İçeriğe Yönlendir

2011 Fiesta Sağ &#246nden Gelen Sesi ç&#246zemedim.

Atilla Balkan

Recommended Posts

Atilla Balkan

Merhaba arkadaşlar,

Ağıstos ayında 2011 model stil paket bir fiesta sahibi oldum, yaklaşık bir haftadır sağ ön (torpido) tarafından zırıltı şekline bir ses geliyor. ses sanki boşluklu bir yapıya çarpan bir şey gibi geliyor. genellikle hız kesici şeritler olur ya üzerinde tırtıllı boyalar vardır oraya girdiğimde bariz şekilde kendini belli ediyor. Torpidodaki eşyalardandır diye boşalttım, kapağı açtım arasına kağıt sıkıştırdım değişen birşey yok. Bu benim sahip olduğum ilk araç, bu tip konularda pek de tecrübem yok dolayısıyla. aynı sorunla karşılaşan veya tavsiyesi olan birisi varmıdır acaba?

ilk aldığım hafta aracın sağ ön bakaliti (Öndeki kelebek camını kapatan plastik parça) bombe yaptı. gittim değiştirdiler sonra gene bombe yaptı bu kez çıkartıp altındaki izelasyon süngerini biraz traşlayıp tekrar taktılar. şu anda bir bombelenme yok. Acaba bu söktak işlemleri sırasında oluşmuş olabilir mi?

konuyu formda araştırdım, ancak bu tip bir ses problemiyle karşılaşanı görmedim, varsada gözümden kaçmış olabilir ....

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Büyük ihtimalle izolasyonun yapısı bozulmuş. Ayna tarafından geliyor olabilir mi ses?

Yorum bağlantısı
Atilla Balkan
Büyük ihtimalle izolasyonun yapısı bozulmuş. Ayna tarafından geliyor olabilir mi ses?

Hayır ayna tarafından gelmiyor. izelasyonun yapısının bozulmuş olabileceği benimde aklıma geldi ancak, ses izelasyon malzemesinin (sünger, kauçuk v.b) çıkaracağı türden bir gıcırtı sesi değil, katı bir cismin titremesi tarzında bir ses...

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

Benim düldülde de ön cam ile göğüs arasında bir parça var,o cık cık diye birbirine sürterek ses çıkarıyor.Sizinki metal sesi mi?

Yorum bağlantısı
Atilla Balkan

Metal-Metal çarpması değil en azından bunu diyebilirim.

bir zangırtı gibi geliyor ses. eski araçların camları çukura girdiğinde zıngırdar ya o tarz bir ses

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

torpido kapağı açık haldeykende geliyormu ses dikkat ettinizmi?

Yorum bağlantısı
Ali Çukur

Bi ara yolculuk esnasında benim de sağ önden buna benzer bi ses geldi 20dk kadar sonra geçti

Ama benim arka bagaj tarafından bi tıkırtı geliyor bi türlü geçmedi.

Pazartesi günü temizlik yaparken kople arka koltuğu, stepneyi, paunstu söktüm emliyet kemerlerini kontrol ettim ama hala geçmedi :nargile:

Var mı bu sesi aracında ilgiyle dinleyen ?

Yorum bağlantısı
Atilla Balkan

bugün torpidonun içini boşalttım kapağı açık gittim ne kadar çıkur varsa girdim ses kesildi. bi süre süonra gene başladı. torpido gene boş ve kapağı açıktı.... çok rahatsız edici birses değil ama insan taktımı takıyor işte. cumartesi servise göstereceğim ama çözüm bulacaklarını zannetmiyorum :D

Yorum bağlantısı
Emrah Yıldırım 2
Bi ara yolculuk esnasında benim de sağ önden buna benzer bi ses geldi 20dk kadar sonra geçti

Ama benim arka bagaj tarafından bi tıkırtı geliyor bi türlü geçmedi.

Pazartesi günü temizlik yaparken kople arka koltuğu, stepneyi, paunstu söktüm emliyet kemerlerini kontrol ettim ama hala geçmedi :pilot:

Var mı bu sesi aracında ilgiyle dinleyen ?

hocam söylenen iki seste bende mevcut :f1:

arka koltuk tarafından bir tıkırtı geliyor ne zaman bir hendek atlasam, hız kesici üstünden geçsem tık tık ses geliyor aynı dediğiniz işlemleri (stepne sök tak koltuk yatır vs) uyguladım nafile geçmedi.

torpidodan gelen seste her zaman gelmiyor ama gelince insanı sinir ediyor özellikle bozuk yolda çok hissediliyor vızz vızz şeklinde.

Servise gitmeye üşeniyorum sürekli ilk bakıma kadar bekle diyerek erteliyorum ama gerçekten sinir bozucu bir durum

Yorum bağlantısı
Atilla Balkan

Üşengeçliğimden servise gidemedim :nazar: ama torpido tarafındaki ses devam ediyor, üstüne üstlük, park ederken direksiyonu çevirirken yarım turdan sonra gıcırtı sesi de gelmeye başladı !!!!!!!! hareket halinde olmuyor. (Tekerleklerden değil eminim)...... güzel bi CD hazırladım. ses 15'den sonra araç çok sessiz oluyor, tavsiye ederim :voltron:

Yorum bağlantısı
Ali Çukur
hocam söylenen iki seste bende mevcut :nazar:

arka koltuk tarafından bir tıkırtı geliyor ne zaman bir hendek atlasam, hız kesici üstünden geçsem tık tık ses geliyor aynı dediğiniz işlemleri (stepne sök tak koltuk yatır vs) uyguladım nafile geçmedi.

torpidodan gelen seste her zaman gelmiyor ama gelince insanı sinir ediyor özellikle bozuk yolda çok hissediliyor vızz vızz şeklinde.

