İçeriğe Yönlendir

4 Çıkışlı Teybe 3 Takım Bağlama

Mehmetcan Bilcen

Recommended Posts

Mehmetcan Bilcen

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Sub un ve hoparlörlerin kendi kabloları var zaten.Ayrı ayrı almaya kalktığımda sigorta,y kablo ve rca kablo 30 tl ediyor.Bu daha hesaplı olacak benim için.Kendim bağlamayı düşünüyorum.Yalnız tek endişem 5mt güç kablosunun aküden arka koltuğa kadar yetişmemesi.Umarım yetişir.

Yorum bağlantısı
Mehmetcan Bilcen

Bir de biraz once farkettim anfinin remote control u yok. Anfi surekli acik mi kaliyor nasil oluyor bu remote kontrolu olmayan anfilerde.

Yorum bağlantısı
Mehmetcan Bilcen

Şimdi de JBL GTO 75.4 buldum arasında çok az bir fiyat farkı var.Sanırım JBL daha mantıklı olacak.

Yorum bağlantısı
Mehmetcan Bilcen

75.4 ün kullanıcı kılavuzunda şöyle bir ibare var köprülendiğinde minimum 4 ohm kullanılmalıymış.Fakat benim sistem tamamen 2 ohm bir sorun olur mu?

Yorum bağlantısı
Mehmetcan Bilcen

Benim hoparlörler 4 ohm muş.Yanlış kalmış aklımda şuan için sorun yok.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir de biraz once farkettim anfinin remote control u yok. Anfi surekli acik mi kaliyor nasil oluyor bu remote kontrolu olmayan anfilerde.

Anfi montajını kim yapacak?

Yorum bağlantısı
Mehmetcan Bilcen

Buyuk ihtimal 404 den vazgectim jbl alacagim artik o yuzden remotekontrol onemli degil aetik. Ben yapacagim montaji.

Yorum bağlantısı
Mehmetcan Bilcen

JBL 75.4 satılmış.Alamadım :lol: Pioneer ı da dönmek istemiyorum.Bakalım başka 75.4 bulmaya çalışacağım.Ya da aynı seviyede başka birşey bakacağım.Boschmann ve ya Sony anfiler nasıldır?

Yorum bağlantısı
Mehmetcan Bilcen

Sony XM-GTX6040 bunu buldum tam istediğim fiyatlarda.Kanal yapılandırması olarak 4 ve 3 kanal gösteriyor.2 kanal yok uyar mı acaba bana?Köprüde 140w RMS veriyor fakat benim sub 250w RMS.

Yorum bağlantısı
Mehmetcan Bilcen
(düzenlendi)

Evet var.Teybim Sony CDX-GT31U.

tarihinde Mehmetcan Bilcen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Teybin:

1. Ön çıkışı anfiye bağlanacak, oradan 4 hoparlöre paralel çıkış yapılacak

2. Sub çıkışı anfiye bağlanıp, çıkışı köprü (tek) çıkış olarak alıncak sub a girilecek

3 kanal montaj olacak yani.

Yorum bağlantısı
Mehmetcan Bilcen

O iş benim için zor.Neyse JBL 755.6 buldum izmir de 200TL.Satıcıyla görüştüm bakalım deneyip alacağım.Denerken napmam gerekir anfiyi.

Yorum bağlantısı
Mehmetcan Bilcen
(düzenlendi)

Satıcı dedi ki 3. kanalda temassızlık var.RCA kablodan yapıyor galiba dedi.Sizce bu mümkün mü?

Ayrıca XETEC V-200.4 bu anfiyi de çok tavsiye eden var sıfır 160tl.Sizce bana yeter mi?

tarihinde Mehmetcan Bilcen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmetcan Bilcen

Xetec de kaldırmaz gibi.Sound Magus alacağım galiba.

A90

2 x 90 watt rms (4 ohm )

2 x 110 watt rms ( 2 ohm )

1 x 180 watt rms (köprülü )

C90

*4 x 90 watt rms (4 ohm )

*4 x 110 watt rms ( 2 ohm )

*2 x 180 watt rms (köprülü )

CK75

75W 1 X 4 RMS (4ohm X 14.4V)

100W 1 X 2 RMS (2ohm X 14,4V)

200W 1 X 4RMS (4ohm X 14,4V)

Yorum bağlantısı
Mehmetcan Bilcen

Rasgele Blaupunkt GTA470 buldum.Sizce işimi görür mü?145TL.

RMS-Leistung 4 Kan. @4 Ohm (Watt): 4x70

RMS-Leistung 2 Kan. @4 Ohm (Watt): 2x200

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Temassız vb. gibi terimli anfilerde uzak durun. Blaupunkt kalitelidir ama gümbürdetmez.

Yorum bağlantısı
Mehmetcan Bilcen

JBL 75.4 için anlaştım yarın alacağım.Ön çıkışa 2 takım oval arka çıkışa ise 1 sub bağlayacağım bildiğniz gibi.Peki ayarları nasıl yapacağım?

Input Level 6V ile 250mV;FREQ 32Hz ile 320Hz;Bass Boost 0dB ile 12dB.HP,LP ve FLAT mode var.Bass Boost ayarı sadece ön girişte var. Şemasında şu şekilde verilmiş.

Ön çıkış köprülenmiş

-Input Level 250mV

-FREQ 320Hz

-Bass Boost 12dB

-LP Mode

Arka çıkış

-Input Level 250mV

-FREQ 320Hz

-HP Mode

Yorum bağlantısı
Mehmetcan Bilcen

Benim hoparlörler 2x50w RMS ve 2x60w RMS 4 ohm da.Anfi 4x104w RMS veriyor 4 ohm da.Köprüleme de ise 284w RMS veriyor 4 ohm da.Benim sub 250w RMS GT4-12 yanma ihtimali var mı sub.un?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...