İçeriğe Yönlendir

İlginç Protesto!

Guest Aydan Tambay

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Lpg'ye uyumlu. taktır garantiyi bozmaz dedikleri için hatalılar..

Ancak; çok yakıyor bu arabalar.. 1.6 falan hikaye.. En az 2.2 yada 2.5 bir motor kadar yakıyorlar..

Adama acıdım.. Allah kolaylık versin..

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Üst kat komşumda 2010 model 7800 km de turbo. elegance edition var fiyatıda 52k .İsteyen olursa yardımcı olurum...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

O kadar para verip tüple uğraşmak gereksiz geliyor bana, başka bir marka dizel daha mantıklı olurdu.

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
(düzenlendi)

aynı şekilde bi protestoyu samsunda 307 nin camında görmüştüm gayet yerinde bi davranış..bunlara böylesi müstahak,helal olsun

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

En iyisini yapmış sesini böyle duyuruyor en azından.

Yorum bağlantısı
Akif Özkan
(düzenlendi)

çoku rakamla ifade edebilirmiyiz?

kaldı ki aracın sübablarının eridiğinden bahsedilmiş.Adamın aracı aldıktan hemen sonra lpg montajını yaptırdığını düşünürsek, benzin ve lpg de doğru ölçüm yapılmadığını kabul edebiliriz.

Adamın yaşadığı durum sadece yanlış montaj.

Ve bunun sorumlusu opel bayii değil, lpg montajının yapıldığı bayidir.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay

Gerçi sadece bizde değil, tüm dünya da böyle galiba,

1. Adamcağız devlet memuru, (yanlış anlaşılmasın lütfen) 60 bin liralık otomobil, biraz fazla değil mi? zira 40 bin liralık bir araç ta yeterli olabilirdi.

2. Devlet tüketicisini korumayı iyi biliyor??? şikayet etsen bi türlü, etmesen bi türlü,

3. Daha önce de dediğim gibi, ne varsa eskilerde var. Sorunsuz dediğimiz toyota da bile, tüm yeni nesil araçlarda sorun var.

Yazık yazık!

Bir yakınım, Kango almıştı 2007 de, Adamcağız" yahu, arabanın içinde tutamaçlar yok, viraja girdiğimizde sağa sola çarpıp duruyoruz" dedi. Bakım zamanı servise götürdüğünde, yetkililere durumu iletmiş. Yetkilide "bu kadar araba satılıyor, o tutamaçların tanesi 22,5 tl, bi hesap et bakalım ne tutar?" diyince bizimkinin şartelleri atmış. Adamı kovalamış servisin içinde.

Bizde iki tane mazda pikap var. ikincisi Rusya ya giden araçlardan birisi. Nasıl olduysa bize denk geldi. İnanın çok çok fark var. Rusya ya gidecek olan daha tok, aktarma elemanları daha farklı, otomatok yanan far, koltuk ısıtma vs bi sürü donanım. Üstelik aynı fiyata alındı.

Servislerde hiç kabahat yok. Devlet "ben vergimi alırım, gerisi de beni ırgalamaz" mantığı var.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

180 Ps; 1.6 lt. den çıkartılırken az yakacağını sanmış ya... Satıcıya ne sorsan "Sorun Yok" der zaten. Ama müşteri haklı/haksız, distribütörlerin mahareti, olayın buraya gelmemesini sağlamaktır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ben 180 beygürlük c180 alacam. 1,4'ten de az yakacam. Görürsünüz.

156 aygır gücünde onlar?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

O kadar parayı verip de araba alacaksınız ve sonra gidip Lpg ile uğraşacaksınız, tabi kişinin kendi insiyatifi ve seçimidir ama sonuçta Lpg nin aracın garantisini bozduğu aşikar heryerde biliniyor, Chevrolet bir ara Cruze modeli için garanti bozmaz dedi, arızaları görünce garanti kapsamından çıkardı. (Bilgi Adana Chevrolet servis bölümünden bizzat duyulmuştur.)

Sonuçta arabaya bu kadar para veren ve böyle ilgi çekici protesto yöntemini akla getirip uygulayan birisi, aracı alırken böyle boş vaadlere neden kanar, Distribitör firma bu garantiyi verse zaten reklamını önce kendisi yapar satışlarını katlamak için. Yok bu garantiyi bayi bireysel olarak verdiyse, distribitör garanti şartlarını ihlal ettiği için bayiliği gider veya büyük bir tazminatla karşılaşır diye tahmin ediyorum.

Masraf kaç para çıkarsa çıksın, bence iş uzamadan bayinin bu işi çözmesi hem kendi hemde firma lehine olacaktır.

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
O kadar parayı verip de araba alacaksınız ve sonra gidip Lpg ile uğraşacaksınız, tabi kişinin kendi insiyatifi ve seçimidir ama sonuçta Lpg nin aracın garantisini bozduğu aşikar heryerde biliniyor, Chevrolet bir ara Cruze modeli için garanti bozmaz dedi, arızaları görünce garanti kapsamından çıkardı. (Bilgi Adana Chevrolet servis bölümünden bizzat duyulmuştur.)

