İçeriğe Yönlendir

Yeni Alacağım Araç Hakkında Yorumlarınız

Guest Mehmet Kaya

Recommended Posts

Guest Mehmet Kaya

2001 model Ford Mondeo 2000 Ghia Lpg li işlenmiş.

Aracta 4 parca boya var fakay değişen yok.Full aksesuar.

178 bin KM de

13.500 istiyor

fiyat uygun mudur,baktırırken aracı servise nelere dikkat etmeliyim?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
Ben olsam yanına bile yaklaşmam.Km ve boya. :nazar:

Km tamam da boyanın bu kadar sorun edilmesini anlamış değilim, bence boyanın sebebine bakmak lazım belki alışveriş merkezinde parkederken sürtmeden dolayı boyalı belki kazadan dolayı çekiçlenip boyalı, tabi bir de hangi parçanın boyalı oldugu önemli, bence tampon ile kaput un boyalı olması bir değil.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Km tamam da boyanın bu kadar sorun edilmesini anlamış değilim, bence boyanın sebebine bakmak lazım belki alışveriş merkezinde parkederken sürtmeden dolayı boyalı belki kazadan dolayı çekiçlenip boyalı, tabi bir de hangi parçanın boyalı oldugu önemli, bence tampon ile kaput un boyalı olması bir değil.

+1

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güzel arabadır... km'si sorun değil.. Bakımları zamanında yapılmış mı, şu anda sorunu var mı o önemli..?

Elektronik aksamına iyi baktırın.. Çalışmayan donanımı var mı bilgi edinin, tamir için ne harcayacaksınız ona bakın...

Boya ve kilometreyi kusur görmüyorum..

Araç düzgün bir araç ise fiyat iyi..

Benim aracıma bir kişi 14,5.. bir kişi 15 verdi ben vermedim...

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Kaya
Güzel arabadır... km'si sorun değil.. Bakımları zamanında yapılmış mı, şu anda sorunu var mı o önemli..?

Elektronik aksamına iyi baktırın.. Çalışmayan donanımı var mı bilgi edinin, tamir için ne harcayacaksınız ona bakın...

tavanda ve kaputta boya yok.etek altlarında varmış ve değişeni olmamış.big_32689231e55.jpg

2000 model arabada 178 bin KM cok sorun değil bence orjinal km olsun yeter ki 80 bin yazmak cok zor değil gibi

ben boyadan ve km den korkmuyorum dediğim gibi.Daha once dizel corsa'm vardı,dizel arac almamaya yemin ettim tamam yakıt ödemedik ama masrafı çok ağır oluyo Allah muhafaza 2.el in.

Bir arkadaşımın başına geldi yetkili serviste ekspertiz yaptırmasına ragmen aracta bir suru sey cıktı.klima kaçağı,km düşürülmesi,mazot pompa beyni arızası vs.

her arabanın illa baktırılması gereken markasal bir kaç açığı vardır onları bulup iyice baktırmak lazım

Yorum bağlantısı
Necati Dur

Pek bir bilgim yok ama 97 model Brodway'lere 9-10 fiyat çekiyorlar.

Fiyat makul geldi bana

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek Eski

Titizlik meselesi ben sorun ediyorum bu benim görüşüm.Çünkü satarken malıma güvenerek satıyorum.Ayrıca bide boyacı var,sulu boyacılar var nasıl boyanmış,neden boyanmış belirtilmediği için boya benim için sorundur.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Boyalı olmasa elbette daha iyi olur ama bu yaştaki bir aracın da boyasız olmasını beklemek fazla iyimserlik olur.Ayrıca ben boya yapılıpta ton farkı olmayan araç görmedim.İlerleyen yıllarda mutlaka farklılıklar ortaya çıkıyor.Mümkünse bende boyanmamış olsun isterim :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bence fiyat gayet makul, benim komple astarlı-boyalı 96 Glx imi bile vermem bu rakama, zaten veren de yok :blush: Yalnız fotoğraftaki Mondeo ise, fazla parlak ön farları var, iyi kontrol edilsin yeterli.

