İçeriğe Yönlendir

Vw Passat Inanılmaz

Okay Çetinkaya

Recommended Posts

Görkem Azizoğlu

Bunlara mavi sıvıdan eklemek gerekiyor mu? Adblue galiba.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

''Hybird araçlar içerisinde bu inanılmaz yakıt verimliliği ile ön plana çıkan Volkswagen Passat BlueMotion, Alman mühendisliğinin geldiği noktayı gösteriyor.''

Araç hybird...

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Yorumlardan çıkan km de 0,079 tl yaktığı; çok iyi bir tutar...

''Hybird araçlar içerisinde bu inanılmaz yakıt verimliliği ile ön plana çıkan Volkswagen Passat BlueMotion, Alman mühendisliğinin geldiği noktayı gösteriyor.''

Araç hybird...

Yazıda dizel diyo,,,

Dizel bir arabayla ne kadar mesafe gidebilirsiniz? 400 mil, 500 mil belki de 600 mil... Nitekim Volkswagen geliştirdiği yeni teknolojiyle bu mesafeyi katlamayı başardı.

1.6 TDI-VW Passat BlueMotion test aracı bir depo dizel yakıt ile tam 1.527 mil (2457 km) gitti. Böylece bir dünya rekoruna imza atan Volkswagen yakıt verimliliği konusunda yeni ufuklar açtı. İngiltere'nin Kent şehrinden yola çıkan araç, saatte ortalama 45 mil hızla yol aldı. Fransa'nın Calais şehrine varan araç, bir galon (1 galon=4.5 litre) dizel ile 89.83 mil yol kat etmiş oldu.

Bu yakıt verimliliğinin sağlanmasında Volkswagen'nin geliştirdiği Stop / Start teknolojisi ve özel lastikler büyük rol oynadı. Hybird araçlar içerisinde bu inanılmaz yakıt verimliliği ile ön plana çıkan Volkswagen Passat BlueMotion, Alman mühendisliğinin geldiği noktayı gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Haber saçma...Dizel diyor ama araç hybird :D Son satıra dikkat edin. Yoksa ben mi yanlış yorumluyorum...Video her şeyi anlatıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

72 km ortalama hızla 100 km'de 3,1 litre...

Soğuyup ısınma olmasın diye durmadan gitmişlerdir..

O motor da kurum bağlamıştır :D

Yapılır mı, yapılır...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yani sonuç olarak VW nin reklamını yapan klasik haberlerden biri... :selo:

Evet akülü arabaymış :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kangoo 90 km ortalama ile 4 lt yakıyor.70 km'ye insem bende 3.-3.5 litre yakarım. :ninja:

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

dizel-elektriklidir belki :ninja:

dizel elektrikli lokomotifler gibi :)

Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya

kötü mü oldu? günün geyik konusu oldu forumda hakkaten saçmalamış haberde ben dizelle başladım okumaya sonunda hibrit deyince ahanda dedim vay be olayı hakkaten aşmış alman mühendisler hibrit-dizel passat huzurunuzda :ninja::)

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Yazının karışıklığından olsa gerek bende AdBlue ya gitmişim. :ninja:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

80 lt mazot ile bende 2300 km giderim 90 km ortalama ile. Sıra dışı bir durum değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Haber saçma...Dizel diyor ama araç hybird :wub: Son satıra dikkat edin. Yoksa ben mi yanlış yorumluyorum...Video her şeyi anlatıyor.

Yanlış yorumluyorsunuz.

Normal 60 bine halen satılan bluemotion. hibridi yok.

Önemli olan pilotaj. Ben 1200km yi 65 litre ile benzinlide yapıyorum çok kasmadan.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bir tırı yarım metre arkasından takip edip, lastik havalarını da 45 psi yaparsam, 4 litre nin altına inerim gibi geliyor. :kafa:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Ben pazartesi günü darıca'dan çıktım, pendik baglantı yolundan taşdelen oradan şile, birkaç saat sonra soğuk motorla yine ordan kalk öğle trafiğinde birinci köprüden (trafik pek yok biraz üsküdarda var) dolapdere'ye geç. Birkaç saat sonra yeniden akşam trafiğinde ikinci köprüden (abartılı trafik yok ama durmalar var tabi) saat 18.30 itibari ile TEM yoluna ordan yine gebze darıca. Günlük ortalamam 5.2 /100 km. Benzinli 1.4 tsi passat. lastik havası 32. (34 yapmıştım servis indirdi kerata). SÜrüş hızım 90-100. bazen 110. Ama akselerasyonlarda selektör yemedim değil. Bu sürüş tarzıma 1.6 bluemotion olsaydı 3.6 felan yapabilirdim diye düşünüyorum.

Bu vesile ile eğer tasarruf yapacaksanız yola 10 dakika erken çıkın, yavaş gidin radyo dinleyin. Hem tasarruf hem de sükunet.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

"B" ve "C" segmenti araçlar için neysede bu sınıftaki bir araç için harika bir değer, ancak haberin reklam olduğuda aşikar...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Artık gördüğüm kadarıyla forumda sadece içinde vw geçen konuları okuyorsun :p

Motoruna VW kaçmışları da okuyor :friends:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Seneye kesin boyatırım komple, cila yapması zor. 225 Ps e de çipleteyim bari :friends:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...