Sonuçta arabaya bu kadar para veren ve böyle ilgi çekici protesto yöntemini akla getirip uygulayan birisi, aracı alırken böyle boş vaadlere neden kanar, Distribitör firma bu garantiyi verse zaten reklamını önce kendisi yapar satışlarını katlamak için. Yok bu garantiyi bayi bireysel olarak verdiyse, distribitör garanti şartlarını ihlal ettiği için bayiliği gider veya büyük bir tazminatla karşılaşır diye tahmin ediyorum.

Masraf kaç para çıkarsa çıksın, bence iş uzamadan bayinin bu işi çözmesi hem kendi hemde firma lehine olacaktır.

Ortada eminim yazılı hiç bir taahhüt yoktur.

Sen git 60.000 TL ver sonra LPG taktır, sonra da şikayet şikayet...

Biz bu Hukukçu arkadaşımız kadar zeki değiliz ki LPG taktıralım, hem de üstelik Turbo bir araca...

İnsan hiç mi araştırmaz, okumaz...

LPG taktırıyorsan bazı ihtimalleri göze alacaksın...

Allah akıl fikir versin...

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
Siz neden taktırmıyorsunuz Adem?

Ben LPG'den tırsıyorum Fuat Bey... :lol2:

LPG yerine dizel araç almak daha mantıklı geliyor bana.

Bizim moturlar biraz hassas, çift katalitik, çift Oksijen Sensörü(tanesi 300 TL) mevcut.

VW'daki 1,6 102 HP 8V Motur mesela LPG'ye daha uyumlu.

Sonuç olarak Ti-VCT motora uyumlu olmadığını düşünüyorum, okuyorum.

Bir de Bagaj-Stepne vb. sıkıntılar var...

ayrıca şu ''bir dünaya para ver sonra lpg taktır olacak işmi' fikrinide herzaman saçma bulmuşumdur.mercedes,bmw. birçok araca lpg takılırken buna neden takılmasın?

Tek giderimiz yakıt değil ki, bakım, yedek parça, amortisman pek çok giderimiz var.

200 TL'lik bir aracın vergisi, kaskosu yanında yakıt harcamaları biraz komik kalır.

Voltran LPG patronları Mercedes-BMW jeeplerine LPG taktırmışlardı, bizzat gördüm...

Sonra montajcılar da, abi Jeeplere takıyoruz diyorlar...

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
Korkunun ecele faydası yokmuş.(benim için böyle en azından)

Mersin'de cayenne var lpgli.

Siz içinizi ferah tutun, çok yüksek devirlere çıkmayın...

Ben, huyum kurusun en kötü ihtimali düşünüyorum hep... ;)

Ankara'da bütün Focus'lar LPG'li. Ekonomi olarak faydası olsa gerek. (Zararlarını dikkate alsak bile)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg her ne kadar sorunlu gibi görünse de...

50 liralık lpg ile (1.98 TL/Litre) 130 km hzla 300 km yol yapmanın keyfi tarif edilemez ;)

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Niye kardeşim alla alla daha ucuza gezmek varken.

Konforu,güvenliği,prestiji için alınamaz mı?

O kadar parayı verip de araba alacaksınız ve sonra gidip Lpg ile uğraşacaksınız, tabi kişinin kendi insiyatifi ve seçimidir ;) ama sonuçta Lpg nin aracın garantisini bozduğu aşikar heryerde biliniyor,

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
Lpg her ne kadar sorunlu gibi görünse de...

50 liralık lpg ile (1.98 TL/Litre) 130 km hzla 300 km yol yapmanın keyfi tarif edilemez ;)

Ben 50 TL'lik Benzinle aynı şartlarda 200 km yol yapıyorum.

Tasarufu nasıl hesaplayacağız şimdi? :unknw:

300 km >>> 200 km = %33 LPG'li Benzinliye göre daha ekonomik

200 km >>> 300 km = %50 Benzinli LPG'liye göre daha müsrif.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

İllaki alınabilir Fuat Abi, Konfor, Güvenlik, Prestij'e kadar :good1: Kasanın albenisi çok fazla, göze kesinlikle hitap ediyor (şahsi fikrim)

Daha ucuza gezmeyi herkes ister ama, Bu işlere kalkışmadan önce bilgisiyle ve tecrübesiyle bu işlerle uğraşmış birilerine illaki danışmazmısın? Sormadan etmeden bu işlere kalkışanın sonu budur demek istedim. Bilen birisine danışsa belki bu arabaya bunu denemekten vazgeçecek, farklı alternatiflere bakacak.

Kişi taktırmaya meyilli zaten, 1-2 kişi de olur demiş, LPG firması da dünden razı para kazanacak...

Sen 1. si ile hesapla; biz 2. si ile.

Herşey daha iyi hissetmek için.

Son verim:

yol bilgisayarı 8,6 lt gösterirken ben 0,165 kr yakmışım.

