İçeriğe Yönlendir

2011 Fiesta Sağ &#246nden Gelen Sesi ç&#246zemedim.

Atilla Balkan

Recommended Posts

Sedat Balcı

arkadaşlar bu sağ önden gelen ses benım aracımda da var ve çok rahatsız oluyorum formu okudum ve bir arakdaş hallettıgını yazmıs ve resımlerın koyocakmıs ne olur cobuk koysa kafayı yemeden cozelım su sorunu veye cozen varmı bı yardımcı olsa cok tesekkurler sımıdden

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Guest Kemal Hazar
iyi günler hocam aynı sorun bende de var sağ torpidodan tıkır tıkır ses geliyor bende bulamadım 2011 fiesta

Sağ ön ses sorunsalı:

öncelikle sorun yaşayan arkadaşlar ses torpido değil sağ direk kapağından geliyor.tam yerleşmiyor ve göğüsün arka tarafındaki 2.plastik olan parçaya değiyor.tamamen boşlukta olmadıgı için titreşimle ses çıkartıyor.tırnakları tam yerleştirince sorun ortadan kalkıyor fakat tekrarlaması kuvvetle muhtemel

Yorum bağlantısı
Sedat Balcı
Sağ ön ses sorunsalı:

öncelikle sorun yaşayan arkadaşlar ses torpido değil sağ direk kapağından geliyor.tam yerleşmiyor ve göğüsün arka tarafındaki 2.plastik olan parçaya değiyor.tamamen boşlukta olmadıgı için titreşimle ses çıkartıyor.tırnakları tam yerleştirince sorun ortadan kalkıyor fakat tekrarlaması kuvvetle muhtemel

verdıgın bılgıler ıcın tesekkutler yanlız bu degınız olayı kendımız yapabılırmız ıllakı servıse mı goturmelıyız arabanın altına yatınca gorunurmu bu dedıgınız yer cevabınız beklıyorum

Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç

Torpidoya çarpan kablolar ses yapıyor, süngerle beslerseniz o rahatsız edici cızırtılar gidecektir. Torpidonun arkasında mevcut kablolar var torpidoyu sökün yanlardan bastırıp ve o bölgeye süngerimsi bir şey koyarsanız o kabloların torpidoya çarpmasını engellersiniz. Ses de gitmiş olacaktır. Ben öle çözdüm.

Not: Sağ ön kelebekden gelen ses ise ayrı bir ses, bu bahsettiğim ayrı ses. Onun çözümü ise kelebek camla plastik arasına serviste sprey sıktırın. Geçici olarak ssi kesecektir. Tatmin olmazsanız silikonsu bir şey sıkıştırın araya.

Yorum bağlantısı
Sedat Balcı
Torpidoya çarpan kablolar ses yapıyor, süngerle beslerseniz o rahatsız edici cızırtılar gidecektir. Torpidonun arkasında mevcut kablolar var torpidoyu sökün yanlardan bastırıp ve o bölgeye süngerimsi bir şey koyarsanız o kabloların torpidoya çarpmasını engellersiniz. Ses de gitmiş olacaktır. Ben öle çözdüm.

Not: Sağ ön kelebekden gelen ses ise ayrı bir ses, bu bahsettiğim ayrı ses. Onun çözümü ise kelebek camla plastik arasına serviste sprey sıktırın. Geçici olarak ssi kesecektir. Tatmin olmazsanız silikonsu bir şey sıkıştırın araya.

