İçeriğe Yönlendir

2010 Fiesta'da Kumanda İle Cam Kapatma Özelliği Var Mı?

Şener Yörük

Recommended Posts

Şener Yörük

İyi forumlar diliyorum,

2010 model fiesta titanyumun kumanda ile camları kapatma özelliği varmı ?

Bazı kumandalı araçlarda bir kaç saniye bastıktan sonra kapanıyor ama fiestada denedim olmuyor.

Başka bir çözüm yolu varmı acaba?

Yorum bağlantısı
Ali Çukur
İyi forumlar diliyorum,

2010 model fiesta titanyumun kumanda ile camları kapatma özelliği varmı ?

Bazı kumandalı araçlarda bir kaç saniye bastıktan sonra kapanıyor ama fiestada denedim olmuyor.

Başka bir çözüm yolu varmı acaba?

Malesef yok şener Bey.

Sonradan da eklemek için servis yardımcı olmuyor. (En azından benim yaşadığım bölgedeki servisler)

Yorum bağlantısı
Onur Hançer

Bence bu özellik gerçekten mükemmel bir şey, malesef yeni bir fiestaya koymuyorlar.

Zaten fiestanında sadece şoför camı tam otomatik. Ben sordum bir yere, yapılır fakat sadece şoför camına uygulanır dediler.

Onuda yaptırınca garanti dışı kalırmı araba bir fikrim yok.

Ayrıca 2005 renoda bu özellik varken, 2011 ford fiestada olmaması ayrı bir olay :nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Çukur
Bence bu özellik gerçekten mükemmel bir şey, malesef yeni bir fiestaya koymuyorlar.

Zaten fiestanında sadece şoför camı tam otomatik. Ben sordum bir yere, yapılır fakat sadece şoför camına uygulanır dediler.

Onuda yaptırınca garanti dışı kalırmı araba bir fikrim yok.

Ayrıca 2005 renoda bu özellik varken, 2011 ford fiestada olmaması ayrı bir olay :nazar:

Onur Bey bunda bir yanlışınız var 4 cam kaldırma modülü ile tüm camlar otomatik kaldırılıyor. Ama yapacak servis usta vs lazım :D

Yorum bağlantısı
Onur Hançer
Onur Bey bunda bir yanlışınız var 4 cam kaldırma modülü ile tüm camlar otomatik kaldırılıyor. Ama yapacak servis usta vs lazım :)

Ali,

Öncelikle şu bey lafını bir silelim, gerek yok be abi beye falan. Öyle hoşuma gitmiyor.

Sonrasında, bana yetkili bir arkadaşın dediğini aktarıyorum.

Sadece ön sağ sol cam yani şoför camı otomatik. Diğerleri değil, o yüzden o modül o camı destekliyormuş, diğerlerini otomatik kaldırmaz dedi.

Yanlış söylediyse onun adına özür dilerim, ama bana söyledikleri böyleydi.

Yorum bağlantısı
Emrah Yıldırım 2

4 cam otomatik kaldırma modülü taktıran arkadaşlar vardı.

Yanlış hatırlamıyorsam 200TL gibi bir maliyet ile yapılıyormuş

garanti işine gelince servisine bağlı ama elektrik aksam garantisi bozulabilir. Malum servisler garanti kapsamından çıkarmak için fırsat kolluyorlar

Yorum bağlantısı
Alkan Hakan Türe

Benim '99 Focusumda vardı, çok güzel bir özellik.

Connectimde ve eşimin MyFiestasında yok.

Sordum ilave modül ekleniyormuş.

Taktırmam, gerek yok :bambam3:

Yorum bağlantısı
Ali Çukur
Ali,

Öncelikle şu bey lafını bir silelim, gerek yok be abi beye falan. Öyle hoşuma gitmiyor.

Sonrasında, bana yetkili bir arkadaşın dediğini aktarıyorum.

Sadece ön sağ sol cam yani şoför camı otomatik. Diğerleri değil, o yüzden o modül o camı destekliyormuş, diğerlerini otomatik kaldırmaz dedi.

Yanlış söylediyse onun adına özür dilerim, ama bana söyledikleri böyleydi.

Peki Onur,

Sana şöyle bi örnek vererek konuya açıklık getireyim: 92 model Doğan L aracımda ön 2 cam otomatikti ve 2li cam kaldırma modülü taktık uzaktan kumanda ile ön camları kapatabiliyordum. Hatta arkadaşım arka camlara da motor takıp onlara da modül bağlamak istedi ben uğraşmadım. Benim bildiğim elektirikli cam olanların hepsine modül bağlanarak bu uygulama yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Çukur
ben servise 2 'li cam kaldırma modülü taktırdım. hem modül garantili hem de aracın garantisine her hangi bir olumsuz etkisi olmadı.

Ön iki camlara mı taktırdınız Sadık bey?

