İçeriğe Yönlendir

Sony Cyber-shot Tx5

Anil Berke Kavraal

Recommended Posts

Anil Berke Kavraal
(düzenlendi)

Arkadaslar merhaba,

2-3 gun once kendime yeni bir fotograf makinesi aldim. dSLR olarak Canon 30d kullaniyordum zaten ama her yere goturememe tasima sikintisi her ortama sokamama derdi yuzunden bir tane de kompakt kucuk bir makine almak istiyordum.

Zaten son zamanlarda su altinda cekim yapmak gibi bir kasintim vardi o yuzden sony yi tercih ettim kafamda canon d10 vardi ama tipini gorunce ihtiyaclarimi karsilamayacagina karar verdim. ( ihtiyacta arka cepte tasiyabilme ).

Ilk izlenimlerim makinanin cok hizli acilmasi suresi gayet basarili dokunmatik ekrani guzel renk secenekleri oldu. Ekran kalitesi oldukca guzel. Cekim kalitesi ise ben 5 uzerinden 2 beklentisindeyken 4 puan aldi benden. Gece cekimleri oldukca basarili. Gece cekimlerinde goruntu kalitesini arttirmak adina ayni anda 2 fotograf cekip bunlari birlestiriyor icersinde bulunan bir yazilimla. Gunduz cekimleri cok guzel. HD 720p cozunurlukte cekim yapabiliyor kalitesi oldukca yeterli.

Daha suyun altinda cekim yapamadim otelde kuvet yok lavabo da oldukca kucuk. Ama hosuma giden bir ozelligi kapagini tam kapatmazsaniz sizi uyariyor tam kapanmadi diye. icerisine su kacmasini bu sekilde kontrol ediyorlar. 3 m ye kadar dayanabiliyormus ve cok dusuk sicakliklarda sorun cikartmiyormus. Zamaninda uludagda kullandigim arkadasimin makinesinin ekrani donmustu ve yamuk yumuk fotograflar cekmistik.

Eger bu sekilde bir makine almayi dusunen varsa siddetle tavsiye ederim. Tek sasirdigim sey siyah beyaz sepya falan fotograf cekememek. Cok sallamadim bu durumu ama sasirdim. Cunku fotograf cektikten sonra makine uzerinden kirmizi goz duzeltme fotograf uzerine elinizle yazi yazma croplama gibi ozellikler varken boyle birseyin olmamasi ilginc geldi ama dedigim gibi onemsiz bir ozellik bence ...

Firsat olursa haftaya gece gunduz ve video cekimlerinden ornekler paylasicam sizinle Cin seddinden :unknw:

tarihinde Anil Berke Kavraal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Necati Dur

fiyat ve özellikler nelerdir. Gerçi birazdan google'ye de soracam aynı soruyu

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Anil Berke Kavraal
Bavulu doldur gel.

paldir kuldur hadi donun dediler goremeden donduk cin seddini :) ama bavul yeterince doldu :D

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Anil Berke Kavraal

Panaroma denemesi: Phaselis - Antalya

dsc01998us.jpg

Su altı tahmin ettiğimden de başarılı çıktı ...

1.dsc02130f.jpg

2. dsc02132u.jpg

3. dsc02117y.jpg

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

bavul nerde hani :) resimler gayet güzel Anıl. bayılıyorum bu Panaroma çekimlere.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Panaroma denemesi: Phaselis - Antalya

dsc01998us.jpg

Antalya'daki en sevdiğim koylardan birisidir... En az 10 defa gitmişimdir...

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
bavul nerde hani :) resimler gayet güzel Anıl. bayılıyorum bu Panaroma çekimlere.

Bavul dolu geldi çoktan dağıldı abi :D hatta bazı aldığım şeyleri elden çıkarttım sırada belki bir netbook var elden çıkabilitesi olan :D

Kafanda Saç kalmamış yaa lan :)

yazlık moduna geçtim :D 1 ay böle sonra normale dönerim ama çooook rahat birşey :D

Antalya'daki en sevdiğim koylardan birisidir... En az 10 defa gitmişimdir...

En sevdiğim koylardan benimde ama denizi o kadar da güzel değil abi. Kaş varken burası sadece denize girmelik bir yer.

Bu panorama çekim nasıl yapılıyor?

Gördüğüm en basit panaroma çekim bu makinada. Panaroma çekime alınınca ekranda sizin belirlediğiniz bir yöne doğru ok beliriyor. Makinayı yavaş yavaş o yöne doğru çeviriyorsunuz kendisi otomatik bu çekimi yapıyor. Video çeker gibi yani.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Havuzun suyu soguktu herhalde :D nerden anladigimi bugun aradigimda soylerim :i-ih:

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Havuzun suyu soguktu herhalde :ireful1: nerden anladigimi bugun aradigimda soylerim :D

:) orayımı gördün abi sende :D :D sagol aradığın bugun de epeydir konuşmamıştık :D reklamcılığı bir düşüneyim ben :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...