çok teşekkurler nasıl hallettığınuızın resımlerını cekebılırmısınız ben yapıyorum ama hala ses gıtmedı kelebek camınında resımlerını ekleyebılırısssenız arabamdan sogumaya basladım artık cok kafama takıyorum seslerı cok tesekkurler sımdıden

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Emre Köksal

sağ direkten gelen sesin bir sebbebi de anten kablosunun direğin içinde olmasıymış..biyerde okudum aklımda kaldı...

ayrıca eğer ön cam değiştirdiyseniz bakalitlerle ilgili bir sıkıntı da olabiliyormuş...bende olmuştu...doraglass yerli cam taktırdım biyerine bişey oldu dedi servis ama allahtan sesi bi şekilde kestiler :)

Yorum bağlantısı
Tansu Arkın

aynı sorun bende de var 2012 fiesta. bende torpido yada kapıdaki kolununda bulunduğu kapı içi plastik cepten geldiğinden şüpheleniyorum.aslında insanı rahatsız eden bi ses değil teyp acıkken duymak imkansız ama insan taktımmı takıyor işte.

Yorum bağlantısı
Koray Kahraman

Zaten arkadaşlar sorunun çözümünden bahsetmiş ama bir de ben tekrarlayayım;

Öncelikle seslerin geldiği yerler; 1) Ön camla kelebek camın arasında kalan ve kolon boyunca duran plastik parçanın içinden geçen kablolar, bu bahsi geçen plastik parçaya sürüş esnasında çarpmakta ve ses yapmaktadır. Bunu önlemek için bu plastik parçayı çıkarıp içine sünger yerleştirmek gerekiyor. Bu işi servise söylerseniz yapıyorlar fakat siz kendiniz de yapabilirsiniz; biraz kuvvetlice çekerseniz çentiklerinden çıkıyor zaten. 2) Torpido gözünün arka tarafında yine kablo geçiyor ve bu da ses yapıyor. Bunu engellemek için de yine torpido kapağını açıp, elinizle her 2 tarafından içeri doğru bastırınca kendini bırakıp tamamen açılıyor ve bu şekilde torpido gözünün arkasına kablolarla temas ettiğinde ses gelmesi diye süngerimsi malzemeden bir yalıtım malzemesi yapıştırırsanız ses artık gelmez.

Umarım, sorununuza çözüm olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Kahraman

hepsi denendi fakat sonuc aynı.ses arac esnediğinde gelmekte ve belirli bir süre sonra kesilmekte.kısaca bir vibrasyon olayı var ama nerede.yani 2 plastik parça birbirine sürtmekte ve ısınınca da ses kesilmekte.

Ben bu şekilde yaparak bahsi geçen seslerden kurtuldum. Sizinki farklı bir ses olabilir tabii.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Tansu Arkın

özellikle kasisli - çukurlu yollarda sağ ön kapıdan gelen ve müzik açıkken bas vurduğunda yine sağ ön kapıdan gelen sesin çözümü için servise gittim. sağ ön kapının döşemesi açıldı. sert plastiğin kapı ile temas ettiği yerlere keçe benzeri bir madde kondu ve ses tamamen ortadan kalktı.eğer aynı yerden sorun yaşayan varsa serviste bu şekil bi çözüm ile sorununuz ortadan kalkar.

servise ilk gittiğimde bi çözümü olmadığını bu şeklide kullanmaya devam edeceğimi söylediler, akabinde ford merkeze ilettiğim şikayet sonrasında bizzat servis müdürü ile aracın başında bulunarak sorunun nasılda kolayca hallolduğuna şahit oldum :) ayrıca belirtmek isterim bu konuyu, sizde ısrarcı olun.

Yorum bağlantısı
Özkan MENGÜASLAN

aynı ses bende de var... daha çok bu sesi mıcır taşları daha tırtıllı ve çıkıntılı olan yollarda ve bozuk yollarda yapıyor... sağ kapının hoparlör kısmından ya da torpidodan geliyor... iki metalin birbirine çarpma sesi değil daha çok ince bir sert plastiğin titreşimli zırıldama sesi gibi... ama bunun için de gitsem forda böyle bi problem var desem biliyorum ki bizim türk insanı bu gibi şeyleri geçiştirir ya da bulamadık der, zaten önemsiz bişey takma kafana der gönderir... sonra da müşteriden memnuniyet beklerler...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...