İçeriğe Yönlendir

Motora Bakılarak Kaç Cc Olduğu Anlaşılabilir Mi?

Gökhan Yıldırım-2

Recommended Posts

Gökhan Yıldırım-2

arkadaşlar focus da motorun kaç cc ve kaç beygir olduğunu motora bakarak anlayabilirmiyiz?

yani seri no sundan veya başka bir yerine bakarak motor 1.6 mı 1.4 mü anlaşılabilirmi?

ruhsatta var demeyin:-)

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
1.6 ve 2.0 focus motorunu nerede görsem ayırt ederim...

bu nasıl ayırt edilebilir neye, nereye bakmak lazım?

Yorum bağlantısı
Gökhan Yıldırım-2

motorda kaputun altında motor hacmini ve kaç bg olduğunu yazan bir alan varmı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben egzoz manifoltuna bakarak ayırıyorum.1.6 arkada 2.0 önde :)

+1

Bazı motorlarda yazar. Plastik motor koruma kapağı olanların üstünde de yazıyor; ama, esas bu motorları çok gören usta anlar. 1,4-1,6 arasında ise hacim olarak farklılık olduğunu düşünüyorum. Yani kaputun altının 1,4'lerde boş kalacağını düşünüyorum.

Görüntü olarak fark vardır da senin dediğin gibi değildir.. Ama 1.4 ile 1.6 arasındaki farkları ben de bilmiyorum.. Görmedim hiç..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

motorları tanıtmış :p ama orada görüldüğü gibi zetec-s ler ile zetec-e ler ayrılıyor görüntüde ama 1.6 ile 1.4 dıştan bakınca aynı gibi 1.8 ile de 2.0.

Ben 1.6 ları ayıra biliyor :good1: hatta hangisi zetec-s hangi zetec-se o zaten üstünden belli oluyor :D ama 1.4ü ilk bakışta ayırt etmek zor. zaten linkteki ilk resim 1.4 müş ben onu 1.6 sandım önce :(

Zaten 1.4ile 1.6 çoğu parça ortak aynı şekilde 1.8 ile 2.0 da. ateşleme olsun gaz kelebeği olsun vs vs :D

Yorum bağlantısı
Onur Demir

1.4 fiesta ile 1.6 fusionun (ikiside benzinli) kaputu kaldırıp baktığınızdaki görüntüsü aynı. Focus için bişey diyemicem, ilgi alanıma girmiyor :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...