Peki aracı kilitlediğinizde camlar sırayla mı kapanıyor aynı anda mı?

Yorum bağlantısı
Ali Çukur
evet sadece ön camlara takıldı, arka kapı cam yuvası dar ve kısa olduğundan modül uymuyormuş. camlarda çalışma prensibine göre sırayla kapanıyor. önce sol-şoför tarafı sonra sağ-yolcu tarafı kapanıyor.

Hmm anladım Sadık Bey.

Fakat ön camların aynı anda kapanması gerekir benim eski aracıma bu uygulamayı yapmıştık ikisi birden kapaniyordu...

Yorum bağlantısı
Ali Çukur

Cenk Beyle telefonda görüştüm 4 cam kaldırma 2 tane 2li cam modülüyle sadece sürücü kapı döşemesi açılarak yaptırmak mümkün arkadaşlar...

Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç
Cenk Beyle telefonda görüştüm 4 cam kaldırma 2 tane 2li cam modülüyle sadece sürücü kapı döşemesi açılarak yaptırmak mümkün arkadaşlar...

Fiyat, ürün marka bilgisi ,nereden temin edilebilir? Bunları da öğrenebilirmiyiz?

Yorum bağlantısı
Ali Çukur
Fiyat, ürün marka bilgisi ,nereden temin edilebilir? Bunları da öğrenebilirmiyiz?

Yaptıralı 8 - 9 ay olmuş markasını bilmiyor fiyatını sormadım nette kolay ulaşılabilir. Fakat aküden bir destek gerekiyormuş sağ kapı içine yoksa kapatamıyor zorlanıyormuş.

Tabi bu özelliğin şu eksileri de var:

1) Aracı kilitledik kumandadan aynalar kapandı, camlar kalkmaya başladı iptal etmek istediğimizde (kapıları kumandadan açarsak) camlar durmuyor kapanmaya devam ediyor:(

2) İçeriden (teybin altında 4lü flaşörün üzerindeki butondan) kapıları kilitledik diyelim camlar da kalkıyor :good1:

Bu 2 olay güvenlik açısından çok riskli...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
H.Yusuf Kantarcılar

ben ankara şaşmaz sanayiinde ford servisten (tan yada tur oto dan) ayrılıp kendi yerini açan bir usta ile görüştüm, usta ben tavsiye etmem dedi, ya yapsana usta boşver sen parana bak dedim, olmaz aracın elektrik sistemine zarar verir, yeni nesil araç bu orjinalinde yok kesinlikle yapmam dedi, istersen git başka bir yere yaptır ama yinede tavsiye etmiyorum diyerek beni zorla yaptırmamaya ikna etti.

Yorum bağlantısı
Ali Çukur

O kadar güvenliği tehlikeye düşürdükten sonra yaptırmaya gerek yok...

Camı kapattık diyelim ya birinin eli, kafası denk gelse geri dönüşü yok !

Yorum bağlantısı
Ali Çukur
O modüllerde ters güce karşı kapanmayı iptal etme vardı sanırım yapanlar bilir.

Sattığım 92 model Doğan L aracımda ön 2 camda vardı ve kapatınca camlar kapanıyor açıncada olduğu yerde sabit kalıyordu.

Ama fiestaya yaptıran arkadaş sadece kapatıyor iptal edilmiyor dedi

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Güzel

ford servisi 4 cam kaldırma modülü olsuğunu söledi fiyatı ne kadar diye sordum bilmiyoruz ama isterseniz getirtiriz dediler tamam dedim.

2 hafta sonra aradılar cam kaldırma modülü geldi diye fiyatı ne kadar diye sordum 280 KDV dahil dediler bende vazgeçtim.

bence kaliteli bi alarm taktırısanız alarmın özelliğinde cam kaldırma özelliği varsa bi taşla iki kuş vurursunuz ben öle yapacağım

Yorum bağlantısı
Çağrı Simsoy

ilk arabama ve sonraki Tigrama alarm taktırmıştım

hatta Tigra da alarm sunroof 'u bile kapatıyordu

modül dediğiniz nedir bilmiyorum ama öyle her cama yada her kapıya takılmıyor

şöför tarafında alarmın konulduğu yere takılıyor

oradan da tüm camlara komut veriyor alarm tek dokunuş olsun olmasın bütün camları kapatır

arabaya kıyamıyorum şimdilik bir kaç ay sonra belki yaptırırım ama kendi anahtarı varken alarm anahtarlığını kullanmakta saçma olacak...

eğer arabanın anahtarına uygulayabilecek biri olursa ozaman çok şık olur gerçekten...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Cam kaldırma modülü alarmla birlikte çalışıyormuş demek ki. Çoğu alarmda böyle bi özellik yoktur,modülle desteklenir. Her cama ayrı takılmaz,cam rölesine bi tane takılır,sahip olduğu slot kadar camı kaldırır. Bazılarında 5 slot vardır,sunroofu da kapatır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...