Forever milangaz :fiuw:

:D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben 50 TL'lik Benzinle aynı şartlarda 200 km yol yapıyorum.

Tasarufu nasıl hesaplayacağız şimdi? :good1:

300 km >>> 200 km = %33 LPG'li Benzinliye göre daha ekonomik

200 km >>> 300 km = %50 Benzinli LPG'liye göre daha müsrif.

Güzel bir yerde takılmışsınız... :D Ben % 50 daha fazla yol yapıyorum, demekki % 50 daha ekonomik geziyorum :fiuw:

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay
(düzenlendi)

Daha önce de dedim. Ne varsa eskilerde var...(eski arabalarda yani)

Millette meraklı değil lpg takdırmaya. Almanya da, İtalya da, hollanda da kullanıcıları çoğu lpg li araç kullanıyor.

Mesela, opel uzun zamandır, doğalgaz ve lpg li araç üzerine çalışmalar yapıyor.

Bizde de benzin 1 tl olsunda, bakalım kim takdıracak lpg yi?

tarihinde Aydan Tambay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay
En son 1,5 saat önce istasyona girerken gördüğüm tablo yeterince moral bozucuydu zaten(LPG 1.80 EU dizel 2.98 benzin 3.70),bi de hesap kitap,hiç olmadı hiç :)

+1966

Yorum bağlantısı
Misafir

Ucuza gezecekse o zaman 1.6 115Hp motoru tercih edecekti, 1.6 180hp değil. :hahahoho:

Ortada eminim yazılı hiç bir taahhüt yoktur.

Sen git 60.000 TL ver sonra LPG taktır, sonra da şikayet şikayet...

Biz bu Hukukçu arkadaşımız kadar zeki değiliz ki LPG taktıralım, hem de üstelik Turbo bir araca...

İnsan hiç mi araştırmaz, okumaz...

LPG taktırıyorsan bazı ihtimalleri göze alacaksın...

Allah akıl fikir versin...

O kadar para ver dediğiniz gibi sonra da ekonomi düşün. Burda zaten bir ters mantık var, bu kadar bütçen varsa dizel araç tercih et o zaman. Eğerki performans istiyosan, neden turbo 180hp bir araç için Lpg düşünüyosun. Şahsen bence kendi düşen ağlamaz. Ha burda öğretim görevlisi tüketicimizin kandırıldığı nokta, sonradan yapılan montajın hatalı olması ve müşterinin servisin yönlendirmesiyle gidip mağdur olması. Yinede kimse 180Hp bir araç için prestij konfor vs demesin.

Fuat abi sözüm sana yada kimseye değil yanlış anlama lütfen, bu tüketici yanlış bir araç tercih edip hatalı bir işlem yaptırmış. Sonucunda hakkını bir şekilde aramak onun en doğal hakkı ama bu şekilde değil. Ben olsam işi resmi kurumlarda çözmeye çalışırdım.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)
ayrıca şu ''bir dünaya para ver sonra lpg taktır olacak işmi' fikrinide herzaman saçma bulmuşumdur.mercedes,bmw. birçok araca lpg takılırken buna neden takılmasın?

Takılır elbette, ama;

gerçekten hem taktığı kitin piri hem de takacağı arabanın piri bir lpg montajcısı bulunursa ve gerçekten garanti veriyorsa Bentley'e de takılır neden takılmasın :hahahoho:

Ama sırf prestij ve güç için 60binliralık arabayı alırken lpg taktırırım düşüncesi yatıyorsa, işte orada "bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" mevzusu var :stop:

Hem ucuz olsun hem güçlü olsun hem prestijli olsun hem de az yaksın; yok öyle bir şey :)

Eniştem 3 sene önce Rav4 aldı, kendisi pek arabalardan anlamaz bir Toyota'yı bilir, eşine, kızlarına Toyota alıp durur.

O zaman ben ona Dizel CVT C-max aldırıcaktım (Doğan oto'da sonra birtane ghia, gp, tdci, Cvt c max kalmıştı; tabi o zamanlar bilmiyorduk CVT'nin ne olduğunu :) ) neyse iyiki almamış, gitti Rav4 aldı, alırkende satıcı kızlar bu araç 1600 çok yakmaz demişler :) neyse aradan 2 ay geçti bu araç çok yakıyor çok yakıyor demeye başladı, dedim enişte normal 2000motorlu otomatik vites bir suv, o yakmayacakta ne yakacak :) işte o zaman aracın 2000 motorlu olduğunu öğrendi 3 hafta sonra lpg taktırdı :) yani böyle bir durum varsa lpg taktırana lafım yok.. :)

Diğer türlü mesela 15binliralık bir araba alırken Lpg taktırırım buna binerim diyen adama da birşey diyemeyiz, o adamın 15binliraya aynı model yılında dizel araç alamayacağı aşikar :)

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Var!

2.0 TDCI (mondeo). Hem güçlü, hem prestijli, hem ucuz, hem az yakıyor.

Sadece 500 liralık maliyetle (chip) resmen yer uçağı oluyor :crazy:

hav maç? :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...