İçeriğe Yönlendir

Opel Omega 2.5 Td Sport

Orhan Türker

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Satıcıya ne garip soru sormuşsun, şimdi 1 ay kendine gelemez, travmayı atlatmak için, pc başında sörf yapar mecburen :coffee:

Yorum bağlantısı
Orhan Türker
Maşallaaah :D

Teşekkürler Emre. 2 Hafta önce seni levent metro çıkışının ordaki yolda gördüm. Trafik biraz fazlaydı tam camına tıklatıp merhaba diycektimki :D dedim şimdi abez kaçar, yol ortasında tanışmak :)

Orada araç vergileri ne durumda ?

Ali Bey burada araç vergileri çok makul seviyede;) Gerçi araçların vergi işleriyle babam ilgileniyor ama ben bu araç için senelik 250 TL ye denk gelen bi fiyat ödüyorum. Arkadaşımda ise 2009 Model BMW X6 3.5 D var. onun Senelik vergisi ise 1100 TL ye denk geliyor

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Valla cillop gibi araba, güle güle bin, bizde şu saçma vergiler uygun olsada bizde binebilsek böyle arabalara.

Yorum bağlantısı
Misafir

iyi günlerde kullanın.opelin çok sevdigim bir modeli.ve cidden temiz bir araç.mondimi almaya karar vermeseydim 97 model omega2.0 tüp takılmamış modelini alabilirdim kısmet degilmiş.çok dolu ve çok rahat bir araç.dükkanın önünde sürekli duran omega var gördükce acaba onumu alsaydım derim.

Yorum bağlantısı
Orhan Türker
iyi günlerde kullanın.opelin çok sevdigim bir modeli.ve cidden temiz bir araç.mondimi almaya karar vermeseydim 97 model omega2.0 tüp takılmamış modelini alabilirdim kısmet degilmiş.çok dolu ve çok rahat bir araç.dükkanın önünde sürekli duran omega var gördükce acaba onumu alsaydım derim.

Teşekkürler Oktay Bey. Opel Omega'da benzinli opel üretimi motorlarda üst kapak contasının çabuk deforme olduğunu, yoğun şehir içi trafiğinde çok çabuk hararet sorunları yaşadığını bizzat buradaki arkadaşlarımdan biliyorum. motor BMW motoru olduğu için şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Emre Demir2
Teşekkürler Emre. 2 Hafta önce seni levent metro çıkışının ordaki yolda gördüm. Trafik biraz fazlaydı tam camına tıklatıp merhaba diycektimki :D dedim şimdi abez kaçar, yol ortasında tanışmak :D

Deseydin keşke alışığım öyle durumlara tanışmış olurduk yüzyüzede. :D Neyse birdahakine artık..

Yorum bağlantısı
Orhan Türker
Aracınız gerçekten çok hoş açıkçası böyle bir aracın size satın alma maliyetini merak ettim.

Onur Bey inanın Bulgaristan'daki 0 ve 2.el otomobil fiyatlarını Türkiye'deki bütün tanıdıklarım duyduğunda şaka yapıyorsun diyorlar. Ben bu aracı geçtiğimiz sene ağustos ayında 9 bin TL ye denk gelen bir fiyata aldım ( 8.700 LV.) Şu anki değeri ise maalesef 6 bin TL ye denk geliyor.

0 KM bir araç olarak örnek gösterecek olursam, 2011 model Ford Mondeo 2.0 TDCİ A/T Titanium X sedan ve aklınıza gelebilecek tüm donanımlar dahil. fiyatı 57 bin TL ye denk geliyor. İşim dolayısıyla çok ülke gezdim; fakat kendi ülkem gibi güzelini görmedim!! İleriki yaşam planımda yine Türkiye ama işte maksimum 40 bin TL ye Otokoç'tan maalesef anca bizi full diye kandırdıkları Focus Titanium X modeli alabilecek olmak maalesef beni üzüyor :) Tamamen ülkeye dayalı pazarlama prosedürü :)

Bu nedenledir ki Buradaki Tüm Ford Kullanıcılarının, en küçük uğraşlarını, orjinale dayalı modifikasyonlarını gerçekten ayakta alkışlamak istiyorum.

Ford Türkiye Genel Merkezine Duyurulur :)

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar
Onur Bey inanın Bulgaristan'daki 0 ve 2.el otomobil fiyatlarını Türkiye'deki bütün tanıdıklarım duyduğunda şaka yapıyorsun diyorlar. Ben bu aracı geçtiğimiz sene ağustos ayında 9 bin TL ye denk gelen bir fiyata aldım ( 8.700 LV.) Şu anki değeri ise maalesef 6 bin TL ye denk geliyor.

0 KM bir araç olarak örnek gösterecek olursam, 2011 model Ford Mondeo 2.0 TDCİ A/T Titanium X sedan ve aklınıza gelebilecek tüm donanımlar dahil. fiyatı 57 bin TL ye denk geliyor. İşim dolayısıyla çok ülke gezdim; fakat kendi ülkem gibi güzelini görmedim!! İleriki yaşam planımda yine Türkiye ama işte maksimum 40 bin TL ye Otokoç'tan maalesef anca bizi full diye kandırdıkları Focus Titanium X modeli alabilecek olmak maalesef beni üzüyor :nazar: Tamamen ülkeye dayalı pazarlama prosedürü :D

Bu nedenledir ki Buradaki Tüm Ford Kullanıcılarının, en küçük uğraşlarını, orjinale dayalı modifikasyonlarını gerçekten ayakta alkışlamak istiyorum.

