirek milidir. Eğer sorun bu ise yapacak bir şey yok baskı balata değişince ses gider

Yorum bağlantısı
Rüstem Ocak
40-50km ile giderken debraja bastığınızda ses kesilioyrsa yüksek ihtimalle prizdirek milidir. Eğer sorun bu ise yapacak bir şey yok baskı balata değişince ses gider

hayır kesilmiyor. :D

Yorum bağlantısı
Rüstem Ocak
o zaman sesi dinlemek lazım.

fırsat bulursak bu akşam tecrübeli bir arkadaşla sesi test edeceğiz

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gültekin Güler

arkadaşlar debraj bilyası debraja basınca ses yapar

bamadan ses geli yor ise şanzıman bilyalarından gelir

veya şanzıman içine kamalı mil hasarlı dır

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
(düzenlendi)

bence teker bilyası gibi, şanzımndan kaynaklansa seyir halinde gazdan ayagınızı çekince ses kesilir.birde lastikleriniz kartipimi

tarihinde Ya?ar Demirci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Rüstem Ocak
bence teker bilyası gibi, şanzımndan kaynaklansa seyir halinde gazdan ayagınızı çekince ses kesilir.birde lastikleriniz kartipimi

arka tekerlekler kar tipi. ilginize teşekkür ederim. arıza yı keşfettik .kısaca ya bu sesle yaşayacaksın ya da cıkma bi şanzımanla bu sorunu hallederiz dediler ve bu hafta bir arkadaş yardımcı oldu . ankara ostimden 550 tl ye şanzıman geldi (çıkma) + baskı balatayı da değiştirdim .şükür saat gibi oldu.

aklıma gelmişken birde ,daha önce arka tekerlek bilyalarını değiştirdiğim usta göbek deki büyük somunu tam sıkmadı neden diye sordum bunlar tam sıkılırsa bilyelerini bozar dedi .bu dediği doğru mu.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
arka tekerlekler kar tipi. ilginize teşekkür ederim. arıza yı keşfettik .kısaca ya bu sesle yaşayacaksın ya da cıkma bi şanzımanla bu sorunu hallederiz dediler ve bu hafta bir arkadaş yardımcı oldu . ankara ostimden 550 tl ye şanzıman geldi (çıkma) + baskı balatayı da değiştirdim .şükür saat gibi oldu.

aklıma gelmişken birde ,daha önce arka tekerlek bilyalarını değiştirdiğim usta göbek deki büyük somunu tam sıkmadı neden diye sordum bunlar tam sıkılırsa bilyelerini bozar dedi .bu dediği doğru mu.

yanlış ustana benden selamlar. ustacıga götürüyorsun aracı 240 nm sıkıyor

Yorum bağlantısı
Rüstem Ocak
yanlış ustana benden selamlar. ustacıga götürüyorsun aracı 240 nm sıkıyor

250 nm ne demek

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

ustana söyle o anlar

nm: Newton metrelik bir bir birim olan tork denir "moment")

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
(düzenlendi)

böyle bir anahtar ile sıkılıyor

torq021.jpg

tarihinde Ya?ar Demirci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...