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal
Boyalı olmasa elbette daha iyi olur ama bu yaştaki bir aracın da boyasız olmasını beklemek fazla iyimserlik olur.Ayrıca ben boya yapılıpta ton farkı olmayan araç görmedim.İlerleyen yıllarda mutlaka farklılıklar ortaya çıkıyor.Mümkünse bende boyanmamış olsun isterim :rolleyes:

Bu boya olayı ilginç gerçekten,ben aracımı alırken motoar ve elektrik aksamına baktırdım taş gibiydi :blush: 1.5 yıldır kullanıyorum daha da en ufak bir sorun çıkarmadı Allah'ıma şükürler olsun ama sağ çamurluk ile ön ve arka tamponlarda boyadan kaynaklı ton farkı vardı, malum renk kırmızı, aracı tamamen boyattım :crazy: Yapma satarken başını ağrıtırlar dediler ama ne yapayım araç bana binerken lazım,rengarenk mi binseydim araca :) Valla şimdi kafam daha rahat bakan bi daha bakıyor araca, satarken de alacak adam baktırır servise,orası burası oynanmamış olduğu ortaya çıkar, hala boya var derse gitsin boyasız olanını alsın. Hatta yüzsüzlük yapıp boya parasını ekstra mı istesem :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Misafir

Araç galeri aracı gibi.

Km'ye dikkat.

Bütçenize göre modelli araç arıyorsanız ideal ancak Mondeo'lar içinde 2001'ler arada kalmış modellerdir. Nedeni aynı yıl bir üst kasasının çıkmış olması ve donanım olarak 99 yılının gerisinde kalmasıdır.

Ben Nisan 2009'da 2000 model boyasız, 133.000km'de teleflexli olarak 13.500.-TL'ye satmıştım. Piyasa değişken ve üzerinden uzun süre geçti ancak 2001'lerde o dönem çok farklı değildi.

Mehmet Bey ve diğer arkadaşlar zaten araç alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini söylemişler.

Ön konsolda geçmeli 3 parça(ahşap görünümlü olan kısımlar) tıkırtı ve sese neden olur. Hele ki bir nedenle ehil olmayan kişilerce açıldı ise sesler canınızı sıkabilir.

Aracı genel olarak çok severdim. Amortisörler yarı havalıdır. Tıslamasını hala kulaklarım arıyor:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlan linki var mı ? başka resmi varsa görmek istiyorum da..

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Makyaj yaptı diye düğünden kaçan damat görmedim hiç, motor, elektronik aksam, büyük kaza ve en önemlisi bakım geçmişi önemlidir benim için. 10 yıl sokakta duran yollarda gezen gezen bir araç elbetteki renk verir ya da ufak tefek vuruk sıyrık olabilir. Ben bile 1 ay araziye çıkyorum renk farkı çıkıyo bi dünya para verip tatile gidip komple renk değiştiriyorum :blush:

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)
bence fiyat çok yüksek

+1 ederi max. 10-11 bin lira...

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

+1

katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

iki sene önce arabamı 210 000 km de aldım, önce kaportacıya götürdüm, tavan hariç boyalı ama darbeli macunlu yeri yok düzgün araba dediler, zaten aldıgım kişi ilk sahibiydi, sonra usdama götürdüm oda bi güzel bakdı heryerine test sürüşü yaptık, lift e kaldırıp bakdı, sonra oto koç a gittim saolsun murat bakım geşmişini oldugu gibi çıkartdı, gayet düzgün bakıma girmiş, makinaya baglayıp elektironik aksamına baktılar gayet iyi dediler ve aldım, lpg taktırdım, şimdi 250 binde ve hiç bir sorun yaşamadım,

darısı tüm ikinci el alacak forum daşlara.

saygılar.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Ben 98 model 192.000 deki arabamı 13000 tl ye sattım.Bence fiyat uygun.Arabaya baktırılmalı .

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
15.5 versem :D

Hehe :)

Bunu satıp üstüne para koyup başka bir şey alma şansım şu anda yok..

Bunu satıp aynısını alacak olsam, alış bedeli, lpg'si, bakımları derken, 16'dan aşağıya yerine koyamıyorum... 16'ya bile satsam, şu anda satmamın mantığı yok..

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
Hehe :D

Bunu satıp üstüne para koyup başka bir şey alma şansım şu anda yok..

Bunu satıp aynısını alacak olsam, alış bedeli, lpg'si, bakımları derken, 16'dan aşağıya yerine koyamıyorum... 16'ya bile satsam, şu anda satmamın mantığı yok..

süper bi anlatımla geri çevirme.bayıldım. :D:)

araç epey temiz görünüyor ama çok ciddi bir şekilde baktırman lazım.galerici olayı saglam papuç olmuyor her zaman.yinede fiyatı gayet güzel.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...