İçeriğe Yönlendir

Maksimum Günlük Sürüş Tecrübeniz Kaç Km?

Alkan Hakan Türe

Recommended Posts

Adnan Çakır
(düzenlendi)

Darıca -Datça 840km 10-11 saat gibi sürmüştü,bol molalı. :);)

Darıca- Konya-Darıca yaklaşık 1400km

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bünyamin Mehan
(düzenlendi)

21:00 İstanbuldan kalkış .

03:00 - 06:00 ( osmancık ) yatış.

06:00 - 12:30 Ardeşen - Rize varış

1213 km - 12,5 saat 120 hız sabitleyici ile

Vardığımızda 1 gün byunca yorgunluk çekmemek için en az 3 saat dinlenilmesini şiddetle tavsiye ederim.

Not: Aynı yolu dönüşte 3 saatte 15dk mola ile 14,5 saate geldim fakat izmitten sonrası tam bir zulüm oldu.

tarihinde B tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Geçen yıl ; İzmir'den Adana yakınlarına kadar : 1050 km. Başka zaman da Ankara-Batman arası hiç durmadan 1150 km civarı yol yaptım. Sabah 11 gibi Ankara'dan çıktım gece 2 gibi Batman'a vardım. Ama yaptığım tehlikeliydi tavsiye etmiyorum. Gece 12,30 gibi Diyarbakır'a vardığımda gözlerim iyice yorulmuştu., arkadaşlara beni sürekli kontrol edin dedim :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Adana-Balıkesir(Erdek-Narlı köyü) 1000 küsür km.Akşam 7 de çıktım dabah 7.30'da varmıştım.Kendimi yatağa nasıl attığımı bilmiyorum.Yaşlılıktan olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Bursadan 2. Focusumu aldığımda 2 günde 2000 km yol yapmıştım. 1 gün içinde yaklaşık olarak 1400km. Aslında son 300km de pes etmiştimde,

babam baygın gözlerde sabah evde olalım birazda ben süreyim diyince güvenemedim babama demli bir çay eşliğinde 300km yide devirdim.

en zor yolum olmuştur o 300km(Erzurum-Iğdır) virajlı olması beni ayakta tutmuştur.

askerdede Ankara'da günlük minumum 300-350 km maksimum 500-550 km yol gidiyordum şirin kangoomla :bambam3: 10 ayı dolduramadan garantisi bitti :crazy:

Yorum bağlantısı
Bünyamin Mehan
Aynı gün mümkün olduğunca 1.500 km.den fazla yolculuk yapmamaya çalışıyorum. 1.500 km'ye kadar benim için vaka-ı adiyeden diyebilirim. En uzun araç kullandığım gün hangisi tam hatırlamıyorum ama en çok yorulduğum gün, İstanbul-Çumra (Konya) arasını 4,5 saatte gidip, yarım saat oradaki işlerimi hallettikten sonra yoğun kar yağışı altında 7 saatte döndüğüm gündü. Bomboş yolda ve karlı, tipili bir havada epey canım sıkılmıştı. Toplam mesafe de 1.520 km. idi.

Düzeltme: mesafe

Yazım hatası olmuş herhalde. 168,66 km ortalamayı tutturabilmek için sanırım 190 km den aşağı kullanmamak lazım ( ışık, otoban gişesinden geçiş vb ) Bu değer de kara taşıtları için pek mumkun görünmüyor :D

Yorum bağlantısı
Fatih Karaca
Bende tam bunu soracaktım.Konya deseniz neysede işin içine Çumra girdimi işin rengi değişiyor ortalama 170 km gibi bir hızlamı gittiniz?

Sabaha karşı saat üçte İstanbuldan çıktım, yedi buçukta Çumradaydım. Hesapta bir yanlışlık yok maalesef.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Standart günlük sabah akşam 20şer km,

İstanbul gaziantep 1125km

İstanbul Kastamonu (azdavay) 850~900km

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...