Servise gitmeye üşeniyorum sürekli ilk bakıma kadar bekle diyerek erteliyorum ama gerçekten sinir bozucu bir durum

Emrah dün yolculuğumda babamlar arkada çok rahatsız oldu sesten ben de kafaya taktım direksiyona babam geçti ben de bagaja :) Aracı 100 - 200 mt kullandı her yere baktım ses kesilmedi ta ki bagaj kilidine içerden destek yapana kadar. Ses bagaj kilidinden geliyor. Bagajı sertce kapatınca ses kesildi... Bu çözüm değil ama ilk bakımda şikayetimi dile getireceğim...

Yorum bağlantısı
Emrah Yıldırım 2
Emrah dün yolculuğumda babamlar arkada çok rahatsız oldu sesten ben de kafaya taktım direksiyona babam geçti ben de bagaja :selo: Aracı 100 - 200 mt kullandı her yere baktım ses kesilmedi ta ki bagaj kilidine içerden destek yapana kadar. Ses bagaj kilidinden geliyor. Bagajı sertce kapatınca ses kesildi... Bu çözüm değil ama ilk bakımda şikayetimi dile getireceğim...

söylediğiniz şekilde olabilir en yakın zamanda bir kontrol edeceğim bakalım gerçekten nereden

Yorum bağlantısı
Burak Eryılmaz

aynı sıkıntı benim arabamdada vardı geçen gün buldum ve inanılmaz mutlu oldum arabanın iç konsolunun fotoğrafını çekersen tam olarak nerden geldiğini ve sesi nasıl kesmen gerektiğini fotoğrafa işaretlerim.

Yorum bağlantısı
Guest Yusuf Pehlivanl?

iyi günler hocam aynı sorun bende de var sağ torpidodan tıkır tıkır ses geliyor bende bulamadım 2011 fiesta

Yorum bağlantısı
Ali Çukur
aynı sıkıntı benim arabamdada vardı geçen gün buldum ve inanılmaz mutlu oldum arabanın iç konsolunun fotoğrafını çekersen tam olarak nerden geldiğini ve sesi nasıl kesmen gerektiğini fotoğrafa işaretlerim.

Burak Hocam fotoları en kısa zamanda bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Onur Hançer

Öncelikle herkese selam,

Öncelikle anlayamadığım, 2011 model bir araçta kelebek camının bombe yapması ! Hadi yaptı, niye değiştiriyorlar, itiraz edip arabayı yenisiyle değiştirme çabsına girmeni tavsiye ederdim.

Valla nazar değmesin fakat, benim aradanın ne torpidodan nede bagajdan hiç ses gelmiyor yada ben duymuyorum. Ama sorun bende olsaydı, diğer binenler duyardı diye tahmin ediyorum. Ama bu kurban bayramında 2500 km yol yapacağım, işte o zaman anlayacağım neresinde ne var ne yok.

Yorum bağlantısı
Ali Çukur
Öncelikle herkese selam,

Öncelikle anlayamadığım, 2011 model bir araçta kelebek camının bombe yapması ! Hadi yaptı, niye değiştiriyorlar, itiraz edip arabayı yenisiyle değiştirme çabsına girmeni tavsiye ederdim.

Valla nazar değmesin fakat, benim aradanın ne torpidodan nede bagajdan hiç ses gelmiyor yada ben duymuyorum. Ama sorun bende olsaydı, diğer binenler duyardı diye tahmin ediyorum. Ama bu kurban bayramında 2500 km yol yapacağım, işte o zaman anlayacağım neresinde ne var ne yok.

Onur Bey zaten bu ses öyle çok güçlü değil hafif bi tıkırtı. Onu da teybi kapatıp araçta biriyle sohbet etmeden sessiz bi ortamda duyuyorsunuz onu da kafaya takınca rahatsız ediyor...

Yorum bağlantısı
Onur Hançer

O zaman kurban bayramında uzun sessiz bir yolda anlarım anca, gidiyim geliyim neresinden sesler geliyor, ne kadar yaktı, uzun yolda tutuş nasıl, insnaı yoruyormu bütün bunları sizlerle paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
Ali Çukur
O zaman kurban bayramında uzun sessiz bir yolda anlarım anca, gidiyim geliyim neresinden sesler geliyor, ne kadar yaktı, uzun yolda tutuş nasıl, insnaı yoruyormu bütün bunları sizlerle paylaşacağım.

Tamamdır. Aracı iyice bi test edin...

Aracın sizi yormayacağından eminim.

Yakıt denemesi için 100km yi geçmezseniz gayet ekonomik yakıyor.

Yol tutuşu güzel fakat virajlara dikkat edin.

Şimdiden hayırlı yolculuklar diliyorum :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Onur Hançer
Tamamdır. Aracı iyice bi test edin...

Aracın sizi yormayacağından eminim.

Yakıt denemesi için 100km yi geçmezseniz gayet ekonomik yakıyor.

Yol tutuşu güzel fakat virajlara dikkat edin.

Şimdiden hayırlı yolculuklar diliyorum :rolleyes:

Sağol Ali, çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...