İçeriğe Yönlendir

Vw Passat Inanılmaz

Okay Çetinkaya

Recommended Posts

Evren Erakçora

Bu yaştaki ve km deki bir araç için bence çok para.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Artık gördüğüm kadarıyla forumda sadece içinde vw geçen konuları okuyorsun :)

Burası bi otomobil forumuysa başka ne yapmamı bekliyosun ki... ;) Peeah Ford... thuuüü..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bir depo ile şu kadar gitti demek kadar yanlış birşey yok.

Bir depo var 55 litre

Bir depo var 40 litre

Bir depo var 45 litre... Bunların hepsi bir depo.

Aynı arabaya 40 litrelik depo konulursa çokmu yakıyor, yada aynı arabaya 50 litrelik depo konulmuşsa azmı yakıyor demek.

Bir tanıdığımda 206 HDI var, deposu 50 litre, bana hep bir depoyla senden çok gidiyorum diyor, fordmu evine sokma, bir depoyla kaç kilometre gidiyorsunki çok yakıyor diyor. Depom 40 litre dediğimde lafı değiştiriyor. Depoları fulleyelim, iki araba 300 km yok yapıp gelelim ve tekrar fulleyelim, hangi araba daha çok yakıt alırsa o yakıt masrafını karşılasın diyorum yanaşmıyor ;)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Bir depo ile şu kadar gitti demek kadar yanlış birşey yok.

Bir depo var 55 litre

Bir depo var 40 litre

Bir depo var 45 litre... Bunların hepsi bir depo.

Aynı arabaya 40 litrelik depo konulursa çokmu yakıyor, yada aynı arabaya 50 litrelik depo konulmuşsa azmı yakıyor demek.

Bir tanıdığımda 206 HDI var, deposu 50 litre, bana hep bir depoyla senden çok gidiyorum diyor, fordmu evine sokma, bir depoyla kaç kilometre gidiyorsunki çok yakıyor diyor. Depom 40 litre dediğimde lafı değiştiriyor. Depoları fulleyelim, iki araba 300 km yok yapıp gelelim ve tekrar fulleyelim, hangi araba daha çok yakıt alırsa o yakıt masrafını karşılasın diyorum yanaşmıyor :good1:

Ford da depoyu fazla yapsın o zaman. :rolleyes: Göstermelik de olsa menzil bir teknik üstünlük. :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)
Güzel teknik :p

Megane II ler için de, 1 depoyla 1000 km yi geçiyor, çok ekonomik diyorlar. Araştırdım, megane II ler tıka basa doldurulunca 63 lt alıyor. Focuslar ise tıka basa doldurulduğunda 49 lt alıyor.

Bence 49 lt ile 1000 km gitmek, 63 lt ile 1000 km gitmekten daha iyi. O depo focusta olsa 1500 km yi zorlar.

Bir depo ile kaç km geçiyorsunuz diye sorarlarsa 60 litre ile 1300 geçiyorum deyin. Ondan sonra karşı taraf düşük yakıt tüketimine şaşırınca, aracınızın deposunu biliyorsa, nasıl okadar geçer senin depon kaç litreki der :D) Ondan sonrada deposunun büyük olduğu için geçtiği menzilin artisliğini yapamaz... Karşı tarafın deposunu kaç litre olduğunu biliyorsanız ona göre söyleyeceksiniz :D Yani karşı tarafın sizi vurmaya çalıştığı silahla kendi kendini vurdurakasınız. Yada hiç ölcmedim ama km'de 130 bin yakıyor deyin :)

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Adına baksana forumun vwtr gibi birşeye benziyor mu, Abdussamedim Polemiğim :D

vwturk sitesine girip vw reklamı yapınca bi anlamı olmuyo ve distrübütör para vermiyo, bende ford forumunu seçtim, fordçuları kandırıp herkese vw aldırıcam... aslında vw bi halta yaramaz... :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...