Ford Türkiye Genel Merkezine Duyurulur :)

Bu durum çok ağarıma gidiyor aslında. Ya bakıyorum şöyle piyasaya en dandik dediğimiz arabalarda ne donanımlar var. Ford'un bu politikasını sadece kınamakla yetinmekte ağarıma gidiyor. Neyiz biz analamadım ki , adamlar kendi kendilerine diyolar tabi '' teneke satsak üstüne ford yazsak gider bu memlekette '' , ama ben bu şartlarda uzun süreceğini sanmıyorum...

Yorum bağlantısı
Orhan Türker
Bu durum çok ağarıma gidiyor aslında. Ya bakıyorum şöyle piyasaya en dandik dediğimiz arabalarda ne donanımlar var. Ford'un bu politikasını sadece kınamakla yetinmekte ağarıma gidiyor. Neyiz biz analamadım ki , adamlar kendi kendilerine diyolar tabi '' teneke satsak üstüne ford yazsak gider bu memlekette '' , ama ben bu şartlarda uzun süreceğini sanmıyorum...

Bu şartlardan ziyade aslında Ford, bireysel müşteriyi müşteri olarak görmüyor. 2004 Yılından beri ülkemizde çoğalan filo firmaları sayesinde tamamen kurumsal satışlar yapılmakta çoğu firmada. Maalesef bu hem 2. el piyasasında insanların aldatılmasına yol açmakta; hemde şirket genelinde '' Nede olsa şirket aracı; Gazlayayım, yanlayayım, el freni çekeyim, zigzag yapayım gibi haraketlerin çok olmasından kaynaklanan + tecrübesiz soförlükten kaynaklanan kazalara yol açmaktadır.

Amacım asla Filo şirketlerine çamur atmak değil fakat; sözleşme şartlarının daha sıkı olması, ve şirkete verilecek araçlar genelinde standart ve bir üst sınıfın da standardı olması hem ülkemizde 2.El piyasasının bazı modellerde düşme yaşanmamasına. hem daha düzgün büyük şehir trafiğine hemde Markaların imajının zedelenmemesine çözüm olacağına inanıyorum.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Orhan eski anlılarım canlandı biranda sene 92 Almanya babam omega almış gelmiş o dönemde de iyice araba merakım artmış ve o zaman büyünce bu araba benim olacak dedim ama büyüdükçe yaşlanınca artık demeye başladım.

Allah kaza bela vermesin.. :D:nazar:

Yorum bağlantısı
Orhan Türker
Orhan eski anlılarım canlandı biranda sene 92 Almanya babam omega almış gelmiş o dönemde de iyice araba merakım artmış ve o zaman büyünce bu araba benim olacak dedim ama büyüdükçe yaşlanınca artık demeye başladım.

Allah kaza bela vermesin.. :unknw::D

Teşekkür ederim Serhat Abi. Hepimize kazasız belasız sürüşler. :p

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Sanırım bu omega dan Tr de yok. Omega çok güzel bir araba ama yakıtı içmesinden dolayı korkulan bir araba :)

Bu TR de olsa kesin alırdım :good1:

hayırlı olsun :)

Yorum bağlantısı
Orhan Türker
Sanırım bu omega dan Tr de yok. Omega çok güzel bir araba ama yakıtı içmesinden dolayı korkulan bir araba :)

Bu TR de olsa kesin alırdım :good1:

hayırlı olsun :)

Teşekkür ederim Eray Bey. Dizel bile olsa gerçekten yakıtı içiyor :good1: ama Türkiye ile Bulgaristan arasındaki yakıt fiyatları tam yarı yarıya. Elimizde olan imkanlardan faydalanıyoruz. Yoksa çok zor :p

Yorum bağlantısı
Orhan Türker
Kırcaaliye selam. :spiteful:

Selamlarınızı aldık :) Sağolun

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Orhan Türker

Sevgili Fordclub üyeleri. Üzülerek söylüyorum ki askerlik nedeni ile aracımı satmış bulunmaktayım . ( 7.500 TL) sudan ucuz bi fiyata gitti ama piyasa maalesef Bulgaristan'da bu şekilde.

1 Aralıkta askerim. Herkese araçlarıyla kazasız belasız sürüşler diliyorum. Yapılmış olan tüm çalışmalarınızın devamını diler şimdiden Bayramınızı kutlarım :rofl:

Hoşçakal Fordclubtr; Tezkere sonrası görüşmek dileğiyle :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tez elden gelesein, üzülme Türkiye' de de çok daha fazla rakamı bulmazdı.

Yorum bağlantısı
Orhan Türker

Kısaca özetlemek gerekirse İstanbul'da bu araçla trafikte olduğum zamanlar (40-45) yaşlarındaki eski kasa veya makyajlı kasa omega sahiplerinden baya övgüler aldığım olmuştu. Opel servis müdürünün bile fiyat konusunda keşke burada satılsa hemen alırdım gibi cümlesi hala kulaklarımda. Sahibinden de gümrük çıkışlı Station Wagon Yine diesel ama haşatı çıkmış bir arabaya 28 Bin TL fiyat istendiğini görmüştüm. Maalesef Omega hem TR de Hemde BG de piyasası ölü olan modeller. Napalım bende askerden sonra Türkiyede Yenisine kısmet diyebiliyorum :shok:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...