İçeriğe Yönlendir

Mercedes Aşmış Kendini

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk

mercedes gerçekten aşmış kendini...

almancam yok ama anladığım kadarı ile V6-Benzinli +80 kW-Elektrik motorlu bi araç 2,9lt/100km tüketim verisi var.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Merso, 2009 da günde 5 patent almış, 160.000milyon avro harcamış vs. elektrik hakkında bir konuşma yoktu.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

videonun altındaki açıklamada;

Dank der Kombination aus dem 300 PS starken V6-Benziner der neuen Move-Generation und einem 80 kW-Elektromotor sollen im Schnitt nur 2,9 Liter pro 100 Kilometer durch die Brennr

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Erhan Bey yanlış anlaşılmasın size karşı değildi yazdıklarım. Ama anlayamıyorum. :s Bir motor düşünün: V6 olacak, 300 bg olacak ve 100 km'de 2.9 lt tüketecek. :unknw: Elektrikli motor sürekli takviye yapıyor desem sadece elektrikli motorla 29 km yol alabiliyormuş. Yani sürekli olarak elektrikli motorun takviyesiyle gitmesi pek mümkün gelmiyor (sadece elektrikli motorla demiyorum, Benzin+elektrik). Zorlandığı durumlarda devreye girse bile 2.9 lt biraz zor gibi geliyor. 5-6 dese neyse ama 2.9 çok iddialı. Yazımda hata olabilir gibi geldi bana. Sanki iki farklı araç karışmış gibi duruyor. Böyle bir araba gelsin bütün imkanlarımı zorlarım ve bu arabayı alırım. Düşünsenize ortalama 3 lt desek Diyarbakır - Ankara arasını (1.000 km) 30 lt ile yani yarım depo benzinle gidersiniz. :) Hele bir de LPG taktık mı ooh. :) Tadından yenmez. :spiteful: Benzine vereceğim parayla kredi çeker Mercedes alırım. :crazy: Nasıl olsa ömür boyu yakıt parası dokunmaz. :)

üzerime alınmıyorum zaten :rolleyes: banada inanılmaz geldiği için paylaştım bunu. yurtdışı sitelerine de baktım. heryer aynı şeyi yazmış.

"Thanks to its efficient drive system and a CO2 bonus for its battery-electric driving mode, the vehicle has a certified fuel consumption of 2.9 litres of petrol per 100 kilometres, equivalent to low CO2 emissions of 68 grams per kilometre ? six grams per kilometre lower than the Vision S 500 Plug-in HYBRID. Yet the F 800 Style with plug-in hybrid still delivers performance on a par with a sports car (0-100 km/h in 4.8 s, top speed of 250 km/h). When driven in electric mode, the F 800 Style has a top speed of 120 km/h, and can thus also meet practically every requirement associated with long-distance driving. "

http://www.rsportscars.com/mercedes-benz/m...nz-f-800-style/

ne kadar yolu 2,9lt/100km de gittiğini yazmamış ama belki ilk 50km yi o kadar tüketimle gidiyordur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

300Ps gaz pedalında dururken 80km/h hızla gidebilene her 100km de 2.9lt yi hediye ederim, bir de tesbih, yolda sabır çeker :)

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
300Ps gaz pedalında dururken 80km/h hızla gidebilene her 100km de 2.9lt yi hediye ederim, bir de tesbih, yolda sabır çeker :D

+1903.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Bu arabanın benzeri AutoShow 2010'da vardı galiba, fotoğraflarda buna benzer bir araç hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ben çekmiş idim bulursam ilk fırsatta eklerim.Hoş imageshack işi bozmasa eklenecek bir sürü foto var. :D:)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Baba kusura bakma ben senden hızlıyım artık kabullen bunu :D:)

2010otoshow096.th.jpg

2010otoshow097.th.jpg

2010otoshow100.th.jpg

2010otoshow101.th.jpg

2010otoshow099.th.jpg

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
(düzenlendi)
Baba kusura bakma ben senden hızlıyım artık kabullen bunu :D:)

Evde olsaydım sen foto ararkan ben çoktan eklemiştim :p:fiuw:

Fotoları kim çekti sen ondan haber ver :good1:

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Bu mercedeslerde 4 matic nedir? şanzımanın bir özelliğimi,dört çekermi demek ?Bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Bekir Kuntay Nalbantoğlu

4matic 4 çekerlere mb'nin verdiği isim...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Merso müşterisi mülayimdir, 200.000 Avro verip, yağmurda yola çıkmamayı kabullenir, 4matic e ne gerek var ki.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Çukur
(düzenlendi)

Mercedes bunu hep yapıyor :nazar:

4matic avantajları neler?

Karlı buzlu yollarda daha güvenli bir sürüş sağlar...

Merso müşterisi mülayimdir, 200.000 Avro verip, yağmurda yola çıkmamayı kabullenir, 4matic e ne gerek var ki.

:)

tarihinde Ali tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Tamer Topaç
Bu otomobil mi şimdi.Artık başka bir terim bulmanın zamanı gelmiş bence

Tomofil :)

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Önden bakınca çok vahşi duruyor..Yok yok bizi her yönden yer bu araba.. ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...